دانلود کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان

کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان نوشته ریچل کسادا لومن، با ارائه تمرین‌هایی به نوجوانان می‌آموزد که چگونه خشم خود را کنترل کنند.

آیا اغلب اوقات به خاطر خشم‌تان دچار مشکل می‌شوید؟ آیا نسبت به اوضاع واکنش نشان می‌دهید و سپس از نحوه رفتارتان احساس پشیمانی می‌کنید؟ آیا خشم‌تان مشکلاتی را برای افراد دیگر ایجاد می‌کند؟ آیا از اینکه بر خشم‌تان کنترل ندارید، خسته شده‌اید؟ اگر به هر یک از این سؤالات پاسخ مثبت دادید، در این صورت کتاب کار خشم برای نوجوانان (The anger workbook for teens) مناسب شماست.

اول و پیش از همه، لازم است بدانید که خشم یک هیجان طبیعی در انسان محسوب می‌شود، اما برخورد افراد با آن متفاوت است. برخی از افراد خشم‌شان را بروز نمی‌دهند و برخی دیگر با جملات آزاردهنده‌ای آن را بروز می‌دهند؛ برخی افراد درگیر می‌شوند و برخی فقط از کوره در می‌روند. نحوه برخوردتان با این نوع هیجان مهم است. این کتاب را بدان دلیل می‌خوانید که شما یا کسی که به شما توجه دارد، فکر می‌کند که در رابطه با خشم (کنترل خشم) مشکل دارید.

شما تنها نیستید. میلیون‌ها نوجوان تحت تأثیر خشم هستند که اغلب خودشان را تنها و افسرده می‌بینند. شاید آن‌ها احساس کنند که روابط‌شان بی‌معنی است یا گویا دیگر توجهی به آن ندارند.

ریچل کسادا لومن (Raychelle Cassada Lohmann) فعالیت‌هایی را در این کتاب ارائه داده که به شما کمک خواهند کرد تا متوجه اموری شوید که شما را عصبانی می‌کنند، اوضاع دشوار را بدون خشمگین شدن مدیریت کنید و ارتباط مؤثری با احساسات‌تان داشته باشید. مهم‌تر از همه اینکه، این فعالیت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا یاد بگیرید که نحوه واکنش‌تان به خشم را تغییر دهید. تغییر آسان نیست، اما با داشتن چارچوب ذهنی درست و مجموعه‌ای از مهارت‌ها، می‌توانید این کار را انجام دهید. پس شروع کنید!

خشم هیجانی عادی و گاهی ضروری است. وقتی که این هیجان با زندگی در اجتماع، خانواده و مدرسه درگیری پیدا می‌کند، تبدیل به مشکل می‌شود. کتاب کار خشم برای نوجوانان ابزاری بسیار تأثیرگذار است که به نوجوانان کمک می‌کند تا هیجانات‌شان را کشف کنند، از آن‌ها آگاه شوند و در نهایت آن‌ها را کنترل کنند. آگاهی از ریشه مشکلات در کاهش آن‌ها امری ضروری است. همچنین، این کتاب به شما می‌آموزد که بدانید ریشه خشم‌تان در کجاست و بلافاصله وضعیت‌های محرک خشم خود را تشخیص دهید. به علاوه، این فعالیت‌ها زیاد زمان‌بَر، هیجانی یا بیش از حد روش‌مند نیستند.

خواندن کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان برای چه کسانی مناسب است؟

چه نوجوان، معلم، یکی از والدین یا مشاور باشید، این کتاب برایتان مفید خواهد بود. این اثر با فاصله زیادی از دیگر کتاب‌ها، بهترین کتاب کار درباره خشم است.

در بخشی از کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان می‌خوانیم:

دو نوع هدف وجود دارد: کوتاه‌مدت و بلندمدت. اهداف کوتاه‌مدت اهدافی هستند که در آینده نزدیک به آن‌ها دست می‌یابید، مثلاً در عرض یک روز یا یک هفته. اهداف بلندمدت اهدافی هستند که طی مدت زمان طولانی‌تری به آن‌ها دست می‌یابید مثلاً در طی یک ماه یا یک سال. گام‌هایی که برای رسیدن به اهداف‌تان بر می‌دارید، برنامه اقدام‌تان را شکل می‌دهند.

آنتونیو همیشه دچار مشکل بود. دو دوره در درس‌ها مردود می‌شد و همیشه با پدر و مادرش درگیری داشت. اگر او نحوه نگاه بچه‌های دیگر به خودش را دوست نداشت، با دلهره با آن‌ها روبرو می‌شد: «بی‌ادب‌ها، به چی دارید نگاه می‌کنید!» تنه زدن، هل دادن، جواب‌های بی‌ادبانه و ضربه زدن به اشیائی که در اطرافش قرار داشتند، روش‌های او برای حل مسائل زندگی بودند.

روزی، آنتونیو فهمید که زمان تغییر فرا رسیده است. شخصی که نشان می‌داد خود واقعی‌اش نبود. او احساس کرد که با حس خشم خود در مبارزه است و خشم بر او غلبه می‌کند. به مشاور مدرسه، خانم لی، مراجعه کرد که پیشنهاد کرد به او کمک کند.

خانم لی گفت که: «گام اول این است که اهدافی را تعیین کند». به کوهنوردی فکر کن که از کوهپایه شروع به حرکت می‌کند. هدف بلندمدتش این است که قبل از غروب به قلّه برسد. او کار صعود به قله را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند، طوری که چندان دشوار به نظر نمی‌رسد؛ این بخش‌ها اهداف کوتاه‌مدت او هستند. او برنامه‌ای نیز برای اقدام دارد که راهبردش برای رسیدن به هر یک از اهداف است. شما نیز می‌توانید همین رویکرد را برای تحت کنترل درآوردن خشم‌تان در پیش بگیرید.»

 ۱۲۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6266-73-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
فعالیت 1: پروفایل خشم شما
فعالیت 2: ایجاد برنامه‌ی بازی
فعالیت 3: تعیین اهداف و تهیه برنامه اقدام
فعالیت 4: پاداش دادن به خود
فعالیت 5: یادداشت کردن موارد خشم
فعالیت 6: شناخت عوامل محرک خشم
فعالیت 7: آگاهی از الگوهای خانوادگی
فعالیت 8: واکنش بدن نسبت به خشم
فعالیت 9: جنگ یا گریز
فعالیت 10: پوشاندن هیجانات
فعالیت 11: رسانه‌ها و خشم
فعالیت 12: استفاده از هیجان خشم برای گرفتن نتایج مثبت
فعالیت 13: آرام شدن
فعالیت 14: نوشتن
فعالیت 15: خندیدن به خشم
فعالیت 16: استراحت ذهنی
فعالیت 17: نشان دادن خشم به صورت نمادین
فعالیت 18: فنون ایجاد آرامش
فعالیت 19: برخورد سازنده با خشم
فعالیت 20: قراردادی درباره خشم (پیمان خشم)
فعالیت 21: بر عهده گرفتن مسئولیت کارها
فعالیت 22: حفظ چشمانداز
فعالیت 23: دانستن حقایق
فعالیت 24: مراحل خشم
فعالیت 25: ادراک
فعالیت 26: سنجش گزینه‌ها
فعالیت 27: مدل abc مربوط به خشم
فعالیت 28: مدیریت تعارض
فعالیت 29: استفاده از پیام‌های من
فعالیت 30: مهارت خوب گوش دادن
فعالیت 31: تعریف و تمجید از دیگران
فعالیت 32: زبان بدن
فعالیت 33: ارتباط شفاف
فعالیت 34: بیانگر بودن (قاطعیت در ابراز وجود)
فعالیت 35: گام‌هایی به سوی تغییر
فعالیت 36: مشاهده مسیر طی شده
فعالیت 37: گواهینامه کنترل خشم

راهنمای دانلود کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان

برای دانلود کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان

نظرات کتاب کار کاهش خشم در نوجوانان

الیکا بی نیاز
۱۳۹۹/۹/۸
واقعا تاثیر گذار به همه کسانی که درگیر این مشکل هستند توصیه میشه
مژده باویلی
۱۴۰۰/۱/۲۹
عالیه دقیقا در درمان کودک ازین تکنیکها استفاده میشه
مشاهد همه نظرات (۲)