دانلود کتاب کلید شناخت و درمان آسم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید شناخت و درمان آسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید شناخت و درمان آسم

کتاب کلید شناخت و درمان آسم به قلم هاله بزرگ گرایلی، علاوه بر بررسی نشانه‌های بیماری آسم و روش‌های تشخیص و درمان آن، نشان می‌دهد که چگونه باید کیفیت زندگی خود را با وجود آن بهبود بخشید.

به زبان ساده آسم یک بیماری است که باعث التهاب و متورم شدن راه‌های هوایی ریه می‌شود. در هنگام تنفس، هوا از میان این راه‌های هوایی وارد ریه شده و از آن خارج می‌شود. در افرادی که مبتلا به آسم هستند، این راه‌های هوایی قرمز، ملتهب و متورم می‌شوند و این باعث می‌شود که فرد نتواند راحت نفس بکشد.

اگر شما یک فرد مبتلا به آسم هستید این کتاب نکاتی را به شما ارائه می‌دهد تا به کمک آن کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید. اگر فردی هستید که به تازگی مبتلا شده‌اید، کمک‌تان می‌کند تا زندگی فعال و شاد داشته باشید و فعالیت‌های روزمره خود را همانند گذشته ادامه دهید.

بسیاری از کتاب‌هایی که در زمینه‌ی بیماری‌ها نوشته شده‌اند، زبانی تخصصی دارند و گاهی مسائل را طوری بیان می‌کنند که خواننده از پیگیری مطلب خسته می‌شود اما در این کتاب سعی شده است که مطالب به صورت کاملاً کاربردی به شما عرضه شود، به طوری که برای شما واقعاً قابل استفاده و مفید باشد و بتوانید به آن‌ها عمل کنید.

این یک حقیقت است که هیچ‌کس به بدن شما به اندازه خودتان آگاهی ندارد. به خصوص در تمامی بیماری‌های مزمن که یکی از آن‌ها آسم است. تحقیقات نشان داده که وقتی خود فرد در مراقبت از خودش و بیماری‌اش نقش فعالی را به عهده بگیرد، بهبودی چشمگیری در وضعیت زندگی و سلامت وی مشاهده می‌شود. این کتاب هر آنچه را که لازم دارید تا در درمان خود نقش فعالی داشته باشید و بیماری خود را کنترل کنید، به شما آموزش می‌دهد.

در حقیقت این کتاب کمک می‌کند که شما بیماری خود را کنترل کنید، نه اینکه، بیماری شما و زندگی شما را.

در بخشی از کتاب کلید شناخت و درمان آسم می‌خوانیم:

اگر دوستان‌تان در هوای سرد از شما می‌خواهند که برای کوهنوردی آن‌ها را همراهی کنید، و یا در وسط یک ظهر داغ تابستان همراه با آن‌ها هرگونه فعالیت ورزشی داشته باشید در صورتی که آسم ورزشی دارید به آن‌ها بگویید که از همراهی آن‌ها معذور هستید و در صورتی که با خانواده با اقوام قصد مسافرت دارید، حتما از قبل از وضعیت محل اقامت خود و امکانات گرمایشی و یا سرمایشی و بهداشت محل اقامتان مطمئن شوید.

اگر می‌بینید که شرایط محل اقامت‌تان و یا آب و هوای آن منطقه در آن موقع از سال برای شما مناسب نیست مثلا هوای خیلی سرد و با هوای خیلی داغ و شرجی دارد، به هیچ وجه رودربایستی نکنید و فکر نکنید که در صورت امتناع شما، برنامه سفر آن‌ها به هم می‌خورد و یا مثلا همسرتان دلگیر می‌شود. زیرا اگر کسی دوست شما است و شما را دوست دارد اول از همه باید به سلامتی شما اهمیت دهد. اگر کسی از این تصمیم شما ناراحت می‌شود. حتی اگر همسرتان باشد، توجهی نکنید و کاری که به نفع سلامتی خودتان است انجام دهید.

در صورتی که به مسافرت می‌روید حتما اسپرهای تنفسی خود و داروهای که توسط پزشک برای شما تجویز شده همه جا همراه خود داشته باشید، و بهتر است از هر اسپری تنفسی خود 2 تا داشته باشید و برای اطمینان غیر از خودتان، یکی از افراد خانواده‌تان هم برای اطمینان همراه خود داشته باشد، تا اگر یک موقع شما فراموش کرده بودید که همراهتان بیاورید، در موقع نیاز به سرعت در دسترستان باشد به هر شهری که مسافرت می‌کنید، در بدو ورود مرکز درمانی اورژانس آن‌جا را شناسایی کنید تا در صورت نیاز اگر خدای نکرده دچار حمله حاد آسم شدید، اطرافیان سریعا شما را به آن جا منتقل کنند.

 ۷۱ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5656-06-0 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
آسم چیست؟
این کتاب برای چه کسانی است؟
آنچه در این کتاب می‌خوانید
فصل 1: آشنایی با آسم
ریه‌های ما چه طور کار می‌کنند؟
آسم چه طور ایجاد می‌شود؟
مقایسه راههای هوایی در فرد سالم و فرد مبتلا به آسم
علائم آسم
علائم هشدار
علائم خطر
چرا من؟
علت بیماری آسم
انواع آسم
چه عاملی آسم را تحریک می‌کنند؟
بررسی دو مورد بیماری
بیماری آسم چه تأثیراتی روی زندگی شما می‌گذارد؟
فصل 2 : تشخیص آسم
تشخیص آسم توسط پزشک چگونه انجام می‌شود؟
چگونگی کاربرد پیک فلوتر
فصل 3: درمان
اهداف درمان
تقسیم بندی شدت آسم
داروهای آسم
در صورت وقوع حمله آسم چه باید بکنید؟
طریقه درست استفاده از اسپری‌های تنفسی
فصل 4: زندگی با آسم
چگونه با آسم زندگی کنیم؟
چگونه می‌توانم از وجود محرک‌ها در خانه جلوگیری کنم؟
آسم در سفر
فصل 5: آسم در گروه‌های خاص
آسم در حاملگی
آسم کودکان
درمان آسم در کودکان
تقسیم‌بندی شدت آسم در کودکان
آسم در سالمندان
پیش آگهی بیماری آسم
سخن آخر
منابع

راهنمای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان آسم

برای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان آسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید شناخت و درمان آسم
Faranak Ghorbanian
۱۳۹۸/۵/۲۱
واقعا کامل و بدون نقص بود و همه علائم رو هم به خوبی توصیف کرده بودن و راه‌های پیشگیری و راه‌های جلوگیری از حمله رو هم گفته بودن من خودم یه پرستارم که آسم دارم و بهترین کتابی بود که درباره آسم خونده بودم فکر همه چیز رو کرده بودن
ممنون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)