دانلود کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول

کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول به قلم نرگس مظلومی، کلسترول، چربی خون و انواع آن را از دید دانش پزشکی معرفی کرده و سپس عوارض و پیامدهای افزایش آن بر سلامتی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بسیاری از شما نام کلسترول را شنیده‌اید و گمان می‌کنید ماده مضری است که باعث به خطر افتادن سلامت‌تان می‌شود. به یکدیگر توصیه می‌کنید تخم مرغ و چربی زیاد مصرف نکنید زیرا حاوی کلسترول است. اما در اصل نمی‌دانید که کلسترول چیست و چگونه می‌توان آن را کنترل کرد.

این کتاب شما را با کلسترول و سایر چربی‌های بدن آشنا کرده، فواید و مضرات آن‌ها را برای شما بازگو خواهد کرد و در ادامه به ارائه راهکار‌هایی جهت کنترل آن می‌پردازد.

به طور خلاصه می‌توان گفت، کلسترول یک ماده‌ی چرب است که توسط کبد ساخته می‌شود. این ماده در تمام سلول‌های بدن یافت می‌شود و نقش عمده‌ای در عملکرد روزانه سلول‌های بدن شما دارد.

حقایقی در مورد کلسترول:

- سازمان بهداشت جهانی (WHO) برآورد کرده که بیش از 50 درصد بیماری‌های قلبی عروقی با سطح کلسترول خون مرتبط است.
- ایران کشوری با حدود 70 میلیون نفر جمعیت است که براساس تحقیقات آماری حدود 15 میلیون نفر از این تعداد به بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا هستند.
- طبق آمار به دست آمده در سال 1386، از هر 100 هزار مورد بیماری قلبی گزارش شده در کشور حدود 167 مورد، منجر به مرگ می‌شود.
- بر خلاف نظر عامه‌ی مردم، بیشتر کلسترول بدن توسط کبد ساخته می‌شود و مقدار کمی از طریق خوردن به دست می‌آید.

در بخشی از کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول می‌خوانیم:

چربی ترانس از اضافه کردن هیدروژن به روغن‌های گیاهی طی فرایند هیدروژناسیون به دست می‌آید. چربی‌های ترانس به صورت جامد هستند و کمتر تمایل به فاسد شدن دارند، استفاده از این‌ها در تهیه غذا موجب می‌شود که غذا مدت طولانی‌تری تازه بماند و چربی آن کمتر احساس شود. اگر چه مقدار کمی چربی ترانس به طور طبیعی در گوشت و فرآورده‌های لبنی هم یافت می‌شود اما به نظر می‌رسد چربی ترانس موجود در غذاهای آماده ضرر بیشتری دارد.

چربی ترانس هم کلسترول LDL (بد) را بالا می‌برد و هم کلسترول HDL (خوب) را کاهش می‌دهد. برخی پزشکان چربی ترانس را بدترین نوع چربی می‌نامند زیرا اثرات مضر آن دو برابر بقیه است و منجر به ایجاد بیماری قلبی می‌شود. علاوه بر این تری گلیسرید را بالا می‌برد و التهاب دیواره عروق را تشدید می‌کند. موادی که به صورت تجاری پخته می‌شوند (مانند کلوچه، شیرینی و کیک و بسیاری غذاهای سرخ شده حاوی چربی ترانس هستند. روغن‌های ترد کننده شیرینی و بعضی از کره‌های گیاهی نیز چربی ترانس بالایی دارند.

با مطالعه برچسب‌های روی مواد غذایی می‌توانید متوجه شوید که آیا روغن ترانس در آن محصول به کار رفته یا خیر. در کشورهای پیشرفته، کارخانه‌های تولید کننده غذا به دلیل وجود قوانین سخت گیرانه و اطلاع مردم از مضرات چربی‌های ترانس، کمتر از این روغن‌ها استفاده می‌کنند ولی در کشور ما متأسفانه استفاده از این چربی‌ها هنوز رواج دارد. پس سعی کنید تا می‌توانید از غذاهای آماده پرهیز کنید.

 ۵۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5656-38-1 

چاپ ۱۳۸۹: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۳۵۰۰ ت (۳۰%) - 1.39€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل 1: آشنایی با کلسترول و چربی‌های خون
کلسترول چیست؟
حقایقی راجع به کلسترول
کلسترول از کجا می‌آید؟
چرا ما به کلسترول نیاز داریم؟
انتقال کلسترول
انواع کلسترول
انواع چربی‌های بدن
چربی‌های بد و خوب
علل افزایش کلسترول
علل افزایش تری گلیسرید
علائم افزایش چربی خون
فصل 2: تشخیص چربی خون بالا و عوارض آن
نحوه تشخیص
سطح چربی‌ها در خون
نسبت کلسترول
ارتباط چربی‌ها با دستگاه گردش خون
بیماری عروق کرونر
آترو اسکلروز
حمله قلبی یا سکته
عوامل خطر بیماری قلبی عروقی
فصل 3: درمان
نحوه‌ی برخورد با چربی خون بالا
چگونه کلسترول غیر طبیعی را کنترل کنیم؟
محاسبه شاخص تودهی بدنی BMI
آیا من نیاز به مراجعه به متخصص دارم؟
خودتان کلسترول را کنترل کنید
تغییر در شیوهی زندگی
درمان دارویی
عوارض جانبی درمان دارویی
درمان در گروه‌های خاص
سایر روش‌های درمانی
درمان‌های مکمل
تصورات غلط شایع در باره‌ی کلسترول
توصیه‌های مهم
سخن آخر
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول

برای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان کلسترول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید شناخت و درمان کلسترول