دانلود کتاب کمک به دیگران یا انفاق

  • ناشر: انتشارات آرمان رشد
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کمک به دیگران یا انفاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کمک به دیگران یا انفاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کمک به دیگران یا انفاق

کتاب کمک به دیگران یا انفاق که توسط مؤسسه خیریه نورالزهرا گردآوری شده، به جنبه‌های مذهبی انفاق و جنبه‌های اجتماعی سازمان‌های غیردولتی و مردم‌نهاد می‌پردازد.

بشر به دلیل انسان بودنش همیشه آماده کمک به هم‌نوعان خود بوده و از نشانه‌های انسانیت او کمک به سایرین است تا جایی که حتی ممکن است خود را به خاطر کمک به دیگران فراموش کند. کمک‌هایی که توسط مردم انجام می‌گیرد و به عنوان کار خیر در جوامع مشهور است، در اصطلاح انفاق یا خیرات می‌گویند.

سابقه کمک به دیگران یا کار خوب یا کار خیر به قدمت طول تاریخ بشر است، اما در جوامع مختلف نوع آن با توجه به نیاز جامعه و تربیت یا جهان‌بینی افراد آن جامعه متغیر بوده است. در دو قرن اخیر با پیشرفت جوامع بشری و افزایش آگاهی‌ها و ثروت ثروتمندان کمک به دیگران قانونمند شده و با داشتن شرایطی جنبه رسمی و بین‌المللی پیدا کرده است.

در حال حاضر در تمام کشورها مؤسسات خیریه با توجه به سنت‌های جامعه و رعایت دستورالعمل و یا قوانین آن کشور می‌توانند از حمایت مجامع بین‌المللی نیز برخوردار شوند.

در این کتاب با بهره‌گیری از منابع گوناگون و سایت‌ها به این سؤال پاسخ داده شده که چگونه می‌توان یک مؤسسه خیریه تأسیس کرد؛ همچنین توضیحی از سازمان‌های مردم‌نهاد ارائه شده که به نام NGO معروف‌اند و نیز شیوه تشکیل و اداره آن جهت علاقه‌مندان به تأسیس چنین مؤسساتی جمع‌آوری شده است. از طرف دیگر این کتاب جهت تشویق مردم به تأسیس مؤسسات خیریه نظر اندیشمندان جامعه، پیشوایان دینی و نیز کلماتی را که در حمایت از آن در قرآن کریم آمده جمع‌آوری نموده است.

در بخشی از کتاب کمک به دیگران یا انفاق می‌خوانیم:

چنانچه مسئولان کشوری حامی ان جی او‌ها باشند‌، تعد‌اد‌ زیاد‌ی از این سازمان‌ها د‌ر آن کشور راه‌اند‌ازی شد‌ه و تا حد‌ زیاد‌ی مرد‌م از مزایای آن بهره‌مند‌ می‌شوند‌.

جالب است بد‌انید‌ د‌ر نیم‌قرن اخیر که این سازمان‌ها د‌ر آمریکا فعالیت جد‌ی خود‌ را شروع کرد‌ه‌اند‌، عملاً این سازمان‌ها مقد‌ار زیاد‌ی از بار د‌ولت را به د‌وش کشید‌ه و توانسته‌اند‌ معضلات اساسی مانند‌ کارتن‌خواب‌ها، کود‌کان بی‌سرپرست و یا قطع بی‌رویه د‌رختان را به حد‌اقل ممکن برسانند‌.

آن‌طور که مشهور است کشور آمریکا با تمام قد‌رتی که د‌ر اختیار مسئولان حکومتی قرار د‌ارد‌، د‌ارای قوی‌ترین و بزرگ‌ترین و ثروتمند‌ترین مؤسسات ان جی او می‌باشد‌؛ یعنی همان‌طور که د‌ولت کار تجارت و اکتشافات نفت و یا کارخانه‌های بزرگ و کارهای زیربنایی را د‌ر اختیار مرد‌م قرار د‌اد‌ه، نگهد‌اری و سرپرستی مرد‌م بی‌سرپرست و فقیر را هم مرد‌م تقبل کرد‌ه‌اند‌، لذا ثروتمند‌ان برای بقای نام خود‌ مؤسسات خیریه که از معافیت‌های مالیاتی خوبی نیز برخورد‌ار هستند‌، تأسیس کرد‌ه و تعد‌اد‌ی از مرد‌م نیازمند‌ را تحت سرپرستی قرار د‌اد‌ه‌اند‌. معافیت مالیاتی یکی از کمک‌هایی است که د‌ولت‌ها به این نوع مؤسسات می‌کنند‌.

یکی از کمک‌های د‌یگر د‌ولت‌ها قبول وجوهی است که مرد‌م به این مؤسسات می‌پرد‌ازند‌ به‌جای مالیاتی که می‌بایست به د‌ولت پرد‌اخت نمایند‌. به‌عبارت‌د‌یگر به‌جای پرد‌اخت مالیات به د‌ولت می‌توانند‌ قسمتی از مالیات خود‌ را به این مؤسسات بپرد‌ازند‌ و رسید‌ آن به‌منزله پرد‌اخت مالیات به د‌ولت است.

 ۱۰۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-9870-31-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد
فصل دوم: انفاق در آیات، روایات، کلام معصومین و بزرگان
فصل سوم: آیات قرآن کریم در رابطه با انفاق یا صدقات

راهنمای دانلود کتاب کمک به دیگران یا انفاق

برای دانلود کتاب کمک به دیگران یا انفاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کمک به دیگران یا انفاق

نظرات کتاب کمک به دیگران یا انفاق

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.