دانلود کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی

  • از: راحله صبوری
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۳۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی

کتاب کوچه نقاش‌ها اثر راحله صبوری مجموعه خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از رزمندگان دفاع مقدس و فرمانده گردان میثم است.

کتاب کوچه نقاش‌ها حاصل سه ماه مصاحبه راحله صبوری با سیدابوالفضل کاظمی است. کاظمی فرمانده گردان بسیجی لشگر 27 محمد رسول الله (ص) بوده وی در طول جنگ در چندین عملیات به صورت نیروی آزاد شرکت داشته و در عملیات کربلای 5 و 8 فرمانده گردان عملیاتی میثم بوده است. ایشان بارها در عملیات مختلف آماج تیر و ترکش دشمن قرار گرفته و دچار محرومیت‌های سخت و جان فرسا شده است.

ابوالفضل کاظمی متولد کوچه نقاش‌ها در محله گارد ماشین دودی بین خیابان صفاری و خیابان خراسان است به دلیل علاقه‌اش به این محله و کوچه نام کتاب را کوچه نقاش‌ها گذاشته است.

خاطرات ایشان از آن جهت سزاوار تأمل و توجه است که فرمانده گردان هم با فضای قرارگاهی و رده‌های بالای فرماندهی جنگ و هم با فضای درون گروهی نیروهای رزمنده و خط شکن ارتباطی تنگاتنگ دارد و بازنمایی حضور وی در این دو فضای پیچیده جذابیت خاصی به کتاب بخشیده است.

در بخشی از کتاب کوچه نقاش‌ها می‌خوانیم:

دوازده‌ساله بودم که به دبیرستان جهان رفتم. صبح‌ها درس می‌خواندم و بعدازظهرها در قهوه‌خانهٔ دایی سیدعلی کار می‌کردم. تازه الفبای لاتی را یاد گرفته بودم و برای زندگی‌ام تصمیم می‌گرفتم. قهوه‌خانهٔ دایی سیدعلی، سرِ خیابان گارد ماشین دودی بود و صفای لب‌ِ خط را داشت. یک باغچهٔ نسبتاً کوچک بود که چند تخت در اندرون و بیرونش در فضای باز گذاشته بودند.
روزی یک تومن مزد می‌گرفتم. سوگلی بودم و کارهای سخت انجام نمی‌دادم. دایی دو تا قهوه‌چی داشت که بیشتر کارها، روی دوش آن‌ها بود. دایی هم فقط پشت دخل می‌نشست و مایه می‌گرفت.
دم ظهر، چند طایفه، مشتری قهوه‌خانه بودند. لات‌ها و جاهل‌ها و دستمال‌به‌دست‌ها، کلاه‌مخملی‌ها و مشتی‌ها و عبابه‌دوش‌ها می‌آمدند برای گپ و صحبت و چای قندپهلو؛ فقیر و پولدار؛ هر کس از هر جا خصوصاً آن‌ها که از غرغر زن و بچه کلافه و خسته بودند، به قهوه‌خانهٔ دایی پناه می‌آوردند تا نفسی بگیرند.
آن زمان، چای کلکته و لاهیجان مرسوم بود. قهوه‌چی، بیست تا استکام کمرباریک چای را با خبرگی و مهارت از سر آرنج تا روی مچ و کف دست قطاری می‌چید و بعد بین مشتری‌ها پخش می‌کرد؛ استکامی ده شاهی.

 ۳۰۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-975-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی

برای دانلود کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی

نظرات کتاب کوچه نقاش‌ها: خاطرات سیدابوالفضل کاظمی

Ahmad Ghanbarnezhad
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
کتابی با نثر روان و بیانی متفاوت درباره هشت سال جنگ ایران و عراق. شخصیت راوی داستان به گونه‌ای هست که می‌تواندطیف وسیعی از مخاطبان و محققان واقعیات‌های جنگ را به خود جذب نماید و ضمن ارایه اطلاعات شفاهی دقیق، ناگفته‌های بسیاری را (خوشایند و ناخوشایند) بیان می‌کند. نثر کتاب به حدی روان و شیواست که و خواننده اسیر داستان شده موجب مطالعه بی وقفه کتاب می‌گردد. گاهی باعث تاثر شدید خواننده می‌شود و گاهی موجب مسرت می‌گردد. در کل خواننده را خسته نمی‌کند. خواندن این کتاب را به علاقه مندان تاریخ شفاهی جنگ ایران و عراق توصیه می‌کنم.
محسن صفائی
۱۳۹۸/۵/۱۹
سلام
بنده از سال 65 که دوباره گردان میثم تشکیل شد و تا آخر عملیات کربلای 8 که مجروح شدم در این گردان حضور داشتم و خواندن این کتاب برای من خیلی جالب بود و آگاهی بنده را نسبت مسائل آن زمان بالا برد.

با آرزوی سلامتی سید ابولفضل کاظمی و تشکر از خانم راحله صبوری
این کتاب متن روانی دارد و خواندن آن را به همه توصیه میکنم.
الهام چراغی
۱۳۹۸/۷/۲۹
با سلام اولین کتاب با مبحث دفاع مقدس بود ک مطالعه کردم، فوق العاده ب دلم نشست و جذاب بود بارها اشکم را آورد، و تصمیم ب دوباره خوانی دارم، آرزو میکنم همه یکبار مطالعه‌اش کنن، با سپاس از سید ابوالفضل
مشاهد همه نظرات (۱۸)