معرفی و دانلود کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی

عکس جلد کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی
قیمت:
۲۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی

کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی اثری از ایسامو سایتو و تاداهیاکو ناگاوو، مجموعه‌ای از بازی‌های روان‌شناسانه است که با طرح داستان‌هایی، مخاطب خویش را به خودشناسی وا ‌می‌دارد.

می‌توان از کوکولوژی (Kokology) به‌ عنوان یک وسیله‌ی ارتباطی استفاده کرد. برای بسیاری از مردم تست روان‌شناسی موضوعی مبهم و هراس‌آور است. حتّی بعضی از روان‌شناسان هم دوست ندارند تست روان‌شناسی بدهند. اما بازی‌های روان‌شناسی همین کار را جالب و جذاب می‌کنند، و مردم هم از اینکه فقط به یک بازی می‌پردازند دلهره‌ی کمتری خواهند داشت. در کوکولوژی می‌توانید در صورت عدم باورپذیری تعبیر پاسخ‌ها، آن‌ها را نپذیرید، زیرا این جزیی از بازی است. با این کتاب از درستی اغلب تعبیرها در آشکار کردن شخصیت واقعی افراد شگفت‌زده شوید.

این بازی کمک می‌کند تا شکاف ارتباطی میان دوستان و عشّاق کمتر شود، می‌توانید بیشتر به یکدیگر نزدیک شوید و همدیگر را بهتر بفهمید، هم‌چنین می‌توانید راجع به موضوعات دشوار، حساس و ممنوعه صحبت کنید. سعی شده تا حد امکان کوکولوژی جالب و جذاب باشد و در عین حال بر اصول علم روان‌شناسی استوار بماند. امیدوارم از انجام بازی‌ها لذت ببرید و بتوانید چیزهای فراوانی نسبت به خود، دیگران و زندگی بیاموزید.

همه‌ی ما با چشم بیرونی به مشاهده‌ی دنیای اطراف می‌پردازیم، و اطلاعاتی را از دنیای پیرامون و مردم کسب می‌کنیم، اما با چشم دل به دنیای پنهان درون می‌نگریم و با این چشم است که ذهن خود را بررسی می‌کنیم، به کشف افکار دیگران می‌پردازیم، به آینده می‌نگریم و سعی می‌کنیم پیش‌بینی کنیم که در آینده چگونه فردی خواهیم بود. بسیاری از رسانه‌ها، مانند کتاب‌ها، روزنامه‌ها و تلویزیون برای آگاهی و شناخت بیشتر مردم نسبت به دنیای بیرون ساخته شده‌اند. انفجار رسانه‌ای در سال‌های اخیر، حجم عظیمی از اطلاعات را به‌ وجود آورده، که به‌ راستی انسان از هضم و درک این حجم عظیم از اطلاعات ناتوان است. اما از طرفی دیگر، تعداد رسانه‌هایی که بتوانند به انسان شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به دنیای درون بدهند، بسیار اندک‌اند. بازی‌های روان‌شناسی چنین رسانه‌ای هستند ‌که، چشم درون را تواناتر و قدرت دید آن را افزایش می‌دهند.

علم روان‌شناسی به انسان اجازه می‌دهد تا به مطالعه و درک ذهن بپردازد، اما این کار مانند علوم دیگر مستلزم صرف وقت فراوان، کار طاقت‌فرسا، تعهد و استفاده از واژه‌های تخصصی است، که باعث می‌شود علم روان‌شناسی خارج از دسترس عموم قرار گیرد. کوکولوژی یک بازی طبق اصول علم روان‌شناسی است که با، شیوایی و جذابیت، کمک می‌کند هر فردی بتواند به راحتی دنیای ذهن را مطالعه و تجربه کند.

نویسندگان کتاب، ایسامو سایتو (Isamu Saito) و تاداهیاکو ناگاوو (Tadahiko Nagao) بیان می‌کنند:

«زمانیکه شروع به نوشتن کوکولوژی کردیم، اولین هدف‌مان ایجاد جذابیت و گیرایی در این کتاب بود و این مسأله نکته‌ای کلیدی در ‌مجموعه‌ی بازی است.

اندیشه‌ی کلی آماده بود، تنها کاری که باید انجام می‌دادیم، طراحی بازی‌هایی بود که افراد بتوانند خود را در موقعیت‌های روزمره با تصویرهای غیرمعمول تصور کنند و به پرسش‌هایی ساده پاسخ دهند. پاسخ‌ها از دیدگاه روان‌شناسی تعبیر می‌شوند و چیزهایی درباره‌ی عملکرد ذهن بازیکن به ما می‌گویند. این آزمون‌ها همانند آزمون رورشاخ (Rorschach) است، با این تفاوت که در این‌جا به جای استفاده از شکل‌های جوهری از کلمات استفاده شده است.

در واقع اندیشه‌ی کلی بازی، قسمت ساده‌ی کار را تشکیل می‌داد و بخش دشوار کار مربوط به نحوه‌ی ایجاد توازن بین جنبه‌ی علمی و جنبه‌ی سرگرم‌کنندگی بازی ‌بود. پروفسور سایتو می‌تواند علمی بودن بازی‌ها را تضمین کند و نظر مثبت شما خوانندگان هم می‌تواند تصدیقی بر جنبه‌ی تفریحی بازی باشد. من روان‌شناس نیستم، اما فکر می‌کنم شناخت خوبی از طبیعت انسان‌ها داشته باشم و می‌دانم که مقدمه‌ای طولانی برای یک مجموعه بازی نمی‌تواند مقبول خوانندگان باشد، از این ‌رو شما را به خواندن هشت نکته‌ی مختصر و مفید برای بهتر بازی کردن دعوت می‌کنم. امیدوارم خواندن کوکولوژی برای شما جذاب و آموزنده باشد.»

در بخشی از کتاب کوکولوژی می‌خوانیم:

با وجود ماشین‌های لباس‌شویی که قادرند لباس را پس از شستشو چنان خشک کنند که بتوانیم پس از اتمام کار خشک‌کن بی‌درنگ ‌آن‌ها را بپوشیم، دیگر آویزان کردن لباس برای ساعت‌های متمادی روی بند، روشی قدیمی شده است. لازم نیست از هوای بارانی نگران باشیم مبادا لباس‌های شسته شده خشک نشوند. تصور کنید به دورانی بازگشته‌اید که هنوز ماشین لباس‌شویی اختراع نشده بود و شستن دستی لباس‌ها و آویزان کردن بر روی بند تنها راه موجود بود. شما انبوهی از لباس‌های چرک دارید که می‌بایستی آن‌ها را امروز بشویید، ولی وقتی به آسمان نگاه می‌کنید، ابرهای سیاه بارانی را می‌بینید. کدامیک از گزینه‌های زیر را انتخاب می‌کنید؟

1. واقعاً که! مسخره است! باید تا فردا صبر کنم! امروز چی بپوشم؟
2. یه کم صبر می‌کنم، شاید هوا بهتر بشه.
3. بهتره از شستشوی امروز صرف‌نظر کنم.
4. فرقی نمی‌کند بارون بیاد یا نیاد. من امروز این کارو انجام می‌دم.

کلید
هوای بد غیرمنتظره به همراه رنج و زحمت شستن لباس‌ها، به خودی خود ایجاد تنش  می‌کند که در طی روز بارها با آن مواجه می‌شویم. پاسخ شما بیانگر میزان تنشی  است که در زندگی متحمل می‌شوید.

1. واقعاً که! مسخره است! باید تا فردا صبر کنم! امروز چی بپوشم؟
میزان تنش: 80% آن‌قدر تحت فشار عصبی هستید که با کوچک‌ترین رنجشی از کوره در می‌روید. بهتر است برای حفظ سلامتی‌تان به کارهای آرامش‌بخش روی آورید و از تنش موجود در محیط اطراف‌تان بکاهید.

2. یه کم صبر می‌کنم، شاید هوا بهتر بشه.
میزان تنش: 50% شما تنش موجود در فضا را به‌خوبی مدیریت می‌کنید و تحت تأثیر آن قرار نمی‌گیرید. سعی کنید از بروز مشکلات تنش‌زا پیشگیری کنید. توجه داشته  باشید هر نوع تنشی مضر نیست و بعضی از آن‌ها می‌توانند باعث افزایش انگیزه شوند.

3. بهتره از شستشوی امروز صرف‌نظر کنم.
میزان تنش: تقریباً صفر. اجازه نمی‌دهید مشکلات کوچک آرامش‌تان را از بین ببرد و بر این باورید که با نگرانی و دلواپسی مشکلی حل نمی‌شود.

4. فرقی نمی‌کند بارون بیاد یا نیاد. من امروز این کارو انجام می‌دم.
میزان استرس: تقریباً 100%. چنان در زیر فشار عصبی هستید که تصمیمات غیرمنطقی می‌گیرید و می‌خواهید به غیرممکن دست یابید و نتیجه‌ی کار هم شکست  خوردن و افزایش تنش موجود است. کمی به خود وقت دهید تا آرام شوید، با فراغ بال تصمیم‌گیری کنید و نیرو و انرژی خود را بیهوده تلف نکنید. اگر جوراب‌هایتان را یک  روز دیگر هم بپوشید، آسمان به زمین نمی‌آید.

فهرست مطالب کتاب

کوکولوژی چیست؟
خواننده‌ی نازنین!
سرسخن‌
شیوه‌ی انجام بازی
هشت نکته برای بازی کردن کوکولوژی
بازی‌های فردی
سفری در بیابان
نمایش در سیرک
روز تولد
در اعماق کوهستان
نوشته شده بر روی ستاره‌ها
شبیه‌سازی
خاطرات شیرین
کتاب زندگی
شعبده‌بازی
در اعماق
پایانی خوش، شاید هم نه!
داد و ستد
به اتاق پذیرایی‌ام خوش آمدید
همچون میمونی در قفس
یک ماجراجویی واقعی
دایره، مثلث، مربع
این بار شما دکتر باشید
هم‌اکنون نوبت معاینه‌ی شماست
همه‌ی دنیا صحنه نمایش است
جست‌وجوگران اعماق
همه چیز پیروزی نیست
آرزو
چه کسی مقصر است؟
استخدام
شانه‌ای برای اشک‌هایم
توقف زمان
درخشش قرمز
کمدین
خانه‌ی رؤیایی
بازی‌های گروهی
تابلوهای نقاشی در نمایشگاه
پرنده‌ی آبی
آدم، آدم است
در بین صفحات یک مجله
زیر آسمان آبی
داخل کیف
داستان سیندرلا
بازداشتی
تلفن‌کننده در نیمه شب
تماشای وال
کاشتن بذرها
باران غافلگیرکننده
در آغوش نسیم
وسایل ضروری
شما قاضی باشید
نجوا در تاریکی
فوران آتش‌فشان
پیش از آن‌که سر از تخم بیرون آورند
رخت‌های روی‌بند
پیچراهه
درون تهی
داوری از روی ظاهر
خودروی ایده‌آل
پیشخدمت دست و پا چلفتی
پس از تفکر بیشتر
نامه‌ای از آینده
لعاب رخساره
محل پیوستن آسمان و دریا
گربه‌ی نازنازی
سفر زیرزمینی
آینه‌ها دروغ نمی‌گویند
شناور در آب
آب‌های رقصان
فرود دلنشین
نمره‌ی بیست
برش
به اسب‌ها توجه کنیم
خانه‌ی شیرینی
زمانی برای تغییر
جعبه‌ی موسیقی
فضایی برای بهبود
بر لبه‌ی آب
بخش اورژانس
طعم بلوغ
شیوه‌ی بازگشت
مواظب پایین باش
خط‌های خط خطی
جایزه‌ی بزرگ
دکمه در دست کیست؟
در نیمه باز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی
نویسنده،
مترجمشاهین دهقان
ناشر چاپیانتشارات باد
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات166
زبانفارسی
شابک978-600-6527-58-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی

ناهید صناعی
۱۴۰۰/۲/۲۲
مواردی که مطرح شده بازی هایبه که کمک میکنه روحیه وخثوصیات فردی خودمون واطرافیانم. نو بشناسیم واحیانا بعضی از دیدگاهامونو تغییر بدیم تا زندگی ارامتر شادتر وموفقیت امیزتری رو تحربه کنیم
ولی شاید بجهت عدم تطابق فرهنگی نوبسنده با ما در اطهار نظر‌ها ونوع داوری‌ها دچار شک بشیم که طبیعییت
ولی در کل برای شناخت روحی وروانیخودم. ن وبقیه اطرافیانمون درقالب بازی وتفریح وخنده مفید وسرگرم کنندس
سارا صراف کیا
۱۴۰۰/۵/۲۶
کتابی جذاب با بازی‌های متنوع روانشناسی ک شما رو با سایه هاتون بیشتر آشنا میکنه. و بسیار مناسب برای اوقات فراغت. وقتی جذاب تر میشه ک تو جمعی از دوستان باهم بازی میکنید و شنیدن جواب‌ها شما رو متحیر میکنه.
اسما بانو
۱۳۹۹/۳/۵
خیییلی خیییلی جالب بود.. کلی نقطه ضعف توی شخصیتم پیدا کردم که باید روشون کار کنم.
pooneh monazzah
۱۳۹۸/۸/۳۰
اکثرا جوابای درستی میده مخصوصا اگه تو تنهایی و با تمرکز بخونین و هر موضوع رو اولش کامل تجسم کنین.
Amir Golzar
۱۳۹۹/۱/۹
کتاب جالبیه برای سرگرمی و دورهم بودن ولی طبیعتا خیلی علمی نیست
mona abed
۱۳۹۷/۱۰/۱۳
کتابی بسیار مناسب برای افرادیکه علاقه مند به خودشناسی هستند.
مریم اس
۱۴۰۱/۹/۵
بسیار جذاب و سرگرم کننده است و همینطور آموزنده
مهران کسنزانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
عالی بود فقط یکم بیشتر میبود عالی تر میشود
مریم شفیقی فر
۱۳۹۹/۷/۹
جالب که بود اگه واقعی هم باشه که عالیه
Zahra J
۱۳۹۷/۱۰/۶
فوق العاده جالب بود
Nasta milani
۱۴۰۲/۱۲/۱۲
عالیه برای سرگرمی و همچنین شناخت طرفین
مسعود رضایی
۱۴۰۰/۲/۲۱
یک تجربه خوب بود خوندن کتاب
هانی سعیدی
۱۳۹۹/۱۰/۳
چرررررررت و پررررررررت
Raheleh Delandar
۱۳۹۹/۹/۸
کتاب جالبی بود البته نه علمی
HMDH RSHD
۱۳۹۹/۲/۸
خیلی جالبه سرگرم کننده هم هست
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی

برای دریافت کتاب کوکولوژی: بازی‌های جذاب و سرگرم کننده شخصیت‌شناسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.