دانلود کتاب کیمیاگر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار پائولو کوئیلو و با فروش بیش از 65 میلیون نسخه در جهان، رمانی جذاب همراه با مفاهیمی عمیق و در خور تفکر محسوب می‌شود. این کتاب روایت روح سرگردانی را به تصویر می‌کشد که در پی رفتن و رسیدن است.

اثر مشهور کیمیاگر (The alchemist) همان طور که در دنیا به شهرتی چشمگیر رسید در ایران نیز محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دارد و ترجمه‌های مختلفی از آن روانه بازار شده است.

موضوع اصلی کتاب کیمیاگر چیست:

این رمان داستان سرگذشت جوانی به نام سانتیاگو است. چوپانی که همه‌ی دنیایش در سفر کردن به همراه گوسفندانش خلاصه می‌شود. او تا 16 سالگی در صومعه‌ آموزش دید زیرا والدینش علاقه زیادی داشتند تا او یک کشیش شود؛ اما سانتیاگو از کودکی آرزوی دیدن دنیا را در سر پرورانده است. او آرزوی کشف کائنات و در آخر آرزوی شناخت خدا را دارد. برای همین کشیش شدن را رها کرده و با خریدن چند گوسفند به همه جای دنیا سفر می‌کند.

پسر جوان از زندگی‌اش خشنود بود تا اینکه گرفتار خواب عجیبی شد. خوابی که دو بار پشت سر هم تکرار می‌شود و ذهن او را به شدت به خودش مشغول می‌سازد. او در خواب می‌بیند که گنجی در پای اهرام مصر پنهان است. به همین خاطر به دنبال آن گنج راه می‌افتد. آغاز سفر سانتیاگو شروع روایتی جذاب و پرکشش است.

اما باید دانست که نکته‌ی جالب توجه رمان کیمیاگر این است که سانتیاگو در طول داستان برای رسیدن به پای اهرام و کشف گنج، با آدم‌های مختلفی رو به رو می‌شود؛ افرادی که همگی به نوعی هدایت‌گر او در مسیر جست و جویش هستند.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب قصد دارد تا به نقد زندگی کنونی بشر پرداخته و همه چیز را با تخیل آغاز کند، اما در انتها آنچه برای شما روشن خواهد شد، تحقق رویا و آرزویی است که در تمام طول قصه محال به نظر می‌رسید. شاید سانتیاگو نمادی از همه‌ی افرادی است که می‌خواهند برای دستیابی به اهداف خود تلاش کنند، هر چند بقیه آن را حتی در تخیل خود نشدنی بدانند.

پائولو کوئیلو را بیشتر بشناسیم:

پائولو کوئیلو در حیطه کاری‌اش فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشت، ولی با اراده‌ای قوی نویسندگی را به عنوان یک شغلی تمام وقت برای خود انتخاب کرد. از دیگر آثار او می‌توان ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، کوه پنجم و ... را نام برد.

برخی نظرات درباره‌ی کتاب کیمیاگر:

- پائولو کوئلیو به شما الهام می‌دهد تا با دیدن جهان از طریق چشمان خود، رؤیاهای خود را دنبال کنید و نه شخص دیگری. (لین اندروز)
- تا زمانی که شما چیزی را با تمام قلبتان آرزو می‌کنید؛ هیچ چیز غیر ممکن نیست، این پیام کوئیلو است. در هیچ کتاب دیگری چنین امیدی وجود ندارد؛ جای شگفتی نیست که مؤلف آن در میان همه‌ی کسانی که در جستجوی معنای زندگی هستند، استاد شد. (فوکوس)
- کیمیاگر کتابی واقعاً شاعرانه است. (ولت‌ام سانتگ)
- در طول این داستان برجسته، یک سبک شاعرانه اشراقی، استعاره‌ و بینش‌ عمیق وجود دارد که تخیل ما را به حرکت درآورده و خواننده را به یک سفر خارق‌العاده‌ی روحی هدایت می‌کند. (یومیوری شیمبون)
- کیمیاگر شازده کوچولوی سنت اگزوپری و پیامبر خلیل جبران را به ذهن می‌آورد و همچنین مثل کتاب مقدس است. (گازتا ویبولزا)
- کیمیاگر داستانی زیبا و دل‌چسب با طعم عجیب‌ و غریب است... شما ممکن است با فلسفه‌ی پائولو کوئلیو موافق باشید یا نباشید، اما با این ‌وجود داستانی است که قلب‌های ما را به‌ اندازه‌ی روح ما تسکین می‌دهد. (برگن ساویسن)

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

نام آن پسر سانتیاگو بود. وقتی پسرک با گله‌ی خود به کلیسای متروک رسید، آفتاب داشت غروب می‌کرد. سقف کلیسا مدت‌ها پیش سقوط کرده بود و یک درخت انجیر مصری تنومندی درست در جایی که قبلاً محل نگه‌داری ظروف مقدسه بود؛ رشد کرده بود.

او تصمیم گرفت شب را در آن جا بگذراند. او تمام گوسفندان را از دروازه‌ی مخروبه وارد کلیسا کرد؛ و سپس چند تخته چوب را به شکلی ‌گذاشت تا گله نتواند در طول شب فرار کند. در آن منطقه گرگی پیدا نمی‌شد، اما یک‌بار گوسفندی در طول شب از گله جا مانده بود و پسرک مجبور شد تمام روز بعد را به جستجوی او مشغول شود.

او با ژاکت خود کف زمین را جارو کرد و دراز کشید و کتابی که تازه خواندن آن را به پایان رسانده بود به‌عنوان بالش استفاده کرد. او با خود گفت: «باید شروع به خواندن کتاب‌های ضخیم‌تر کند: زیرا خواندن آن‌ها مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و هنگام شب بالش‌های راحت‌تری بودند.»

وقتی بیدار شد هوا هنوز تاریک بود و با نگاه کردن به بالا، می‌توانست ستارگان را از طریق سقف نیمه ویران شده، ببیند.

با خود فکر کرد: «ای کاش کمی بیشتر می‌خوابیدم.» شب پیش همان رؤیای هفته‌ی قبل را دیده بود و قبل از اینکه ادامه‌ی رؤیای هفته‌ی قبل را ببیند بار دیگر بیدار شده بود.

 ۱۹۲ صفحه، ۴۷۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8754-18-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تحسین بین‌المللی برای کیمیاگر پائولو کوئلیو
پیشگفتار
مقدمه
بخش اول
بخش دوم
بخش آخر

راهنمای دانلود کتاب کیمیاگر

برای دانلود کتاب کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کیمیاگر

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Mitra sh
۱۳۹۹/۱/۱۷
در رمان کیمیاگر، نویسنده تلاش کرده تا مخاطب را به فکر کردن به زمان حال وادار کند و ذهنش را از غصه و ناراحتی‌های گذشته و ترس اتفاقات پیش نیامده آینده پاک کند و به او بفهماند که برای بهتر زندگی کردن باید دلبستگی‌هایش را کمتر کند تا زندگی بهتری داشته باشد.
شیوا نصیری
۱۳۹۹/۱/۱۷
جز بهترین کتاب‌هایی بود که مطالعه کردم💎
محیا موسوی
۱۳۹۹/۴/۱۷
عالی بود داستانی بود که دوست دارم به همه پیشنهادش کنم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۰)