دانلود کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه

در کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه نوشته‌ی استاد بزرگ جو گالاگر، با آگاهی از شیوه‌ی گسترش نیروها می‌آموزید که در ساختارهای متفاوت پیاده‌ای، نیروهایتان را چگونه سازماندهی کنید، چگونه و تحت چه شرایطی به مرکز عریض حریف حمله نمایید و یا هنگام طراحی بازی متقابل، با تکیه بر کدامین منابع، نقاط ضعف حریف را نشانه گرفته و به آن‌ها حمله کنید.

گام به گام دفاع هندی شاه (Starting out the kings indian) کتابی مطلوب است برای کسانیکه به دنبال درک این دفاع هستند. دفاع هندی شاه از هیجان‌انگیزترین شروع بازی های شطرنج بوده و مناسب بازیکنان بلندپرواز است.

جو گالاگر (Joe Gallagher) استاد برجسته انگلیسی در سوئیس ساکن بوده و عضو تیم ملی شطرنج این کشور بوده است. در این اثر او به سراغ اصول دفاع هندی شاه رفته و انواع ساختارهای پیاده ای را تشریح می‌کند.

در کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه، نکات، راهنمایی‌ها، هشدارها و تمرینات متعددی ارائه شده که منجر به بهبود سطح بازیکنان علاقه‌مند خواهد شد. استراتژی‌ها، ایده‌ها و تاکتیک‌های مهم برای هر دو طرف نیز به شکلی روشن تشریح می‌گردد.

این کتاب در درجه اول به کار بازیکنان بی‌تجربه و یا کم تجربه‌ای می‌آید که مایلند برای اولین بار از این دفاع استفاده کنند و به همین دلیل نیز حجم ادامه‌ها کاهش یافته و ایده‌های هر‍ حرکت توضیح داده شده‌اند.

این دفاع در قرن نوزدهم گاهی اوقات مورد استفاده قرار می‌گرفت و حتی تا حدود سال 1920 به عنوان یکی از دفاع‌های مرسوم شناخته می‌شد اما به تدریج و تا اواخر دهه‌ی 1940 به کلی محبوبیت خود‌ ر‌ا از‌ دست داد.

اعتبار دفاع هندی شاه تا حد زیادی مرهون بررسی‌ها و تجزیه و تحلیل‌های اساتید بزرگ شوروی سابق نظیر دیوید برونشتین و ایزاک بولسلاوسکی می‌باشد که زمان و انرژی زیادی را صرف احیا و تجدید حیات این دفاع نمودند.

بازیکنان دیگری که در گسترش و پیشرفت آن نقش بسزایی داشته‌اند عبارتند از استاد بزرگ آرژانتینی میگویل نایدورف و نیز استاد بزرگ یوگسلاو، گلیگوریچ. از آن زمان به بعد این دفاع محبوبیت فراوانی یافت اما در مقاطع زمانی خاصی سرعت این محبوبیت کمتر می‌شد، چرا که بطور معمول مد شطرنج همانند دیگر عرصه‌ها توسط قهرمانان وقت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

 ۱۸۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7552-39-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه

برای دانلود کتاب گام به گام: دفاع هندی شاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گام به گام: دفاع هندی شاه
Dr doostkam
۱۳۹۹/۲/۲۲
ضمن تشکر از زحمت شما ۲ ایراد رو جهت رفع و بهبود عارضم خدمت شما
۱- مطابق مقایسه‌ای که بین تئوری‌های این کتاب و پاوربوک‌ها و دیتاهای تخصصی هندی شاه داشتم حدود ۷۰-۸۰٪ تئوری‌های این کتاب با علم روز هندی بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)