دانلود کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

کتاب گزیده تحلیلی – تشریحی شاهنامه فردوسی نوشته اسدالله بقایی است. این کتاب اولین مجلد از 120 عنوان انتخابی سوره مهر است که در قالب طرح اشاعه و ترویج ادب و فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی برای مخاطبان نوشته شده است. مولف کتاب را در چند بخش تنظیم کرده است.

در بخش اول کتاب به شرح حال زندگانی فردوسی و معرفی آثارش می پردازد. سپس به داستان خلق شاهنامه ،درون مایه شاهنامه، عوامل و ضرورت های ماندگاری شاهنامه می پردازد. قسمت بعدی کتاب به داستان رستم و سهراب اختصاص دارد و به تحلیل این اثر می پردازد. در بخش بعدی داستان رستم و اسفندیار تحلیل می شود و بخش پایانی کتاب هم به داستان سیاوش و تحلیل شخصیت های شاهنامه پرداخته می شود. گزیده متن: به راستی "فارسی شکر است". بیش از هزار سال این شیرینی، کام فارسی زبانان سراسر عالم را شیرین کرده است. بیش از هزار سال حاصل خرد و اندیشه عالمان و عارفان و عاشقان این سرزمین با این زبان تدوین شده است؛ اما دریغ که دیگر قند پارسی را به بنگاله نمی برند. قلمرو فارسی زبانان محدود شده است، شبه قاره هند دیگر شعر فارسی دیوان پادشاهان گورکانی خودش را هم زمزمه نمی کند. با اشاعه و ترویج متون کهن فارسی به داد دل زبان فارسی برسیم.

 ۴۳۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-628-2 

چاپ ۱۳۸۹: ۵۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

برای دانلود کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی
مهدی ک
۱۳۹۶/۱/۱۰
شاهکار ادبیات ایران و جهان بسیار ممنون
سعید نیرومند
۱۳۹۵/۳/۱۵
تا حالا هیچ وقت این قدر به شاهنامه نزدیک نشده بودم. ممنومم
محمد امیری اصل
۱۳۹۵/۲/۱۵
همیشه خواندن شاهنامه و غور در آن جذابیت‌های خاص خودشو داره من تازه شروع به خواندن این کتاب کرده‌ام و تا بحال برام جذاب بوده امیدوارم تا آخر ادامه داشته باشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)