دانلود کتاب گیاهان دارویی

  • از: شهره جهانشاهی، محسن عصفوری
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گیاهان دارویی

کتاب گیاهان دارویی نوشته شهره جهانشاهی و محسن عصفوری، منطبق بر استانداردهای آموزش گیاهان دارویی بوده که مروری بر چگونگی تولید، فرآوری و آشنایی با محصولات رایج را بیان می‌دارد.

گیاهان دارویی به عنوان مکمل دارویی به صور داروهای خام، داروهای فرآوری، ادویه‌جات، عطرها و غذا دارو تحول عظیمی را در پزشکی، صنعت و کشاورزی به وجود آورده است. بنابراین روش‌های بهینه تولید و هماهنگی عرضه محصولات با توجه به چگونگی نیاز مصرف کنندگان قابل توجه است. بدیهی است رعایت استانداردهای تولید محصولات دارویی به منظور استقبال عموم از مصرف گیاهان دارویی امری ضروری است.

لازم به ذکر است آشنایی با روش‌های صحیح تولید محصول با کیفیت و عاری از سموم، روش‌های بهینه آبیاری و توجه به هدر نرفتن آب در کشتگاه‌ها، ایجاد کارگاه‌های کوچک یا کارخانجات مشارکتی در کنار مزارع و بها دادن به فرآوری و عمل آوری گیاهان دارویی، اعتماد به محصولات داخلی و امنیت غذایی را به دنبال خواهد داشت و می‌تواند به عنوان راه‌حلی جهت رونق کشاورزی در کشور مطرح گردد.

در بخشی از کتاب گیاهان دارویی (medical heralism) می‌خوانید:

گیاهان دارویی به عنوان یکی از مواهب الهی می‌باشند و چنان چه برنامه‌ریزی اصولی در شیوه تولید و بازاریابی آن صورت پذیرد، می‌تواند علاوه بر درمان بیماری‌ها، سبب ایجاد اشتغال مولد، جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و مراتع و حفظ محیط زیست گردد. به نظر می‌رسد در حال حاضر مشکل اصلی در بازار فروش این محصولات است. از عمده‌ترین مشکلات موجود بر سر راه رشد و توسعه گیاهان دارویی، بازاریابی محصولات آن می‌باشد. بازاریابی صحیح سبب می‌شود ‌تا محصولات بر اساس نیاز مصرف‌ کنندگان تولید و به نحو بهداشتی و مورد پسند در اختیار آنان قرار گیرد. به دلیل ویژگی‌های خاص گیاهان دارویی مانند فسادپذیری، تولید فصلی و حجیم بودن، بازاریابی محصولات آن از حساسیت بالایی برخوردار است. عملیات بازاریابی شامل انبارداری، حمل و نقل، درجه‌بندی، بسته‌بندی و تبدیل می‌باشد.

 ۲۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-04-6956-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: شرایط محیطی
فصل سوم: تکثیر
فصل چهارم: مواد موثره
فصل پنجم: فرآوری
فصل ششم: علف‌های هرز، آفات و امراض گیاهان دارویی
فصل هفتم: آشنایی با تیره‌ها و خواص دارویی
فصل هشتم: استاندارد کردن و کنترل کیفی
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب گیاهان دارویی

برای دانلود کتاب گیاهان دارویی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گیاهان دارویی

نظرات کتاب گیاهان دارویی

سلیم پیران
۱۳۹۸/۴/۱۴
این کتاب فقط اسم گیاه نوشته است هیچ دردی نمی‌خورد چرا? چون اسم گیاه رو بدونی باید یک عکس هم بغلش باشه که بعداً بتونی پیدایش کنی ازش استفاده کرد. نتیجه‌اش این کتاب به درد نخور است هرکی بخره ضرر میکنه
رضا نصیری
۱۳۹۹/۸/۱
کتاب بسیار مفیدی بود شناخت گیاهان دارویی رایج به همراه تصویر موجود وزبان شیواوروان کتاب آموختنی‌های بسیارداشت ممنون
مهدی امیری
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
کتاب خوبیه
واسه اشنایی با گیاهان دارویی خوبه
مشاهد همه نظرات (۴)