دانلود کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش

  • از: نجمه چلویی
  • ناشر: انتشارات زرین اندیشمند
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش

کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش به قلم نجمه چلویی، اثری بسیار سودمند و کاربردی برای تمام دانشجویانی است که در حال آماده شدن برای ارائه پایان‌نامه خود هستند. با خواندن این اثر شگفت‌انگیز و انجام تمرین‌های آن، موانعی همچون اضطراب و ترس را از سر راهتان بردارید.

درباره کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش:

جلسه دفاع از پایان‌نامه در هر مقطع تحصیلی، یکی از حساس‌ترین، مهم‌ترین و در عین حال به یاد ماندنی‌ترین روزهای زندگی هر فردی است. کتاب یک دفاع جانانه با رویکردی واقع‌گرایانه از وضعیت پایان‌نامه‌ها و نوع پیشرفت جلسات دفاع دانشگاه‌های ایران، ابتدا از اهمیت تسلط بر سخنرانی، چه آکادمیک و چه غیر آکادمیک سخن می‌گوید و سپس به بیان تأثیر شگرف این جلسۀ مهم بر آینده درسی و شغلی می‌پردازد. یکی از شایع‌ترین موانع یک سخنرانی خوب، هیجانات منفی، همچون استرس و ترس است. با خواندن این اثر شما با نحوه مدیریت این عوامل آشنا می‌شوید.

نجمه چلویی، نویسنده، موسس تیم آموزشی انسیکا و مربی سخنوری و رشد فردی، با ذکر راهکارهایی مفید و عملی، شما را قدم به قدم برای داشتن یک جلسه دفاع یا در مجموع یک ارائه بی‌نقص یاری می‎دهد. بدون شک حتی اگر شما از تمامی امکانات تحقیقی و دقت فراوان در تحلیل و نتیجه‌گیری و پردازش داده‌ها بهره گرفته باشید، برای تکمیل یک پژوهش موفق نیاز به ارائه صحیح و بی‌نقص آن دارید.

مدیریت زمان در بحث ارائه پایان‌نامه یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین معیارهای یک دفاع موفقیت‌آمیز است. فارغ از اساتید داور، راهنما و مشاور، طبعا در دنیای پرمشغلۀ امروز مجال خواندن جزء به جزء تحقیق شما، برای همگان محیا نیست و در زمان کوتاه (حدودا 30 دقیقه‌ای) شما باید به صورت موجز اما جامع تمامی یافته‌ها و دستاوردهای پژوهش‌تان را توضیح دهید. با توجه به در نظر گرفتن نکاتی همچون تقدیر و تشکر، بودجه بندی زمانی هر فصل و انتقال واضح و بی‌ابهام مطالب.

کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش به چه کسانی توصیه می‌شود؟

خواندن این اثر کاربردی علاوه بر دانشجویانی که در آستانۀ دفاع از پایان‌نامه‌شان هستند، به تمامی افرادی که سخنرانی و ارائه‌ای در پیش دارند نیز پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش می‌خوانیم:

معمولاً چیزی که در بین اکثریت مردم رواج دارد این است که به جای تصویر سازی ذهنی مثبت مدام تصویر سازی ذهنی منفی می‌نمایند اغلب انسان‌ها بدشانسی خود را در حوادث زندگی برای خود پیشاپیش تصویر سازی ذهنی منفی می‌نمایند، و وقتی هم آن بدشانسی رخ داد؛ می‌گویند: «من می دونستم که آخرش اینقدر بد میشه ...من که شانس نداشتم و ندارم... حدس می‌زدم بد قلق ترین داورها را برای من میزارن و اونام منو با خاک یکسان می‌کنند...!! من همیشه بدمیارم... و...»

بیایید این رویه بسیار غلط را کنار بگذاریم. از این به بعد، فقط برای زندگی‌مان تصویر سازی مثبت کنیم. یعنی اتفاقات و حوادث واقعی و فیزیکی زندگی را قبل از اینکه اتفاق بیفتند طوری در ذهن خود شبیه ‌سازی کنیم که گویی بهترین و مطلوب‌ترین حالت مورد نظرمان قرار است نمایان شود.

مثلاً قبل از اینکه یک قرارداد مهم تجاری را ببندید، از اینکه چقدر و به ‌راحتی بندهای قرارداد مطابق خواسته شما شده خوشحال باشید و با تمام جزئیات آن‌ها را در ذهن خود تصویر سازی ذهنی مثبت کنید. یا اینکه قبل از رفتن به مصاحبه شغلی، برای خود تصویرسازی ذهنی کنید که همه‌ چیز به ‌خوبی پیش خواهد رفت و شما به‌ راحتی و با موفقیت و خوش ‌شانسی کامل در آنجا پذیرفته خواهید شد.

در این جا تاکید ما بر استفاده جدی از تکنیک‌های تصویرسازی برای ساخت تجربه‌ی جذاب، موفق و بی نظیر از روز دفاع است. به مثالی که در پایین آمده توجه نماید:

چشم‌هایم را می‌بندم و خود را با بهترین شرایط ممکن (لباسی متناسب و راحت، عطری خوشایند، اسلایدهای زیبا ودیدنی و...) در جلسه دفاع از پایان نامه خود تصور می‌کنم. همه‌ی داوران نشسته‌اند و جمعیت زیادی به سالن اجتماعات دانشگاه آمده‌اند. هوای سالن بسیار مطبوع است و همگی در جای خود احساس راحتی دارند و منتظر هستند تا موفقیت ودرخشش مرا ببینند. دقیقه‌ها با حس وحال خوشایندی سپری می‌شود و بلاخره نوبت شروع سخنرانی من می‌رسد. با نام خداوند بخشنده و با کسب اجازه از اساتید و حضار سخنرانی خود را آغاز می‌کنم. بسیار مقتدر و مسلط مباحث را یکی پس از دیگری مطرح کرده وبه وضوع تمامی نکات مهم را نشان می‌دهم. از نگاه اساتید و حضار مشخص است که از موضوع بحث خوششان آمده و با تکان دادن سرهایشان تأیید خود را نشان می‌دهند. لحظات بسیار خوبی است. کم کم به پایان جلسه نزدیک می‌شویم و با جملاتی اثر گذار سخنرانی خود را به اتمام می‌رسانم. همه‌ی حضار برایم کف می‌زنند و برخی از جای خود برخاسته‌اند ومن را تشویش می‌کنند. حس بسیار عالی را تجربه می‌کنم. اساتید داور تحت تأثیر ارائه بی نقص وکامل من قرار گرفته‌اند و توجهشان بیشتر به نکات مثبت معطوف شده تا نقایص کار. از این رو فضای جلسه به نفع من پیش می‌رود و یکی از زیباترین وماندگار ترین خاطراتم رقم می‌خورد.

 ۸۶ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-704680-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: شاه‌کلید جلسه دفاع
جلسه دفاع کجاست؟
سلاح مهم جلسه دفاع
تأثیر دفاع جانانه در سرنوشت و زندگی
فصل دوم: موانع ذهنی در مواجه با جلسه دفاع
از سخن گفتن در جمع می‌ترسم؟!
نمی‌دانم ازکل پایان نامه‌ام چه چیزهای را باید ارائه کنم؟
نگران زمان هستم؟
فصل سوم: مانع اول: ترس و استرس سخنرانی
مقدمه
ترس از سخنرانی چیست؟
اگر ترس پیروز شود!
علائم ترس از سخنرانی
وقتی می‌ترسیم چه اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهد؟
آژیر خطر ترس را متوقف کنید.
چگونه 4 عامل محرک آژیر خطر را غیرفعال کنیم؟
راهکارهای عملی برای غلبه بر استرس و ترس
فاز اول: تصویر سازی ذهنی
فاز دوم: رفع عوامل استرس زا
انتخاب لباس مناسب
فاز سوم: آمادگی جسمانی
آب و تغذیه
حرکات ورزشی و ارامش بخش
فاز چهارم: تمرین + تمرین + تمرین
فصل چهارم: ساختار سخنرانی و مهندسی محتوا در جلسه دفاع
ساختار سخنرانی
ساختار سه بخشی سخنرانی
بخش آغازین
بخش میانی (بدنه)
کپسول سازی محتوا
نکات مهم در ساخت و ارائه اسلاید
فصل پنجم: مدیریت زمان
مدیریت زمان در جلسه دفاع
ترفند طلایی مدیریت زمان بر مبنای محتوای ضروری
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش

برای دانلود کتاب یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یک دفاع جانانه: از پایان نامه‌ات یک دفاع جانانه داشته باش