دانلود کتاب 17 چاشنی هندی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب 17 چاشنی هندی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 17 چاشنی هندی

کتاب 17 چاشنی هندی اثر پارکاش بینز، اطلاعاتی مقدماتی و ساده در زمینه ادویه‌های پرکاربرد در هند در اختیار شما قرار می‌دهد، این کتاب، در رابطه با تاریخچه، فواید ادویه‌ها در سلامتی و خواص مغذی آن‌ها است.

ادویه‌ها از هزاران سال قبل در آشپزی و طب سنتی هندوستان و چین بکار می‌رفتند که هم خاصیت درمانگری دارند و هم طعم دهنده‌هایی عالی هستند که در شیوه زندگی سالم اهمیت به‌سزایی دارند، همچنین پنج هزار سال است که پایه طب آئوردیک (طب سنتی هندوستان) و داروسازی سنتی هندوستان است.

یکی از عوامل بازدارنده برای افرادی که می‌خواهند آشپزی هندی را فرا بگیرند، تعداد بی‌شمار ادویه‌ها و طرز استفاده از آن‌ها است. بر همین اساس پارکاش بینز (Parkash Bains) تصمیم گرفت برای از بین بردن این عامل بازدارنده، اطلاعاتی مقدماتی و ساده را در زمینه ادویه‌های پرکاربرد در هند در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

افراد زیادی هستند که تفاوت بین "ماسالا" و "گرم ماسالا" را نمی‌دانند. بیشتر اوقات افرادی که با آشپزی هندی آشنایی ندارند بین این دو مورد گیج می‌شوند. البته این مساله طبیعی است. چون کلمه "ماسالا" دارای دو معنی است و هندی‌ها از هر دو معنی آن در آشپزی استفاده می‌کنند. تفاوت این دو در این است که "گرم ماسالا" یک ادویه پودری ترکیبی است در حالی که "ماسالا" یک نوع سس است، که از ارکان اصلی تهیه انواع "کاری" است. ماسالا از کاراملایز کردن پیاز، سیر، زنجبیل، گوجه فرنگی و چاشنی‌های مختلف تهیه می‌شود. البته برای هر دستور غذایی این مواد قابل تغییر است. گرم ماسالا می‌تواند یکی از چاشنی‌هایی باشد که در تهیه ماسالا به کار رود. این ادویه از ترکیب دیگر چاشنی‌ها با طبع گرم مانند تخم گشنیز، زیره، هل، فلفل سیاه، میخک، دارچین و جوزهندی تهیه می‌گردد. ترکیبات این ادویه در مناطق مختلف با هم متفاوت است.

بر پایه طب سنتی و آئوردیک هندوستان گرم ماسالا یکی از ادویه‌های ترکیبی عالی و منحصر به فرد است که علاوه بر طعم دهندگی فوق العاده، خواص فراوانی برای سلامتی دارد. وجود این ادویه در خانه می‌تواند شما را از داشتن خیلی از چاشنی‌های تک طعمی بی‌نیاز کند.

 ۲۳ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
اجوان ( زنیان رومی )
انیس ( بادیان رومی )
هل سیاه
هل سبز
فلفل قرمز تند
پودر چیلی
دارچین
میخک
تخم گشنیز
زیره
رازیانه
شنبلیله
گرم ماسالا
زنجبیل
دانه فلفل
زعفران
زردچوبه

راهنمای دانلود کتاب 17 چاشنی هندی

برای دانلود کتاب 17 چاشنی هندی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  17 چاشنی هندی
فاطمه زارعی
۱۳۹۶/۹/۹
عالیه کاش
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۹/۸
خیلی عالی است
mansooreh ghaderiyan
۱۳۹۶/۹/۸
خیلی عالی که من میتونم اطلاعات با ارزشی از این سایت و کتابهاش بدست بیارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)