معرفی و دانلود رایگان خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

عکس جلد خلاصه کتاب پیامی به گارسیا
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

کتاب پیامی به گارسیا (چکیده کتاب) نوشته‌ی آلبرت هابرد، روش صحیح مسئولیت‌پذیری و چگونگی تلاش برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کار را به شما می‌آموزد.

درباره کتاب پیامی به گارسیا:

کتاب پیامی به گارسیا (A Message to Garcia) بیان کننده ارزش ابتکار عمل فردی و وظیفه‌شناسی در انجام کار است. نویسنده کتاب، آلبرت هابرد برای نشان دادن این مطلب داستان سرباز شجاعی به نام رووآن را روایت می‌کند که وظیفه داشت در جنگ میان اسپانیا و آمریکا پیام مهمی را از طرف ویلیام مک کینلی، رئیس جمهور آمریکا برای رهبر کوبا، کالیکسو گارسیا ببرد. او برای انجام این کار باید تمرکز و توان بالایی داشته باشد تا بتواند وظیفه‌اش را به خوبی انجام دهد.

تاکنون بیش از چهل میلیون نسخه از کتاب پیامی به گارسیا به زبان‌های مختلف چاپ و ترجمه شده است.

آلبرت هابرد درباره نوشتن کتاب پیامی به گارسیا می‌گوید:

با یکی از دوستانم مشغول صحبت و صرف چای بودیم. او گفت قهرمان اصلی جنگ کوبا رووآن بود. چون او بود که به تنهایی پیام را به گارسیا رسانده بود. حق با دوستم بود قهرمان کسی است که وقتی مسئولیت کاری را به عهده می‌گیرد آن را به درستی و تمام و کمال انجام می‌دهد.

بعد از آن که با دوستم صحبت کردم مقاله‌ی پیامی به گارسیا را نوشتم و تصمیم گرفتم آن را بدون عنوان در مجله چاپ کنم. بعد از چاپ مجله تقاضا برای دریافت شماره ماه مارس بسیار زیاد بود و دلیلش چاپ همان مقاله در آن شماره بود. بعد از مدتی این مقاله به صورت یک کتابچه با عنوان پیامی به گارسیا منتشر شد. این کتاب مورد توجه شاهزاده روسی قرار گرفت و به زبان روسی ترجمه و به دست کارمندان راه آهن روسیه رسانده شد.

در جنگ بین روسیه و ژاپن هم هر سرباز روسی نسخه‌ای از این کتاب را به همراه داشت. این نکته مورد توجه امپراطوری ژاپن قرار گرفت و کتاب به زبان ژاپنی هم ترجمه شد و در اختیار تمام کارکنان دولت و نظامیان و غیر نظامیان ژاپنی قرار گرفت. گفته می‌شود هیچ اثر ادبی مانند پیامی به گارسیا در زمان حیات نویسنده‌اش این چنین مورد استقبال قرار نگرفته است.

آلبرت هابرد را بیشتر بشناسیم:

البرت گرین هابرد (Elbert Hubbard) نویسنده، ناشر، هنرمند و فیلسوف آمریکایی‌ست که یکی از تاثیرگذارترین نمایندگان در حوزه هنر صنایع دستی بود و مشهورترین نوشته او پیامی به گارسیا است.

او که در هادسون ایلینویز بزرگ شد، در اوایل فعالیت خود فروشنده مسافرتی شرکت صابون لارکین بود. هابرد یکی از بنیان‌گذاران جامعه صنعتگرهای «رویکرافت» است؛ جایی که یکی از بخش‌های تأثیرگذار جنبش هنر و پیشه شناخته می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های پردیس رویکرافت باقی مانده و ترمیم شده‌اند تا مردم از آنجا بازدید کنند. سرانجام هابرد همراه با همسر خود در سال 1915 سوار بر یک کشتی در دریا غرق شد.

مطالعه کتاب پیامی به گارسیا به چه کسانی توصیه می‌شود؟

مطالعه این کتاب مناسب کسانی است که به آثار انگیزشی در زمینه تجارت، مدیریت و موقیت در کسب و کار علاقه دارند.

جملات برگزیده کتاب پیامی به گارسیا:

- آنچه مردان جوان نیاز دارند دانشِ کتابی، یا آموختن درباره این و آن نیست، بلکه ایجادِ اراده‌ای است در آنان که به اعتمادِ دیگران خیانت نکنند تا بی‌معطلی دست به کار شوند تا انرژی‌شان را متمرکز کنند.

- افراد بی‌کفایت و نالایق برای همیشه حذف می‌شوند. اینجا قانونِ جنگل حکم‌فرماست، یعنی بقای اصلح. منفعت شخصی، هر کارفرمایی را وامی‌دارد اصلح را در کنار خود نگاه دارد، یعنی کسانی که می‌توانند پیامی را به گارسیا برسانند.

- اگر فرصتی برای تعالی و الهام‌بخشی داشته باشم، بهتر است از طریق سرمشق، استنتاج و اشاره باشد تا اجبار و امرونهی.

در بخشی از کتاب پیامی به گارسیا می‎خوانیم:

مردی را می‌شناسم بسیار باهوش که نمی‌تواند کسب‌وکار خودش را راه‌ بیاندازد و به‌ هیچ‌وجه به کارِ دیگران ‌هم نمی‌آید؛ زیرا همواره با این سوء ظنِ احمقانه سر می‌کند که صاحب‌کارش حقش را پایمال می‌کند، یا قصد دارد حقش را پایمال کند. این مرد نمی‌تواند امر و نهی کند؛ و امر و نهی دیگران را هم نمی‌پذیرد. اگر زحمت رساندنِ پیامی برای گارسیا به چنین فردی سپرده شود، احتمالاً پاسخش چنین خواهد بود: «خودت زحمتش را بکش!» این مرد اکنون در خیابان‌ها پرسه می‌زند و به دنبال کار می‌گردد در حالی که باد صفیرکشان به درونِ کت مندرس و نخ‌نمایش نفوذ می‌کند. کسی که او را بشناسد جرأت استخدامش را ندارد؛ زیرا این آدم، عصارۀ نارضایتی و گله و شکایت است. منطق، راهی به این آدم ندارد و تنها چیزی که مؤثر می‌افتد لگدی است که او را به بیرون هدایت کند!

خوب می‌دانم که فردی با چنین نقصِ اخلاقی به اندازه فردی معلول، مستحق ترحم است؛ اما در میانۀ ترحم و دلسوزی‌مان بیایید، اشکی نیز بریزیم برای آن کسانی که با چنگ و دندان می‌خواهند کسب‌وکاری بزرگ را به پیش ببرند که ساعاتِ کاری‌شان پایانی ندارد؛ و تقلای بی‌پایانشان برای کنترلِ افرادِ لاقید و بی‌کفایت، احمق و نمک‌نشناس، موهایشان را سفید کرده است؛ همان افرادِ لاقیدی که اگر به خاطرِ کسب‌وکار این کارفرمایان نبود اکنون گرسنه و بی‌خانمان بودند.

فهرست مطالب کتاب

درباره ره‌آورد مدیریت
مقدمه
یادداشت نویسنده
پیامی به گارسیا
زندگی در وفور نعمت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب پیامی به گارسیا
نویسنده
مترجمزهره نوروزی
ناشر چاپی ماهنامه ره آورد مدیریت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات16
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب اقتصاد و مدیریت، خلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

Princess
۱۴۰۲/۸/۲
کتاب کوتاه و بسیار مفیدی به شمار می‌رود و هدفش در این است که به مخاطب بفهماند هر فرد با بهترین خودش بودن و انجام دادن دقیق وظایفش بدون فرار کردن از آن می‌تواند هم شغل پایداری داشته باشد هم حقوقی عالی! از طرفی نویسنده اشاره می‌کند رعایت این اصل در همه افراد یک جامعه باعث ایجاد یک جامعه متحد آرمانی و سوسیالیستی می‌گردد. در عین سادگی صحیح بودن مطلب کلی این کتاب باید گفت در شرایط فعلی این کتاب چندان پاسخگو نیست! سازمان‌های نیاز به افرادی شجاع، نترس، انتقادگر و حتی پرسشگر دارند و حقوق کارمندی ملزم می‌کند کارمند در قبال وظایفش حقوق مستحق خودش را دریافت کند و پیگیر آن باشد. در حالی که نویسنده زیرپوستی قصد دارد جامعه کارمندی کارگری را بسازد و پرورش دهد که مانند ربات تنها کار می‌کنند. این کتاب به من یادآوری کرد همیشه میشه موفق شد در صورتی که از ته دل برای رسیدن به موفقیت تلاش کنی. خواندن این کتاب آنقدر جذاب و دلچسب بود که فکر نکنم با این کار اتلاف وقت کرده باشم. توصیف انسان‌ها و اراده‌ی آن‌ها از نظر من به بهترین کتاب تبدیلش کرده بود.
عباسعلی رنجبرکهن
۱۴۰۲/۴/۲۵
متن کتاب به شدت مخالف با پرورش خلاقیت و نو آوری در افراد هست و به جای آن روحیه پیروی از دستورات رو تقویت میکنه، در مدیریت امروز تمرکز گرایی به این مفهوم که تمام دستورات از یک مرجع صادر بشه و دیگران بدون هیچ تفکری فقط دستورات رو اجرا کنند دیگه جایی نداره. شاید در زمان خلق این کتاب مدیریت به معنای که این بوده دیگران رو وادار به کاری کنی که تو رو به اهدافت برسونه و در واقع مدیریت هنر انجام دادن کارها توسط دیگرا بوده، ولی امروزه مدیریت استفاده از ابتکارات و نوآوریهای دیگران هست که روح کتاب "خلاصه پیامی به گارسیا " با این مفهوم سازگار نیست و قصد داره افرادی با روحیه مطیع و سرسپرده رو تایید کنه، به جای تایید افرادی پرسشگر و خلاق. در کل مطالعه این کتاب برایم جذابیتی نداشت و هیچ کمکی به من نکرد. امیدوارم دیگران از مطالعه آن لذت ببرند. در پایان از دست اندر کاران کتابراه بابت معرفی کتابهای مفید و ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه تشکر میکنم. با سپاس عباسعلی رنجبرکهن
کمیل قاسم زاده
۱۴۰۲/۱/۶
با سلام. نقدی که در چندین کامنت نوشته شده بود و بنده خواندم، این بود که، آدم باید بداند که چکاری دارد برای کارفرمایش انجام می‌دهد و ندانسته آن کار را انجام ندهد. باید به این دوستان بگویم که دقیقا این حرفتان درست بوده و منافاتی با کتاب ندارد. خود نویسنده «رووان» را برایمان به خوبی مثال زده. او فردی بوده که میدانسته حامل چه پیام مهمی است و در عین حال چقدر رساندن آن به گارسیا کاری سخت و خطرناک و به دلیل ندانستن مقصد گارسیا، فرجامش نامشخص میباشد ولی هنگامیکه مسئولیتش را به عهده گرفت، دیگر سوال و بهانه‌ای رو به زبان نیاورد و فقط به انجام آن مشغول شد. دوستانی در کامنتشان گفتند که اینگونه تلاش و سخت کوشی فقط در عصر نویسنده جوابگو موفقیت افراد بوده و امروزه نیازمند فاکتورهای دیگری برای رسیدن به موفقیت میباشد. نظر این دوستان محترم و تا حدودی درست میباشد ولی میخواهم در جواب این دوستان بگویم، اگر ما هم مانند «رووان» وقتی پای در مسیری میگذاریم که مقصدش نامعلوم است فقط به این فکر کنیم که من باید هر جور شده نامه را به گارسیا برسانم آیا نتیجه‌ای جز نتیجه‌ای که رووان گرفت، خواهیم گرفت؟ رووان از جنگل عبور کرد، مسیر رودخانه را رد کرد و.... ولی هر بار که در تنگنا گیر کرد به خودش یک چیز گفت، که من باید نامه را به گارسیا برسانم...
احتمال میدهم رووان بارها در مسیرش ناامید شد ولی این ناامیدی نه بخاطر جنگل مخوف بود نه بخاطر رودخانه صعب العبور و نه بخاطر سربازان دشمن و... (چرا که هنگام قبول مسئولیت اینان را می‌دانست) که فقط بخاطر این بود که «مقصد گارسیا را نمی‌دانست» ولی او ادامه داد... گاهی فقط باید ادامه دهیم و روی قول و تعهدمان بایستیم، مقصد گارسیا معلوم خواهد شد...
hossein mehdipour
۱۴۰۲/۶/۹
درود، برعکس تصور خیلی‌ها، این کتاب رو میشه در کلمات خلاقیت، خودانجام، خودکفایی و ایجاد قدرت رهبری در خود خلاصه کرد، سالهاست این کتاب متد اول آموزشی شرکت ما هستش، وقتی سرپرستی به زیردستش میگه پیامی به گارسیا، اون فرد میدونه که خودش از پسش برمیاد و خلاقیتش رو بکار میگیره، پیامی به گارسیا به معنای یا انجام دستور بدون پرسش مطیع بودن تام نیست، این متد از فرد میخواد که برای انجام یک وظیفه یا پروژه میتونه روی قدرت تصمیم گیری و خلاقیت خودش حساب کنه، برعکس این قضیه رو هم داشتیم وقتی که میگفتیم یک پوستر طراحی کنید و فرد مخالف با این کتاب دست به دامن همه میشد که رنگشو چی بزنم؟ گوشه‌های کارو چطور طراحی کنم؟ و زحمت فکر کردن و رو پای خود وایسادن رو به خودش نمیداد، حالا قضاوت و برداشت از این کتاب و هر متدی به دنیای درون خود افراد بستگی داره،
مرضیه کردبچه
۱۴۰۲/۵/۲۶
کتابی بسیار مختصر و بسیار مفید و پرفایده، حرف حساب و با وجود اندک بودن بسیار تاثیر گذار، به نظرم بعضی کتابها را باید قاب طلا گرفت و این نوع کتابها لازمه در ادارات و کارخانه‌ها بخصوص بخش دولتی در دسترس همه‌ی کارمندان قرار بگیرد و طی جلساتی این نوع کتابها خوانده شود. اینقدر ابن کتاب موجز و پر مفهوم و را دوست داشتم که صوتی آنرا هم دانلود کردم تا بتوانم در موقعیتهای مختلف وویس آن را هم گوش کنم. از کتابراه بابت رایگان نمودن این نوع کتابها که فرهنگ کار اصالت و پشتکار را افزایش میدهد تشکر میکنم، چه بسا با رایگان نمودن این نوع کتابها و در دسترس عموم قراردادن، باعث انتخاب بیشتر این نوع کتابها و مطالعه بیستر و افزایش روز به روز آگاهی اجتماعی می‌گردید. دستمریزاد و خدا قوت به همه‌ی دست اندرکاران پر تلاش مجموعه
Mm
۱۴۰۱/۵/۲۸
خوب بود کوتاه مفید و مختصر،،
در هر جایگاه و مرتبه و شغل و فرهنگی بهترین خودت باش،،،
یاد خودم افتادم بابام یا مامانم یه چیز میخوان کلی سوال پیچ میکنم اخرش میگن نمیخواد،،،
😝😂😂😂متحول شدم
آنچه مردان جوان نیاز دارند دانشِ کتابی، یا آموختن درباره این و آن نیست، بلکه ایجادِ اراده‌ای است در آنان
که به اعتمادِ دیگران خیانت نکنند تا بی‌معطلی دست به کار شوند تا انرژی‌شان را متمرکز کنند: کار را به سرانجام برسانند - «پیام را به گارسیا برسانند.»
اون دوصفحه اخر هم خیلی قشنگ بود اگر انجام بدیم،،، ولی واقعا یهو معروف شده چهل ملیون چاپ شد ازش احسنت،،،
پیام به گارسیا برسانید،،
مهسا پرنیان
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
از اینکه همه افراد، در هر جایگاه و منزلتی که هستند باید متعهد به سازمان باشند هیچ بحثی نیست. اما به نظر من نویسنده این کتاب باید این رو‌هم در نظر بگیره که همه انسانها در هر شغل و جایگاهی که باشند حق دارند نسبت به مسولیت و کاری که به آن‌ها سپرده میشه نظر بدن و یا سوالی بپرسن. نویسنده بیش از حد ممکن تعهد یکطرفه از جانب کارمند یا کارگر رو پررنگ جلوه داده. شاید کارفرما کار ناشایست و دور از انسانیت از کارمندش بخواد، دلیلی وجود نداره که باز هم کارمند بله قربان گو باشه
سجاد بشکار
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
سلام. این کتاب به صراحت تمام بیان میکند که تنبلی را‌ در هرکاری کنار بگذارید و مسئولیت تمام و کماله کاری را که خود برعهده گرفته اید را به نحو احسنت و در عالی‌ترین نوع خود انجام دهید.
به طور خلاصه میتونم بگم که در انجام همه‌ی کارها از کوچکترین تا بزرگترین میتوان یک اصل را در نظر گرفت (بهانه یا برای
اراده؟) چونکه انجام ندادن و ناقص یا از روی بی علاقگی، همیشه تعداد بیشماری بهانه وجود دارد ولی برای انجام کاری کافیست اراده از خود نشان دهید. ختم کلام.
سیدمهدی حسینی
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
سلام خدمت دوستان
کتاب بدی نیست در کل نقد‌هایی وجود دارد
نقد اول ترجمه و ویرایش و املای کلمات بعضا غلط و یا نامفهوم ترجمه شده بود
نقد دوم اساسا نویسنده موفقیت رو تعهد و مسئولیت پذیری و تلاش و سختکوشی میدونه که قطعا همه اینها در موفقیت دخیل هستند منتها در عصر فعلی تلاش و سختکوشی صرف، ضامن موفقیت نیستند و در عصر خودش جزو نکات مبرم موفقیت بودند.
رضاجدی
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
با سلام
کتابچه فوق العاده‌ای هست و بدون حاشیه به اصل مطلب می‌پردازه. تو ۱۶ صفحه کار چند سال تجربه رو میکنه و اصل بیانشم اینه که بدون اینکه سر سوزنی تو حاشیه بری زوم کن رو کاری که باید انجام بدی و فقط برو دنبالش و یه جوری برو که لحظه‌ای از وقتت هم نزاری برا پرسیدن چجوری، فقط و فقط هرچی زمان و انرژی داری صرف هدفت شه که بی شک اینگونه رسیدی
Maede
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
زیاد این کتابو نپسندیدم شاید با شخصیت من جور نباشه ولی اصل پیام نهفته در این کتاب اینه که به افرادی که بی چون و چرا بتوانند کاری برای شما یا کارفرما‌ها و مدیران انجام بدن و هیچ سوالی نپرسن و فقط بگویند چشم و کارو انجام بدن ولی نکته دوم که خوب بود این بود که افراد بهونه جویی نکنن و کاری به فردا نندازن و همون لحظه با تموم وجود و اشتیاق انجام بدن
زهرا جباری
۱۳۹۹/۸/۲۸
کتاب خیلی عالی بود حیف ک کوتاه بود. از خوندن این کتاب لذت بردم🙂
درضمن آخه آدم بدون اینکه بدون چکاری رو انجام میده، و. کدوم مسیر رو میره، میشه یه مرده متحرک
بنظرم هر انسانی حق داره دلیل رفتار یا کاری ک میخواد انجام بده رو بدونه. نظر شما چیه؟
مریم قابلی
۱۴۰۰/۲/۲
کتاب جالبی بود، به نکته جالب وپراهمیتی اشاره کرد، اینکه افراد درجایگاهی که قراردارند سعی نمیکنند بهترین باشند وتلاشی هم برای ارتقا خودانجام نمیدهندواین مسئله مهم درایجادعقب افتادگی وفقرجوامع رودرپی داره، خلاصه مطلب اینکه انسان پرتلاش همیشه ازجایگاه خوبی برخوردارمیشه وازاین انسانهابایدبه طورشایسته‌ای تجلیل کردتااین حسن اخلاق ماندگاربشه.
محمد محمدپور
۱۴۰۱/۴/۲۰
منظورنویسنده درزمان نگارش این مقاله همون چیزهایی است که امروزدرمملکت ما تحت عنوان مدیریت منابع انسانی وبیشترانتخاب نیروی کاربرمبنای رقابت وشایسته سالاری توسط کارفرمایان انجام می‌گیرد، است.
دربرخورداول شایدبه مذاق خیلی‌ها خوش نیاد، اما رمز ماندگاری درموقعیت شغلی وحفظ آن درروزگارحال پیروی ازهمین شیوه است.
مجید تنکابنی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
به نظرم بیشترین چیزی که مکمل خواندن کتاب هست، عملکردوتجربه‌ای هست، ازپس هرشکست وموفقیت؛
امیدوارم کسانی که در عملکردهای زندگی روزانه شان دوچار خستگی و ناامیدی می‌شوند، برای لذت بردن از زندگی لاعقل یک باراین کتاب کوتاه و قابل به فهم را بخوانند.
مشاهده همه نظرات 134

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

برای دریافت خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.