معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4
قیمت:
3300 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4

سیامک گلشیری در کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4، شما را با شبحی سیاه‌پوش آشنا خواهد کرد که هر شب به خانه‌ی مردی تنها می‌رود و حضور او باعث اتفاقات ترسناک و عجیبی می‌شود. این اثر چهارمین داستان از مجموعه کاست کابوس (داستان‌های وحشت) به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی مهمان هر شب:

چهارمین قسمت از مجموعه کاست کابوس (گوشه وحشت) به کتاب صوتی مهمان هر شب (از مجموعه داستان رژ قرمز) اختصاص دارد. فضای حاکم بر داستان شما را با انواع حس‌های هیجان‌انگیز همچون ترس، ناامنی و وحشت روبه‌رو خواهد کرد و با خرده‌روایت‌های متنوعی همراه خواهید شد که شما را تا انتهای ماجرا پیش می‌برد.

داستان مهمان هر شب درباره غریبه‌ای شبح‌وار است که هر شب، به خانه‌ی مردی تنها می‌رود و پیش از آنکه آفتاب طلوع کند، آرام و بی‌صدا از آنجا خارج می‌شود. صاحب خانه نیز متوجه حضورش می‌شود و صبح‌ها رد پای شبح را بر روی فرش خانه‌اش می‌بیند.

این کتاب صوتی در ژانر رئالیسم جادویی نوشته شده است؛ یعنی شخصیت‌ها و فضاهای داستان واقعی و عادی هستند اما یک عنصر جادویی و غیرطبیعی در بطن قصه وجود دارد.

نویسنده داستان کوتاه مهمان هر شب درباره چگونگی نوشتن این اثر می‌گوید:

«داستان برمی‌گردد به دورانی که دانشجو بودم و خانه‌ای اجاره کرده بودم که پنجره‌ اتاق خوابش به حیاط خانه‌های پشتی باز می‌شد. در یکی از شب‌ها دیدم که فردی با پای برهنه پرید روی موزاییک‌های خانه‌ی پشتی و خیلی زود صدای دزد دزد آمد. همسایه‌ها آمده بودند توی حیاط‌هایشان و همه داشتند به این‌طرف و آن‌طرف نگاه می‌کردند. وقتی برگشتم توی رختخوابم، با خودم گفتم نکند حالا همین دزد آمده روی بالکن خانه‌ی من و یک آن خیلی ترسیدم. اما همین باعث شد این داستان به ذهنم خطور کند.»

باید گفت که آدم‌های کتاب صوتی مهمان هر شب همگی با نوعی تنهایی و سرگردانی روبه‌رو هستند و سیامک گلشیری نیز بارها در مصاحبه‌های خود گفته که در داستان‌هایش همواره موقعیتی بحرانی و عجیب خلق می‌کند تا شخصیت‌هایش با چالش‌های ریز و درشتی درگیر شوند.

این داستان صوتی یکی از بیست و دو داستان مجموعه رژ قرمز است که تنهایی انسان‌های معمولی، درون مایه اصلی این کتاب به شمار می‌رود.

سیامک گلشیری را بیشتر بشناسیم:

یکی از پرخواننده‌ترین و پرفروش‌ترین داستان نویسان معاصر ایرانی، سیامک گلشیری (Siamak Golshiri) نام دارد. پدر او احمد گلشیری مترجم سرشناس و عمویش نیز هوشنگ گلشیری یکی از نویسندگان معاصر است.

این نویسنده ایرانی به خاطر نوشتن انواع داستان و رمان برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال، پنج بار موفق به دریافت جایزه و بیش از ده بار نیز نامزد جوایز ادبی کشور شده است.

گلشیری در سال 1347 در شهر اصفهان به دنیا آمد و در دوران دبیرستان چندین نمایشنامه را به صحنه برد اما به این کار دیگر ادامه نداد و تصمیم گرفت در رشته ادبیات آلمانی مشغول به تحصیل شود. از اوایل دهه هفتاد بود که نویسندگی را به طور جدی آغاز کرد و با خواندن آثار مشهور ادبیات جهان، مهارت و دانش خود را در این عرصه بهبود بخشید.

اولین داستان کوتاه سیامک گلشیری با نام «یک شب، دیروقت» در سال 1370 در محله آدینه منتشر شد و پس از آن داستان‌های دیگری نیز برای مجلاتی همچون کارنامه، دوران، زنان، کلک و گردون، زنده رود و... نوشت. اما اولین اثر جدی این نویسنده در سال 1377 با نام «عشق و مرگ» به چاپ رسید.

این داستان نویس ایرانی موفق شد که عنوان پرفروش‌ترین مجموعه رمان تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران را با نوشتن رمان‌های پنج گانه «خون آشام» به نام خود کند و همین اثر توانست در فهرست کاتالوگ کلاغ سفید کتابخانه بین المللی مونیخ در سال 2014 قرار بگیرد.

سیامک گلشیری بیش از بیست داستان و رمان برای مخاطبان متفاوت نوشته است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

- اولین روز تابستان (1389) / رمان نوجوان
- آرش و تهمینه (1391) / رمان نوجوان
- بردیا و ملکه سرزمین عاج (1393) / رمان نوجوان
- خانه‌ای در تاریکی (1394) / رمان نوجوان
- رمان‌های پنج‌گانه خون‌آشام (از سال 1387 تا 1393) / رمان نوجوان
- سمک عیار (1384) / متون کهن
- قصه‌هایی از فیه‌مافیه (1392) / متون کهن
- زیباترین داستان‌های هزار و یک شب (1397) / متون کهن
- نفرین شدگان (1381) / رمان بزرگسال
- خفاش شب (1389) / رمان بزرگسال
- آخرش می‌آن سراغم (1393) / رمان بزرگسال
- تصویر دختری در آخرین لحظه (1397) / رمان بزرگسال
- همسران (1379) / مجموعه داستان
- من عاشق آدم‌های پولدارم (1385) / مجموعه داستان

باید گفت که بیشتر آثار سیامک گلشیری به شیوه رئالیستی نوشته شده و فضا و مکانی که بیشتر داستان‌هایش در آن اتفاق می‌افتد، شهر تهران اشت. او توانسته به خوبی تصویری دقیق و واقعی از انسان شهری به خصوص شهروندان طبقه متوسط ارائه بدهد و آن‌ها را با توجه به موضوع داستانش، با چالش‌های مختلفی روبه‌رو کند.

برخی از مهم‌ترین جوایز و افتخارات سیامک گلشیری:

- مهمانی تلخ نامزد دریافت جایزه مهرگان ادب به‌عنوان بهترین رمان سال 1380
- نفرین‌شدگان نامزد دریافت جایزه مهرگان به‌عنوان بهترین رمان سال 1381
- با لبان بسته برنده لوح تقدیر بهترین مجموعه‌داستان جایزه یلدا سال 1382
- با لبان بسته نامزد دریافت جایزه کتاب سال به‌عنوان بهترین مجموعه داستان سال 1382
- قصه دیگچه و ملاقه برنده دیپلم افتخار بهترین ترجمه کتاب کودک و نوجوان سال 1383 و 1384
- من عاشق آدم‌های پولدارم نامزد دریافت جایزه هوشنگ گلشیری به‌عنوان بهترین مجموعه داستان سال 1385
- چهره پنهان عشق نامزد دریافت جایزه کتاب سال به‌عنوان بهترین رمان سال 1386
- اولین روز تابستان برنده جایزه بهترین رمان کتاب سال مهر سال 1389
- اولین روز تابستان برنده لوح تقدیر ششمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان سال 1389
- جنگل ابر انتخاب‌شده از سوی کتابخانه بین‌المللی مونیخ در کاتالوگ کلاغ سفید سال 2014

کتاب صوتی مهمان هر شب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های ترسناک، جنایی و معمایی علاقه‌مند هستید، مجموعه کاست کابوس (داستان‌های وحشت) را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی مهمان هر شب می‌شنویم:

درست مثل چند شب قبل، سر همان ساعت با صدای باز شدن در شیشه‌ای بالکن از خواب پریدم. سرم را چرخاندم سمت اتاق خواب؛ صدای ناله‌ی لولاها را شنیدم بعد صدای قدم‌هایش را. از اتاق که بیرون آمد، چشم‌هایم را بستم. چند لحظه بعد در آپارتمان را باز کرد و خیلی آرام پشت سرش بست. با عجله پتو را پس زدم و از روی کاناپه بلند شدم. گوشه پرده هال را زدم کنار و منتظر ماندم.

هرچند که سعی می‌کرد در خانه را با احتیاط باز کند اما صدایش را می‌شنیدم. فقط نزدیک تیر چراغ برق بود که می‌توانستم هیکل درشتش را ببینم. ژاکت پشمی به تن داشت، با شلوار تنگ مشکی. ساک تقریبا بزرگی بر دوش انداخته بود؛ کفش‌هایش را نمی‌شد از آن فاصله درست دید. فقط صبح‌ها پیش از آنکه جای‌شان را با جاروبرقی تمیز کنم، خوب نگاه‌شان می‌کردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
18 دقیقه
داستان مهمان هر شب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4
نویسنده
گویندهمجید آقاکریمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
3300 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4

طوبی زیدی
۱۴۰۱/۱۰/۲
سوژه عالی و غیر تکراری بود. یه کار جدید در ژانر وحشت که مو به تن ادم سیخ میکنه. وقتی گوش میدید احساس میکنید داره همون لحظه برای خودتون اتفاق میفته
bijan khzaeai
۱۴۰۲/۱/۸
ارزشش رو داشت بد نبود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی مهمان هر شب: کاست کابوس - شماره‌ 4 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.