معرفی و دانلود PDF کتاب کاریکاتورهای توپور

عکس جلد کتاب کاریکاتورهای توپور
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کاریکاتورهای توپور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کاریکاتورهای توپور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کاریکاتورهای توپور

پدرام حکیم زاده در کتاب کاریکاتورهای توپور، به بررسی آثار رولان توپور، تصویرگر، نقاش، کاریکاتوریست و نویسنده فرانسوی می‌پردازد.

رولان توپور متولد ۱۹۳۸ پاریس، از یک پدر و مادر لهستانی زاده شد. پدر توپور نقاش بود و او با دیدن تابلو‌های پدرش اولین تجربه‌های دیداری زندگی‌اش را آغاز کرد بعد از گذراندن دوره متوسطه، تحصیلات آکادمیک را در دانشکده هنر‌های زیبای پاریس به پایان برد.

مدتى به نقاشى روى آورد. پس از آن نخستین طرح خود را - درست در زمانى که به سن ۲۰ سالگى رسیده بود - به نشریه «بى زار» سپرد. حدوداً دو سال بعد همکارى خود را با نشریه «هاراگیرى» آغاز کرد. انتشار کاریکاتورهاى او در این نشریه، توپور جوان را به جامعه هنرى فرانسه شناساند، البته نباید فراموش کرد که مجله «آر» سکوى پرتاب او به دنیاى هنر کاریکاتور به شمار مى رود.

خودش در جایى گفته است: «آثار من با هیچ‌کس شوخى ندارد، چون من آنچه را که خواستار تغییرش هستم به تصویر مى کشم.» توپور با تکیه بر ضمیر ناخودآگاه خود، دست به خلق تصاویرى مى‌زد که ناخواسته دنیاى ناشناخته و تمثیلى سوررئالیست‌ها را تداعى مى کرد.

تصاویرى وهم آلود و گنگ که ساخته ذهن و دست این طراح تلخ‌اندیش بود. او از دید اطرافیانش این طور به نظر مى‌رسید که هرچند کنترل مغزش را دارد اما دستانش در اختیار اهریمن شوم است! چرا که آثارش جایگاه نمایش وضعیت‌هاى دهشت بار و چندش آورى بود که کم‌تر نشریه‌اى حاضر به انتشار آن‌ها مى‌شد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کاریکاتورهای توپور
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۱
زبانفارسی
شابک978-622-6250-04-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کاریکاتورهای توپور

انگود انگوری
۱۴۰۰/۱/۲۹
تعداد کار کمه و از اینترنت می‌شه با یه سرچ ساده تعداد نمونه زیاد دید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب کاریکاتورهای توپور

برای دریافت کتاب کاریکاتورهای توپور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.