معرفی و دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان

عکس جلد کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان

کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان اثر حیدر شجاعی، جلد چهارم از مجموعه شش جلدی نمادشناسی تطبیقی است. این جلد از مجموعه به نمادشناسی طبیعت و جهان از منظر اساطیری، ادیان و عرفان و خواب و رویا پرداخته و نمادهای مرتبط با هر یک از پدیده‌های آمده در کتاب، معرفی شده است.

در بخشی از کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان می‌خوانیم:

آتش
پیدایش آتش بین انسان‌ها بزرگ‌ترین هدیۀ آسمانی تعبیر شده است. آتش دارای کیفیّات رنگ و خاصیّت لمس‌پذیری است. رنگ آن درخشان و فروزان است. لمس آن گرم و سوزاننده است و کیفیّت محسوس و خاص آن روشنایی و نور است. کیفیّت خاص این عنصر را حرارت نیز می‌دانند. روشنایی و حرارت از جملۀ کیفیّات طبیعی آتش است. شانکارا میشرا در تفسیر خود آتش را چهارگانه می‌پندارد: آتشی که در آن رنگ و لمس‌پذیری توأماً موجودند و بالاتّفاق ظاهر می‌شوند چون خورشید که هم روشنایی می‌افکند و هم حرارت می‌بخشد. آتشی که در آن رنگ ظاهر است و لمس‌پذیر نیست چون روشنایی حسّ بصری. آتشی که در آن رنگ ظهور یافته ولی حرارت آن قابل لمس نیست چون روشنایی ماه. آتشی که به لمس در می‌آید ولی رنگش دیده نمی‌شود چون آب. در آب گرم آتش لمس می‌شود، ولی رنگ آن ظاهر نیست. اجسام و حواس از جمله‌ی اعراض آتش‌اند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۲
زبانفارسی
شابک978-600-7811-64-1
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان

محمد رضا نوکی
۱۴۰۱/۲/۶
عالی است و ارزش خرید دارد برای دانش ییشتر
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان

برای دریافت کتاب نمادشناسی تطبیقی 4: طبیعت و جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.