معرفی و دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

عکس جلد کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس اثر حیدر شجاعی، جلد ششم از مجموعه شش جلدی نمادشناسی تطبیقی است. این جلد از مجموعه به نمادشناسی متون کهن و مقدس اشاره می‌کند و همچنین شما را با نمادها و اساطیر هند و اروپایی و تمدن کهن مجاور آن و... آشنا خواهد کرد.

در بخشی از کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس می‌خوانیم:

کوروش دوم، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که به مدّت سی سال، در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت ‌کرد. وی در استوانۀ مذکور، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ اَنشان، نوادۀ کوروش، شاه بزرگ انشان (فارس، خوزستان)، نوادۀ چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌ است» معرّفی کرده است. همچنان که در سنگ‌نبشتۀ پاسارگاد آمده ‌است که: «من کوروش شاه هستم، شاه هخامنشی»، «کوروش، شاه بزرگ، شاه هخامنشی» یا «کوروش، شاه بزرگ، پسر کمبوجیه، شاه هخامنشی». و در حکّاکی‌های شهر بابل از «اور» این گونه شروع می‌کند: «کوروش، شاه تمام جهان، شاه سرزمین انشان، پسر کمبوجیه، شاه سرزمین انشان». دربارۀ معنای نام کوروش نقل و قول‌های متفاوتی ارائه داده شده است؛ از جمله: خورشید، خوار کنندۀ دشمن در نبرد یا مشاجره، خدای نام، مورد عنایت خدا و...

فهرست مطالب کتاب

مقدّمه
گیل‌گمش
منشور حمورابی
منشور کوروش
سنگ نوشتۀ بیستون
کتیبۀ سنگی
گنجنامۀ همدان
اوستا
شرح اعلام و نمادها در متون آیین زرتشت
ارداویرافنامه
کتاب مُردگان
شرح اعلام کتاب مردگان
ریگ ودا و اوپانیشاد
فهرست مآخذ و منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-7811-66-5
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

مهشید عزیزی
۱۳۹۷/۹/۳
کتاب خوبی است، مطالبی که از چند کتاب مختلف باید مورد مطالعه قرار بگیرد، در این کتاب خلاصه و مفید، یک جا جمع شده است، به همین خاطر در وقت خواننده صرفه جویی میشود.
Z Z
۱۳۹۹/۲/۱۰
عالی و بی‌نظیر واقعا دسترسی راحت و آسانی داره
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

برای دریافت کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.