معرفی و دانلود PDF کتاب فیزیولوژی انسانی

عکس جلد کتاب فیزیولوژی انسانی
قیمت:
125000 تومان - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فیزیولوژی انسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فیزیولوژی انسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فیزیولوژی انسانی

کتاب فیزیولوژی انسانی تالیف دکتر عیدی علیجانی به بررسی مباحث فیزیولوژی بر اساس آن چه که مورد نیاز رشته‌های تربیت بدنی است، می‌پردازد. این کتاب دستگاه‌ها و اندام‌های مختلف بدن انسان را به طور کامل معرفی می‌کند و عملکرد و فیزیولوژی هر کدام را به طور دقیق و علمی شرح می‌دهد.

درباره کتاب فیزیولوژی انسانی:

رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی به خاطر تلاش متخصصان و پژوهشگران این حوزه در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است زیرا این این رشته از جمله رشته‌های جدید و نوین در قرن اخیر به شمار می‌رود که مفاهیم و کاربردهای آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات جسمی، روحی، روانی، اجتماعی و... را در جوامع مختلف برطرف کند. به همین دلیل است که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان بر اهمیت این رشته‌ها تاکید می‌کنند و برای بسط و گسترش و پژوهش علوم مربوط به آن وقت و هزینه صرف می‌کنند. در کشور ما هم به تازگی گام‌هایی موثر با هزینه‌ای مناسب در این راه برداشته شده است و متخصصین بسیاری در مقاطع مختلف از کارشناسی گرفته تا دکترا تربیت می‌شوند اما آن چه که در دانشگاه‌های ما آموزش داده می‌شود صرفا مباحث نظری است تا مباحث عملی. درست است که مباحث نظری و تئوری جایگاه خود را در یادگیری دارد اما پرداختن به مباحث عملی و اجرای نظریات به صورت کاربردی و عینی تاثیر بهتری بر یادگیری و رشد ورزشی کشور و افزایش کیفیت آن دارد.

کتاب فیزیولوژی انسانی دوازده فصل دارد. فصل اول کتاب مقدمه‌ای است بر آشنایی با مبانی فیزیولوژی، تعاریف آن و مکانیسم‌هایی که در سلول‌ها و اندام‌های بدن رخ می‌دهد. در فصل دوم با فیزیولوژی سلول، انواع تقسیم سلولی، اعمالی که بر عهده غشای سلول است و... آشنا خواهید شد. فصل سوم درباره اساسی‌ترین سرفصل رشته تربیت بدنی یعنی دستگاه عضلانی و عملکرد بخش‌های مختلف آن است. در فصل چهارم دستگاه عصبی و فیزیولوژی آن و ارتباطش با دستگاه حرکتی به طور کامل بررسی می‌شود. فصل پنجم و ششم به قلب، دستگاه گردش خون و دستگاه تنفسی اختصاص دارد که عملکردشان کاملا در ارتباط با یکدیگر و وابسته به هم است. در فصل هفتم فیزیولوژی غدد بدن و عملکرد هورمون‌ها آموزش داده می‌شود. فصل نهم درباره دستگاه گوارشی و فیزیولوژی آن است. فصل دهم مربوط به متابولیسم و سوخت و ساز بدن و نحوه تولید انرژی و استفاده از آن در بدن است. در فصل‌های یازدهم و دوازدهم هم به ترتیب دستگاه‌های ایمنی و تولید مثل بررسی می‌شوند.

کتاب فیزیولوژی انسانی مناسب چه کسانی است؟

به دلیل کامل و جامع بودن مطالب این کتاب فیزیولوژی انسانی، مطالعه آن برای دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی و علوم پایه پزشکی، علوم ورزشی و تربیت بدنی و زیرشاخه آن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است.

در بخشی از کتاب فیزیولوژی انسانی می‌خوانیم:

میتوکندری‌ها اندامک‌هایی دارای غشا هستند که مرکز تنفس سلول به شمار می‌آیند و تنفس هوازی سلولی در داخل آن‌ها صورت می‌گیرد و انرژی موجود در مواد غذایی را استخراج می‌کنند و به صورت آدنوزین تری فسفات (ATP) در اختیار تمام بخش‌های سلولی قرار می‌دهند. به همین دلیل میتوکندری‌ها در داخل سیتوپلاسم قرار دارند و تعداد و اندازه آن‌ها بر اساس نیازمندی‌های متابولیکی سلول‌ها فرق دارد. در ورزشکاران استقامتی با توجه به فعالیت زیاد هوازی تعداد میتوکندری‌ها بیشتر و اندازه بزرگتر می‌شود. در داخل میتوکندری تیغه‌هایی وجود دارد که به آن شکل قفسه مانند می‌دهد و کریستا نام دارد داخل میتوکندری‌ها از مایع ر شده است. در داخل مایع میتوکندری دستگاه مسئول چرخه کربس یا چرخه اسید سیتریک قرار گرفته است. اکسیژن به درون این مایع انتشار پیدا کرده و آنزیم‌های تنفسی یعنی فلاوپروتئین‌ها و سیتوکروم‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین وجود آنزیم‌های چرخه کربس و سایر آنزیم‌های مورد نیاز در داخل میتوکندری باعث می‌شود تا واکنش‌های اکسیداسیونی در حضور اکسیژن انجام بگیرد و با استفاده از واکنش‌های چرخه کربس و زنجیره انتقال الکترونی عمل فسفوریلاسیونی صورت گرفته و تعداد زیادی مولکول ATP در اختیار سلول قرار بگیرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مقدمه‌ای بر مبانی فیزیولوژی
فصل 2: فیزویلوژی سلول و عمل آن
فصل 3: فیزیولوژی دستگاه عضلانی
فصل 4: فیزیولوژی دستگاه عصبی
فصل 5: فیزیولوژی قلب و دستگاه گردش خون
فصل 6: فیزیولوژی دستگاه تنفس
فصل 7: فیزیولوژی غدد درون ریز
فصل 8: فیزیولوژی کلیه و مایعات بدن
فصل 9: فیزیولوژی دستگاه گوارش
فصل 10: متابولیسم و انرژی
فصل 11: فیزیولوژی دستگاه ایمنی بدن
فصل 12: دستگاه تولید مثل
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فیزیولوژی انسانی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات201
زبانفارسی
شابک978-600-355-066-7
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
125000 ت - 13.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فیزیولوژی انسانی

عباس عابدینی
۱۴۰۱/۱/۲۶
خوب مفید عالی قابلیت انتقال اطلاعات به مخاطب آگاهی بخش و توانا
محمد نادری
۱۴۰۲/۸/۲۸
کتاب عالی هست و کاملا توضیح داده مطالب رو
محمد محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بسیار مهم و قابل قبول است
الهام سبک پا
۱۴۰۱/۷/۲۶
خیلی خیلی کتاب خوب وعالی هست
Hosseinj Karimi
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
بسیار مفید و کاربردی برای دانشجویان است
Negarayeen
۱۴۰۲/۸/۲۶
کتاب بسیار جامع هست
سجاد عبدالهی
۱۴۰۱/۳/۲۴
خیلی عالی و کامل
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب فیزیولوژی انسانی

برای دریافت کتاب فیزیولوژی انسانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.