معرفی و دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

عکس جلد کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

نمایشنامه عروسکخانه "A Dolls House"، اولین نمایشنامه حسی هنریک ایبسن و مشهورترین اثر اوست که در دانشگاه ها نیز تدریس می شود و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این نمایشنامه داستان زن خامی است که ناگهان چشم به چندوچون زناشویی و دروغی که زندگی‌اش را بر آن بنیاد نهاده باز می‌کند. می‌بیند شوهرش، پدر سه فرزندش، بیگانه‌ای بیش نیست که همواره با او چون بچه و دارایی خود رفتار کرده است. درمی‌یابد که خوشبختی‌اش دروغین بوده و خودش، نه آدمی آزاد و برابر، که عروسکی و خانه‌اش نه خانه، که عروسکخانه‌ای بوده است. این چشم‌گشایی، او را بر آن می‌دارد که همه چیز خود را رها کند و در جست‌و‌جوی حقیقت، خود و ارزش‌های خود، پا به دنیای واقعی بنهد.
این‌گونه، او نخستین گام را به دنیای بیرون می‌گذارد. دنیایی سردتر و تنهاترِ، ولی هم‌زمان، روشن از کورسوی امید به چیزی بهتر.
ایبسن در نامه‌ای درباره‌ی نورا می‌نویسد: «... زندگی او درواقع باید در آن دمی آغاز شود که از خانه‌اش می‌رود... . بچه‌ی بزرگ بالغی، نورا، در نمایشنامه هست که باید برای یافتن خود پا به زندگی بیرون بگذارد...»
نورا به این دریافت دردناک رسیده است که کسی نیست و باید کسی بشود. او آزادی را برای این می‌خواهد و به گفته‌ی ایبسن، اخلاقاً حق دارد.
"هنریک ایبسن" با ژرف‌بینی و دور‌اندیشی خود، ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های جامعه‌ی روزگار را، آن‌چنان‌که هست و نه آن‌چنان‌که آوازه‌گری می‌شود، پیش چشم همگان می‌نهد و ژرف‌ترین مفاهیم زندگی آدم جامعه‌ی کنونی را هوشمندانه می‌کاود و می‌شکافد و بر و بار این واکاوی و واشکافی‌اش را پیش چشمان دریده‌ی بیننده می‌گذارد. همه کس در هر جای جهان بزرگ امروزین، خود و پیرامونش را در نوشته‌های ایبسن بازمی‌شناسد.

فهرست مطالب کتاب

سخنی پیرامون برگردان دوازده نمایشنامه‌ی مدرن ایبسن از زبان نروژی به فارسی
پیشگفتاری بر عروسکخانه
پرده ی نخست
پرده ی دوم
پرده ی سوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمایشنامه عروسک‌خانه
نویسنده
مترجممیرمجید عمرانی
ناشر چاپینشر شورآفرین
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات126
زبانفارسی
شابک978-600-6955-99-5
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

هلیا سنجابی
۱۳۹۹/۳/۲۵
بسیار نمایشنامه جذاب و متفاوتی بود. از مطلبی که در پیش گفتار کتاب خونده بودم نمیتونستم حدس بزنم چنین موضوع خاصی داره. نه فقط ۱ نکته که به نکات مختلفی در این نمایشنامه اشاره میشه که در جریان امور عادی زندگی هست. یک زن که در ابتدا سبکسر و سطحی به نظر میاد اما به تدریج با لایه‌های مختلف شخصیتش اشنا که میشیم کاملا با ظاهرش فرق داره. مردسالاری حاکم بر زندگی زناشویی که همسرش رو جز دارایی خودش میبینه و انتظار و امید برای شناخت درست خود و اطرافیان. البته که ترجمه‌ی خیلی خوبی نداشت
مهرداد مولانا
۱۳۹۸/۱/۹
تمامی آثار ایبسن عالی هستند
مهدی رمضانی
۱۴۰۲/۲/۲
نمایشنامه خوبی بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

برای دریافت کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.