معرفی و دانلود PDF کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی

عکس جلد کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی

کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی به بررسی تدابیر ایمنی شبکه‌های کامپیوتری و میزان جرایم کامپیوتری در کشور استونی می‌پردازد.

استراتژی امنیت سایبری 2008 اولین سند استراتژی ملی استونی بود که ماهیت میان‌رشته‌ای امنیت سایبری و نیاز به اقدام هماهنگ در این حوزه را شناسایی کرد. این همچنین یکی از اولین استراتژی‌های امنیت سایبری هموار در جهان بود که تنها بعد از حمله‌های سایبری 2007 علیه استونی به عنوان بخش ضروری از امنیت ملی در نظر گرفته شد.

استراتژی امنیت سایبری استونیایی از نخستین نوع خود در سطح جهان بود. امروزه استراتژی‌های امنیت سایبری ملی، همچون رویکرد اولین استراتژی امنیت سایبری استونی امری عادی تلقی می‌شوند.

نقش امنیت سایبری در جامعه اطلاعات در مطمئن ساختن شرایط برای استفاده‌ی امن و تأثیرگذار از فرصت‌های پیشنهاد شده توسط فناوری ارتباطات و اطلاعات است. اهداف و شاخص‌های اصلی استراتژی امنیت سایبری در یک چشم‌انداز چهار ساله به همراه یک مرور موقت در پایان دستور جلسه‌ی دیجیتال متداول در سال 2020 برنامه‌ریزی شده‌اند.

در بخشی از کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی (Cybersecurity Strategy Republic of Estonia) می‌خوانیم:

وزارت دارایی به‌طور اساسی در توسعه‌ی بخش‌های مختلف استراتژی، از جمله تضمین پایداری و ادغام، با سایر فرایندهای برنامه‌ریزی استراتژیک مشارکت دارد. علاوه بر این، اطمینان می‌دهد که بخش مالی هم در این پروسه درگیر است. سازمان نظارت بر امور مالی همچنین با مضامین امنیت سایبری ارتباط برقرار می‌کند، زیرا نظارت بر مؤسسات مالی را انجام می‌دهد. بانک جمهوری استونی همین کار را از طریق الزامات تعیین‌شده توسط سیستم بانکی مرکزی اروپا انجام می‌دهد.
دفتر دولت جمهوری استونی تضمین می‌کند که امنیت سایبری در اسناد برنامه‌ریزی دفاع ملی (برنامه توسعه دفاع ملی و برنامه فعالیت دفاعی کشور) یکپارچه ‌شده است.

هم در برنامه‌ریزی و هم برای اجرای استراتژی و هم به‌طور گسترده‌تر، در تأمین امنیت سایبری کشور استونی، همکاری نزدیک بین مراکز صلاحیت و اندیشکده‌ها، دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و شرکای بخش خصوصی با دانش و توانمندی در این زمینه حائز اهمیت است. دولت از ظرفیت اتاق‌های فکر به عنوان شرکای استراتژیک در توسعه صلاحیت‌های ناحیه‌ای و همکاری‌های بین‌المللی استفاده می‌کند. استونی به عنوان کشور میزبان و چارچوب مرکز تعالی دفاع سایبری تعاونی ناتو می‌باشد که این سازمان به‌عنوان یک سازمان بین‌المللی از جمعی از کشورهای هم‌نظر و هم‌فکر که از تمرینات دفاع سایبری، تالار گفتمان بین‌المللی و مطالعات تحقیقاتی به‌طور فعال استفاده می‌کند، جمهوری استونی یک علاقه‌ی استراتژیک به ارتقاء توسعه‌ی این مرکز دارد.

فرهنگستان مدیریت الکترونیکی، یک مرکز مشاوره و اتاق فکر برای جامعه اطلاعات، از تصویب بین‌المللی راه‌حل‌های دیجیتال (از جمله امنیت سایبری) استونی حمایت می‌کند. مرکز بین‌المللی دفاع و امنیت یک اندیشکده پیشرو در استونی است و متخصص در سیاست‌های خارجی، امنیتی و دفاع ملی است. استفاده‌ی هماهنگ از تخصص دفاع سایبری متخصصان استونیایی برای حمایت از توسعه جامع دفاع ملی، ازجمله موارد دیگری است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرکز پزشکی قانونی دیجیتال و امنیت سایبری تالتک مؤسسات اصلی بخش عمومی را که مسئولیت حوزه سایبری را بر عهده دارند، تثبیت می‌کند و هدف تعیین شده در این همکاری افزایش صلاحیت و توانایی در امنیت سایبری استونی از طریق آموزش و تحقیق است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
چشم‌انداز و اصول اساسی استراتژی امنیت سایبری
شاخص‌های اصلی تأثیر استراتژی امنیت سایبری
اهداف استراتژیک
فعالیت‌های برتر
وضعیت فعلی امنیت سایبری جمهوری استونی
هماهنگی و اجرای استراتژی
اهداف استراتژیک
جامعه‌ی دیجیتال پایدار
صنعت، تحقیق و توسعه امنیت سایبری
پیشرو در همکاری بین‌المللی
جامعه‌ای با سواد سایبری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی
مترجمسمیرا لطفی نوکنده، محمد لطفی، شکوه رفتنی امیری
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۷
زبانفارسی
شابک978-622-255-032-5
موضوع کتابکتاب‌های هک و امنیت، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی

محمد لطفی
۱۳۹۹/۷/۴
بی نظیره این کتاب..... حتما توصیه میکنم بخرید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی

برای دریافت کتاب استراتژی امنیت سایبری جمهوری استونی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.