معرفی و دانلود PDF کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران

عکس جلد کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران
قیمت:
۷۵۰۰۰ تومان - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران

کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران، کرم‌های لوله‌سان بیماری‌زای گیاهی را معرفی می‌کند و به ریخت‌شناسی و کاربرد آن در شناسایی نماتدهای انگل گیاهی می‌پردازد.

این کتاب یک گردآوری جامع از پژوهش‌های انجام شده در زمینه شناسایی و پراکنش نماتدهای انگل گیاهی در ایران تا پایان سال شمسی 1395 یا سال میلادی 2016 است. تا حد امکان تلاش شده است نگارش هر یک از فصل‌ها توسط نماتدشناسانی صورت پذیرد که در آن زمینه از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستند و فعالیت‌های پژوهشی قابل قبولی در مجامع علمی داخلی و بین‌المللی ارائه داده‌اند. کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران (Plant - parasitic nematodes in Iran) حاوی مطالبی درباره ویژگی‌های مهم شناسایی نماتدها، طبقه‌بندی، کلیدهای شناسایی و فهرست تمام نماتدهای انگل گیاهی گزارش شده از ایران است.

در فصل اول کتاب، نکاتی در مورد کلیات ریخت‌شناسی و کاربرد آن در شناسایی نماتدهای انگل گیاهی به صورت خلاصه مطرح شده است. در فصل دوم، طبقه‌بندی مورد استفاده در این کتاب برای نماتدهای انگل گیاهی و همچنین کلیدهای شناسایی تا سطح خانواده ارائه شده و در فصل‌های بعد، فهرست نماتدهای گزارش شده از ایران داده شده است.

بالاخانواده‌ها، خانواده‌ها، جنس‌ها و گونه‌ها به ترتیب حروف الفبا مرتب شده‌اند. در هر فصل، ابتدا قسمت مقدمه به وضعیت طبقه‌بندی خانواده و ویژگی‌های کلیدی آن اشاره نموده و سپس کلید شناسایی تمام جنس‌های خانواده ارائه شده است. پس از اسم هر جنس، کلیدهای شناسایی در سطح گونه نیز معرفی شده است. در مورد گونه‌ها نیز، ابتدا اندازه‌ها و مشخصات گونه مورد نظر بر اساس جمعیت‌های گزارش شده از ایران ذکر شده و سپس گزارش‌های منتشر شده همراه با محل جمع‌آوری و میزبان به صورت فهرست‌وار آورده شده‌اند. تلاش شده است تمامی ترسیم‌ها و هر جا که به بهبود درک مطالب کمک نماید عکس‌های میکرسکوپ نوری و الکترونی ارائه شود، به طوری که بیش از 300 ترسیم و عکس در کتاب پیش رو ارائه شده است. منابع عمومی شناسایی نماتدها، منابع پژوهش‌های انجام شده در ایران و نمایه الفبایی اسامی جنس‌ها و گونه‌های نماتدها نیز در انتهای کتاب آورده شده است.

کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران در سی و هفتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان کتاب شایسته تقدیر در شاخه علوم کشاورزی برگزیده شد. لطفاً قبل از خرید کتاب حاضر در گوشی همراه خود نسخه نمونه را دریافت کرده و تست نمایید.

خواندن کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب حاضر می‌تواند توسط اساتید، دانشجویان، پژوهش‌گران و علاقه‌مندان به علم نماتدشناسی مورد استفاده قرار بگیرد و با این هدف نگارش شده است که این افراد بتوانند به آسانی پیشینه پژوهش‌های مرتبط با تخصص خود را مطالعه نمایند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل 1- ریخت‌شناسی و کاربرد آن در شناسایی نماتدهای انگل گیاهی
فصل 2- طبقه‌بندی نماتدهای انگل گیاهی
فصل 3- نماتدهای بالاخانواده Aphelenchoidea
فصل 4- نماتدهای خانواده‌های Hemicycliophoridae و Criconematidae
فصل 5- نماتدهای خانواده Tylenchulidae
فصل 6- نماتدهای خانواده‌های Telotylenchidae و Merliniidae
فصل 7- نماتدهای خانواده Hoplolaimidae
فصل 8- نماتدهای زیرخانواده Heteroderinae
فصل 9- نماتدهای خانواده Meloidogynidae
فصل 10 - نماتدهای خانواده Pratylenchidae
فصل 11 - نماتدهای خانواده Tylenchidae
فصل 12 - نماتدهای بالاخانواده Sphaerularioidea
فصل 13 - نماتدهای خانواده Longidoridae
فصل 14 - نماتدهای خانواده Trichodoridae
منابع عمومی شناسایی نماتدهای انگل گیاهی
منابع پژوهش‌های انجام شده در ایران
نمایه الفبایی اسامی جنس‌ها و گونه‌های نماتدها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات مرجع علم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۶۱
زبانفارسی
شابک978-600-8265-56-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰۰ ت - 13.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران

علی کاوه
۱۳۹۹/۸/۲۰
مطالب به روز و قابل فهم و کاربردی
Mahsa Navai
۱۳۹۹/۳/۲۸
مطالب خیلی مفیدی داشت
مرجان کشت ورز
۱۴۰۰/۲/۲۸
کتاب بسیار خوب و مفیدی است
Raha M
۱۳۹۹/۹/۱۲
بسیار جامع و مفید
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران

برای دریافت کتاب نماتدهای انگل گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.