معرفی و دانلود کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز

عکس جلد کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز

کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز دربردارنده شش داستان کوتاه است که آدریان کانن دویل با همکاری جان دیکسون کار آن‌ها را به نگارش در آورده است و از جمله موفق‌ترین آثار تقلیدی از «شرلوک هلمز»، این شخصیت برجسته دنیای ادبیات جنایی به شمار می‌رود.

درباره کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز:

شرلوک هلمز را به عنوان یکی از ده شخصیت به یادماندنی و برجسته‌ترین کارآگاهان تاریخ ادبیات جهان می‌شناسند. او از قدرت استدلال و استنتاجی بی مانند برخوردار است که آن را برای حل پیچیده‌ترین و مرموزترین معماهای به کار می‌گیرد. در زمینه‌های گسترده‌ای چون فلسفه، منطق، هنر، تاریخ، سیاست، نجوم و حقوق اطلاعات بسیار زیادی دارد، در نواختن ویولون چیره دست و به علم شیمی مسلط است. حتی در ورزش هم چیزی کم ندارد و در شمشیربازی و مشت زنی برنده مدال شده است.

شخصیت شرلوک هلمز را سر آرتور کانن دویل خلق کرده است اما دیگر متعلق به این نویسنده‌ی انگلیسی نیست و جزئی جدایی‌ناپذیر از ادبیات جهان محسوب می‌شود. هلمز نخستین کارآگاه ادبیات نیست، اما بدون شک محبوب‌ترین و باهوش‌ترین آن‌هاست. در چنین شرایطی کاملاً طبیعی است که نویسندگان دیگر هم برای نوشتن درباره‌ی این شخصیت، وسوسه شوند. از جمله نویسندگانی که نتوانستند در مقابل این وسوسه مقاومت کند فرزند آتور کانن دویل، آدریان کانن دویل (Adrian Conan Doyle) و جان دیکسون کار بودند.

کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز (The Exploits of Sherlock Holmes) که با نام «شاهکارهای شرلوک هلمز» هم شناخته می‌شود مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که برای نخستین بار در سال 1954 منتشر شد. در پایان هر داستان کوتاه نام آن اثر از آرتور کانون دویل که داستان در ادامه آن به نگارش در آمده، نوشته شده است.

کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز مناسب چه کسانی است؟

چنانچه از شیفتگان شخصیت شرلوک هولمز و دکتر واتسون هستید و به مطالعه آثار پلیسی و معمایی علاقه دارید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

با آدریان کانن دویل بیشتر آشنا شویم:

کوچک‌ترین فرزند آرتور کانن دویل، آدریان مالکوم نام داشت که بسیار ماجراجو بود و به نقاط مختلفی از جهان سفر می‌کرد. او در زمینه‌های مختلفی چون شکار، رانندگی اتومبیل‌های مسابقه و... معروف شد. در سال 1952 تصمیم گرفت استعدادش در زمینه نوشتن را هم بیازماید و جزییات و مواردی را که پدرش درباره ماجراهای شرلوک هلمز به آن‌ها اشاره می‌کرد روی کاغذ بیاورد. پس به سراغ یکی از نویسندگان ژانر جنایی و معمایی ساکن امریکا به نام جان دیکسون کار رفت و همکاری خود را با هم آغاز کردند.

با جان دیکسون کار بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ای آمریکایی زاده‌ی سال 1906 و درگذشته به سال 1977 بود که در نوشتن آثار جنایی و معمایی مهارت فراوانی داشت. دیکسون در سال 1950 به دلیل نگارش زندگینامه سر آرتور کانن دویل موفق به دریاف جایزه ادبی ادگار شد و دو سال بعد از این اتفاق با فرزند او، آدریان در نوشتن کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز با او همکاری نمود. جان دیکسون کار (John Dickson Carr) را به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان عصر طلایی رمان پلیسی در آمریکا می‌شناسند.

در بخشی از کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز می‌خوانیم:

پیچ خوردن مچ پای دوستم شرلوک هلمز از بازی‌های روزگار بود. چند ساعت بعد از این واقعه هلمز درگیر مساله‌ای شد که ماهیت غریب آن دیدار از آن زیرزمین شیطانی را، که برای همه مردم شناخته شده بود، الزامی ساخت.

حادثه‌ای که برای دوستم پیش آمد یک بدشانسی تمام عیار بود. هلمز بدون فکر و بی‌درنگ دعوتِ بولی بوی راشر مشت‌زن حرفه‌ای میان‌وزن را برای مبارزه پذیرفته و آن دو در باشگاه ورزشی الد کریب در خیابان پانتون رو در روی یکدیگر قرار گرفته بودند. هلمز در مقابل چشمان حیرت‌زده تماشاگران بولی بوی را در همان دقایق اول ناک‌اوت کرده بود. بعد سالن را ترک کرده و قدم بر پلکان لرزان و نیمه‌تاریک باشگاه گذاشته بود. اطمینان دارم که اعضای هیات مدیره باشگاه تا به حال برای این پلکان فکری کرده‌اند.

خبر ناگوار وقتی به ما رسید که من و همسرم تازه از سر میز ناهار برخاسته بودیم. دفتر یادداشتم دمِ دست نیست اما به خاطر دارم که روزی سرد و بارانی از هفته اول ماه مارس سال 1890 بود. تلگرامی را که خانم هادسن برایم فرستاده بود با تعجب خواندم و آن را به همسرم نشان دادم. او گفت: ‌ «باید فوراً به ملاقات آقای شرلوک هلمز بروی و یکی دو روزی نزد او بمانی. آنسترودر مثل همیشه کارهای مطبت را انجام می‌دهد.»

آن موقع منزل ما در محله پادینگتون قرار داشت و از آن جا تا خیابان بیکر راه زیادی نبود. همان‌طور که انتظار داشتم هلمز که ربدوشامبر ارغوانی به تن داشت روی کاناپه نشسته و قوزک باندپیچی شده پای راستش را روی چند بالش گذاشته بود. روی میز کم‌ارتفاع سمت چپ کاناپه میکروسکوپ کوچکی به چشم می‌خورد و دسته بزرگی روزنامه باطله کنار دست راست هلمز روی کاناپه قرار داشت. ظاهراً این حادثه نتوانسته بود بر شوخ‌طبعی‌اش اثری بگذارد. در تلگرام خانم هادسن تنها به سقوط از پلکان اشاره شده بود از این رو جزئیات ماوقع را از او جویا شدم و اطلاعاتی را که در سطور اول این نوشته آمده به این روش بدست آوردم.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
داستان اول- ماجرای هفت ساعت
داستان دوم- ماجرای جوینده طلا
داستان سوم- ماجرای قماربازان مومی
داستان چهارم- ماجرای معجزه در های‌گیت
داستان پنجم- ماجرای بارونت سیه‌چرده
داستان ششم- ماجرای اتاق مهروموم شده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز
نویسنده،
مترجمرامین آذربهرام
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۴
زبانفارسی
شابک978-964-191-041-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز

نرمین صوفی
۱۴۰۱/۷/۶
کتاب خوبی بودلذت بردم کلا مجموع داستانهای شرلوک هلمزهمیشه برام جذاب بوده مخصوصا اینکه توحل معماهاو جزئیات تک تک داستانها خیلی دقت شده و انگارکه همچین‌شخصیتی واقعا وجودداشته و این داستانهاجزوخاطرات اون شخصه خیلی عالی به نکات ظریف اشاره شده و من تامدتهافکرمیکردم که شرلوک هلمزتوعالم واقعیت وجودداشته و بهترین دوستش دکترواتسون تموم ماجراجویی هاشو ثبت و منتشرکرده درکل ممنون بابت این مجوعه‌های زیبا و خواندنی
آرزو بورقی
۱۴۰۱/۷/۱۳
حیف کتاب به این ارزشمندی که از همان داستان اول سانسور شده و در آخرش چند صفحه نیست!!!
م ی
۱۴۰۱/۶/۱۹
سلام، من داستان‌های هلمز رو دوست دارم و پیگیر هستم، این کتاب هم برام جذاب بود و لذت بردم
زهره غلامی
۱۴۰۱/۷/۱۱
کتاب شیرینو لذت بخشیه مثل همه داستانای شرلوک هلمز حالم خوب شد بعد خوندنش
ارام ا
۱۴۰۱/۵/۲۹
با نوشته‌های آرتور کانن دویل متفاوت بود ولی ارزش خواندن را داره
Tayebe Ahmadi
۱۴۰۱/۷/۱۷
واقعا لذت بردم‌عالی بود بسیار عالی از کتابراه ممنونم‌
الناز مختارى
۱۴۰۱/۲/۱۲
عالیه مثل فیلم و سریال شرلوک
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز

برای دریافت کتاب ماجراهای جدید شرلوک هلمز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.