معرفی و دانلود کتاب کتابخانه نیمه شب

عکس جلد کتاب کتابخانه نیمه شب
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتابخانه نیمه شب

مت هیگ در کتاب کتابخانه نیمه شب داستان دختری را روایت می‌کند که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، اما با ورود به یک کتابخانۀ جادویی نگاهش به زندگی تغییر می‌کند. این رمان تکان‌دهنده و پرفروش در سال 2020 برنده جایزه گودریدز از نگاه مخاطبان شده است و از تأثیر انتخاب‌های کوچک و بزرگ در زندگی‌مان سخن می‌گوید.

درباره کتاب کتابخانه نیمه شب:

اگر فرصتی برای جبران گذشته‌تان داشتید دست به چه انتخاب‌هایی می‌زدید؟

حقیقت این است که ما هرگز نمی‌توانیم تمام کسانی باشیم که دلمان می‌خواهد؛ نمی‌توانیم تمام زندگی‌هایی را از سر بگذرانیم که دوست داریم و هیچ‌گاه نمی‌توانیم تمام مهارت‌های مورد علاقه‌مان را فرابگیریم. اما می‌توانیم این تجربه لذت‌بخش را از رهگذر خواندن رمان به دست آوریم.

جایی میان زندگی و مرگ، کتابخانه‌ای بی‌انتها وجود دارد که داستان واقعی هر فردی در آن منعکس شده است. تصور کنید در این کتابخانه حق انتخاب یک زندگی را داشتید، چه می‌کردید و چه چیزهایی در زندگی کنونی‌تان را تغییر می‌دادید؟ با تغییر دادن آن‌ها آیا شما همچنان همین فرد بودید؟ نورا سید شخصیت اصلی داستان کتابخانه نیمه شب (The Midnight Library) در جستجوی زندگی حقیقی‌اش است و با ورود به این کتاب‌خانه نگاهش به تمام مقولات بنیادین زندگی دگرگون می‌شود...

افتخارات کتاب کتابخانه نیمه شب:

- حضور در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
- برنده جایزه گودریدز به انتخاب مخاطبان سال 2020

نکوداشت‌های کتاب کتابخانه نیمه شب:

- کتابی خواندنی که روحیه‌تان را عوض می‌کند! (واشنگتن پست)
- یک افسانه زیبا؛ داستانی شگفت‌انگیز برای عصر مدرن است. (جودی پیکولت)
- رمانی بی نهایت جذاب! در دنیای آشفته امروزی، این همان کتابی‌ست که به آن نیاز داریم. (نیویورک تایمز)

خواندن کتاب کتابخانه نیمه شب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر تشنه تجربه کردن بیش از یک سرگذشت هستید و می‌خواهید با تمام وجوه زندگی افراد گوناگون آشنا شوید، این رمان برای شما نوشته شده است!

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم:

روزنامه‌نگار و نویسنده بریتانیایی، مت هیگ (Matt Haig) جولای 1975 در شهر شفیلد متولد شد. وی در سن 24 سالگی به افسردگی شدیدی مبتلا گشت که سالیان سال تحت نظر پزشک قرار داشت و در نهایت توانست بیماری‌اش را شکست دهد. مت از شیوه مقابله‌اش در برابر این بیماری در کتاب حاضر سخن می‌گوید. او که مؤلف آثار برجسته‌ای همچون «چگونه زمان را متوقف کنیم؟» و «انسان‌ها» است یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز و آمازون به حساب می‌آید.

در بخشی از کتاب کتابخانه نیمه شب می‌خوانیم:

هر زندگی‌ای که از زمانِ آمدن به کتابخانه امتحان کرده بود درواقع رؤیای شخصی دیگر بود. زندگی اولی که ازدواج کرده بود و میخانه داشت رؤیای دَن بود. سفر به استرالیا رؤیای ایزی بود و حسرت نورا دربارۀ نرفتن، بیشتر به صمیمی‌ترین دوستش مربوط می‌شد تا خودش. رؤیای قهرمان شنا شدن متعلق به پدرش بود،. بله، حقیقت داشت که در دوران کودکی به قطب شمال علاقه داشت و می‌خواست یخچال‌شناس شود، اما آن تصمیم هم تا حد زیادی از گفت‌وگوهایش با خود خانم الم در کتابخانۀ مدرسه شکل گرفته بود. هزارتو هم، خب، آن هم از همان اول رؤیای برادرش بود.

شاید هیچ زندگی بی‌نقصی برای او وجود نداشت، اما مطمئناً جایی زندگی‌ای پیدا می‌شد که ارزش تجربه کردن داشته باشد. نورا هم متوجه شد که اگر می‌خواهد آن زندگی را پیدا کند، باید دامنۀ جست‌وجویش را وسیع‌تر کند.

خانم الم درست می‌گفت. بازی هنوز تمام نشده بود. هیچ بازیکنی نباید تا وقتی مهره‌ای روی صفحه داشت تسلیم می‌شد.

کمرش را راست کرد و صاف‌تر ایستاد.

«باید از بالاترین و پایین‌ترین قفسه‌ها زندگی‌های بیشتری انتخاب کنی. تا الان سعی داشتی واضح‌ترین پشیمونی‌هات رو جبران کنی. کتاب‌های قفسه‌های بالایی و پایینی زندگی‌های متفاوتی‌ان. زندگی‌هایی که وجود دارن، اما هیچ‌وقت اون‌ها رو تصور نکرده‌ی یا نخواسته‌ی‌، حتی بهشون فکر هم نکرده‌ی. زندگی‌هایی هستن که می‌تونی تجربه‌شون کنی، اما هیچ‌وقت رؤیاشون رو در سر نداشته‌ی.»

«یعنی زندگی‌های غم‌انگیزی هستن؟»

فهرست مطالب کتاب

مکالمه‌ای دربارۀ باران
نوزده سال بعد
مرد پشت در
تئوری ریسمان
زندگی یعنی سختی کشیدن
درها
شیوۀ سیاه‌چاله بودن
پادماده
00:00:00
کتابدار
کتابخانۀ نیمه‌شب
طبقات متحرک
کتاب حسرت‌ها
وزن زیاد حسرت
تمام زندگی‌ها هم‌اکنون آغاز می‌شوند
سه نعل اسب
یادداشت یکی ‌مانده ‌به‌ آخری که نورا پیش از گیر افتادن میان مرگ و زندگی نوشته بود
صفحۀ شطرنج
تنها راهِ یاد گرفتن، زندگی کردن است
آتش
تُنگ ماهی
یادداشت یکی‌ مانده ‌به ‌آخری که نورا پیش از گیر افتادن میان مرگ و زندگی نوشته بود
زندگی موفق
چای نعناع
درخت زندگی ما
خطای سیستم
سوالبارد
هوگو لُفِوْر
چرخیدن به دور خود
لحظه‌ای بحرانی در وسط ناکجاآباد
ناامیدی از اینکه وقتی واقعاً به کتابخانه احتیاج داری، پیدایش نمی‌کنی
جزیره
خاک یخ‌زده
یک شب در لونگ‌یربین
انتظارات
مرگ و زندگی و تابع موج کوانتومی
اگر اتفاقی برایم بیفتد، دوست دارم خودم آنجا باشم
خدا و دیگر کتابداران
شهرت
وحشی و آزاد
رایان بیلی
یک سینی نقره‌ای پر از کیک عسلی
پادکست افشاگر
زوزه
عشق و رنج
هم‌مسافتی
رؤیای شخصی دیگر
یک زندگی آرام
وقتی این دنیا سگ دارد، چرا باید دنیای دیگری خواست؟
شام با دیلن
میخانۀ آخر جاده
تاکستان بوئنا ویستا
زندگی‌های متعدد نورا سید
گُم‌شده در کتابخانه
مرواریدی در دل صدف
بازی
زندگی ایدئال
جست‌وجویی روحانی به‌دنبال ارتباطی عمیق‌تر با جهان
همرسمیث
سه‌چرخه
جایی جز اینجا
برخوردی با پلیس
نگاهی نو به همه‌چیز
گل‌ها آب دارند
جایی برای ماندگار شدن وجود ندارد
حق نداری ناامید شوی، نورا سید!
بیدار شدن
ورای نومیدی
چیزی که یاد گرفتم (به قلم آنکه کسی نیست، اما همه‌کس بوده است)
زندگی‌ کردن در برابر درک ‌کردن
آتشفشان
آن‌طور که پایان می‌یابد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کتابخانه نیمه شب
نویسنده
مترجممحمدصالح نورانی زاده
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-600-461-461-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کتابخانه نیمه شب

Hanie M.Fr
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
برای کسانیکه درخریداین کتاب شک دارند اگر بخوام توضیحی در راستای این کتاب بدم اینه که با خوندنش علاوه بر اینکه میتونی زندگیهاییکه نویسنده در اونها سفرکرده بود رو درک ولمس کنی، میتونی تموم حسرتهای خودتو تمام انتخابهاییکه کردی رو با نتایج متفاوت بااونچه که الان هستی لمس کنی و برای ادامه مسیرزندگیت سعی کنی توی انتخابهاییکه میکنی دقت بیشتری کنی حتی توی جزئی ترینها چون نتایج اونها قراره در آینده غافلگیرت کنه و تو باید جوری بادوراندیشی انتخاب کنی که حداقل تبدیل به سوپرایزی بشه درآینده و اینکه زمان زیادی نداریم که صرف حسرتهاکنیم فقط و فقط باید زندگی رو بسازیم که در دنیای درونمون ساختیم و هرگز تحت هیچ شرایطی نمیخوایم که اون دنیای درونی رو باهیچ زندگی ایده ال تری عوض کنیم..
ممنون از کتابره بابت کتاب خوبی که خوندم و بسیارهم لذت برم
haleh kordhaghi
۱۴۰۰/۲/۱۸
به نظرم کتاب خیلی خوبی بود گرچه بعضی حرفاش کاملا به فیزیک کوانتوم مربوط میشد (یعنی حداقل باید دانشجوی فیزیک باشی تا کاملا درک کنی چی میگه) اما به طور کلی خودنشو به همه پیشنهاد میکنم. کتابی هست که دیدتون رو نسبت به زندگی عوض میکنه. شاید اولش فکر کنید که این کتاب فقط یه داستان هست، اما آخرش درسی مهمی میده، اینکه چطوری به زندگی نگاه کنیم.
در ضمن ترجمش هم خیلی روان بود. اصلا خسته کننده نبود. هر لحظش پر از حس‌ها و تجربه‌های متفاوت بود. واقعا حس میکردم این کتاب برا من نوشته شده! توش فیزیک بود، داستان بود، هنر بود... من که واقعا لذت بردم!
زهرا فارغی
۱۴۰۱/۲/۲۰
من این کتاب رو به پیشنهاد یکی از دوستانم گرفتم و خوندم. در دوره‌ای خوندم که افسردگی داشتم و نیاز داشتم کسی باشه که حرف‌هایی رو بگه که حالمو بهتر کنه. این کتاب که به صورت داستان جلو میره، باعث شد فکر کنم که زندگی همیشه اون چیزی که ما میبینیم نیست، ممکنه ما در دوره‌ای باشیم که زیباترین چیزها هم از ما نظر زیبا نباشن، ولی چیزی که مهمه اینه که بدونیم وضعیتی که در اون هستیم قرار نیست همیشگی باشه! و همیشه چیزهای زیادی هستن که با فکر کردن بهشون حالمون بهتر میشه. گاهی اوقات لازمه زندگی رو جور دیگه‌ای ببینیم.
M R
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتاب قشنگی بود هم لذت بردم وهم باعث شد کلی فکرکنم، به اینکه حسرتهای زندگی کدومش واقعیه وکدوم فقط ساخته ذهن ما، واینکه هرزندگی از دور هرچقدر بی نقص و فوق العاده به نظر برسه درونش پراز مشکلات وسختی‌های خودشه. اگر گاهی فکرمیکنین در صورت انتخابهای دیگه توی زندگی تون الان کجا بودین وچطور زندگی میکردین خوندن این کتاب زیبا رو از دست ندین.
negar Safari
۱۴۰۰/۷/۱۷
درسته که توی نظر‌های قبلی گفته بودن که فوق‌العاده نیست اما در دوره‌ی نوجوانی و جوانی و مخصوصا اگه فلسفه رو درک کنی به قدری برات جذاب و پربار میشه که... آخرش قابل پیش‌بینی بود ولی واقعا خیلی جیز‌ها رو میشه با وجودت در این کتاب درک کنی و به معنای واقعی ارزش خوندن داره و لذت میبرن ازش و قول میدم که حوصلشو رو سر نمیبره گرچه اونقدر جذاب نیست که آدم نتونه ازش دست بکشه 😁❤☁️🌈
پریسا دمیرچی
۱۴۰۱/۲/۲۰
اوایل که کتاب رو شروع کردم خیلی کند پیش می‌رفت طوری که حتی چندبار وسوسه شدم نیمه کاره رهاش کنم و برم دنبال یه کتاب دیگه اما هرچه به انتهای کتاب نزدیک تر شدم بیشتر جذبم کرد گاهی توی سطرهای کتاب گم میشدم و زندگی خودم رو به جای نورا تصور می‌کردم گرچه شاید حسرتها زیادی نداشته باشم ولی امیدوارم در موازی جهان‌های هم‌چنان کنار کسی باشم که عاشقانه دوستش دارم یعنی همسرم
ساعت دو و سی دقیقه بامداد بیستم اردیبهشتماه ۱۴۰۱
میر مجتبی سیدی
۱۴۰۱/۱/۱۶
کتاب بسیار جالبی است. ایده خوبی مطرح شده که انسان را به فکر وامیدارد. زندگی‌های موازی و انتخاب‌هایی که می‌توانست ما را در مسیر مختلفی به جلو ببرد. احتمالا برای همه پیش آمده باشد که خود را با قهرمان داستان یا شخصیت‌های مختلف در زندگی مقایسه کرده یا همزاد پنداری کند. ولی همه ما میتوانستیم هرچیزی که و اراده کنیم باشیم فقط باید تصمیم درست میگرفتیم ممارست میکردیم. مطالعه این کتاب را برای نوجوانان بیشتر توصیه میکنم.
M Shahsavan
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
کتاب جالی بود اولش فکر میکردم که صرفا یه کتاب فانتزی و رمانه اما کتابیه که در عین سادگیش باعث میشه به فکر بیوفتی و بخوای از دیدگاه دیگه‌ای به همه چیز نگاه کنی و بنظرم چیزی که خیلی باعث جذاب و موفقیت کتاب بود این بود که اصلا کلیشه‌ای نبود شاید حرفایی بوده که همیشه شنیدیم اما نویسنده با دیدگاه متفاوت و جذاب بهش پرداخته و کتابیه که ارزش خوندن داره حداقل بعد از خوندن احساس میکنی چیزی بهت اضافه شده و وقتتو هدر ندادی
FGH PBN
۱۴۰۰/۷/۶
اگر بخوام واقع بین باشم خیلی هم کتاب فوق العاده‌ای نیست اما با خوندنش میشه درسهایی رو ازش گرفت و لذت برد اما گاهی اوقات نویسنده زیاده روی کرده بود و در اخر هم خیلی سریع و قابل پیشبینی داستان رو تموم کرد به دلیل پایانی که خیلی دربارش فکر نشده بود ادم رو خیلی اشفته میکنه یک دفعه به خودت میای و میگی عِع داستان به این پرباری چی بود آخرش🤦🏻‌♀️ولی خب هر کتابی ارزش یکبار خوندن رو داره😊
فریماه پالاش
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
خیلی از ما درگیر حسرت‌های فراوانی هستیم که از زندگی داریم... فکر میکنیم اگه یه مدل دیگه زندگی می‌کردیم حتما کمتر غصه می‌خوردیم و حسرت داشتیم...
با اینکه این کتاب بهمون یاد میده که هر زندگی‌ای که داشته باشیم شامل لحظات خوب و بده! هم شادی داره و هم غم!
اینطور نیست که یه زندگی وجود داشته باشه که توش هیچ حسرتی نباشه
پس تلاش کنیم زندگی مونو با خوبی‌ها و بدی‌های دوست داشته باشیم
فرشته طاهرخانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
به شدت کتاب رو دوست داشتم چون آدمو عمیقا به فکر میبرد وبه این فکر میکردیم که واقعا چی میشد اگه فلان تصمیمو میگرفتم یا فلان کارو میکردم و چه تاثیری توی زندگیم میذاشت؟ در آخرش میفهمیم مهم زندگی‌ای هست که الان توی اون قرار داریم و قدر داشته هامونو نمیدونیم و این خودمونیم که میتونیم زندگیمونو بسازیم، آخرش حس خیلی خوبی داشتم از خوندن کتاب، واقعا توصیه میکنم بخونیدش
فرهاد خسرویان
۱۴۰۰/۶/۸
کتابی جالب و تامل بر انگیز، واقعا اگر این امکان وجود داشت که حسرتهای متعددی که توی زندگی داریم رو زندگی میکردیم به وضعیت کنونی خودمون غبطه میخوردیم، واقعا از خوندنش لذت بردم، یه فیلم قدیمی هم هست بنام it's a wonderful life, 1946
که دیدنش خالی از لطف نیست، یه جورایی با این کتاب هم راستاست
لاله عباسی
۱۴۰۰/۱/۲۸
عالی بود شاید جزو بهترین کتاب‌هایی بود که خوندم شاید به کسانی که در اوج نا امیدی و افسردگی به سر می‌برن کمک کنه تا بتونن از این حالت خارج بشن کتابی پر از کشش و جذابه و ترجمه‌ای روان و عالی داره ممنون از کتابراه و ارزش هزینه کردن رو قطعا داره
fatemeh JB
۱۴۰۱/۲/۶
من اونقد جذب این کتاب شدم که ساعت‌ها میخوندمش و غرقش میشدم و برام خیلی جذاب بود. اینکه در مورد حسرت‌ها، زندگی‌های مختلفی که آدم می‌تونه داشته باشه، انتخاب‌هایی که تاثیرات عمیقی توی مسیر زندگیمون میذارن و... تمام این مسائل رو با خوندن این کتاب بیشتر درک و حس کردم و میدونم که دیگه اون آدمی که قبل از خوندن این کتاب بودم نیستم. امیدوارم شما هم از خوندنش لذت ببرید.
راضیه عبدالهی فر
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
کتاب جالبی بود که در دل یک داستان به ما حقایقی از زندگی را بیان می‌کرد و با بیان اینکه خانواده و محبت و مهربانی چیزهایی هستند که به زندگی انسان معنای واقعی می‌دهد و نیرویی برای روبرو شدن با مشکلات و چالش‌های زندگی به ما میدهد. حسرت‌ها و موفقیتها ظاهر ماجرا هستند و عمق زیادی ندارند اگر دلگرمی‌های لازم را در زندگی نداشته باشیم
مشاهده همه نظرات ۱۲۱

راهنمای مطالعه کتاب کتابخانه نیمه شب

برای دریافت کتاب کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.