معرفی و دانلود کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته

عکس جلد کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته

کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته اثر سروش نجف زاده، برای معلمان پایه اول به نگارش درآمده و به راهکارهای صحیح دیکته گفتن می‌پردازد.

این کتاب شامل هشت فصل است، که در فصل اول معلم نوع مشکل را با توجه به جدول ذکر شده مشخص می‌کند و سپس با توجه به نوع مشکل، فصل مربوطه را انتخاب کرده و دیکته‌ها را با توجه به آن بیان می‌کند.

هنگامی که دانش‌آموز دیکته‌اش را درست و زیبا می‌نویسد، هم معلم و هم والدین او لذت زیادی می‌برند همچنین خود دانش‌آموز نیز از این که تلاشش بی‌ثمر نبوده است مشعوف می‌شود. برخی از دانش‌آموزان با توجه به تلاش زیادی که می‌کنند هنوز در دیکته‌هایشان ضعیف هستند و جالب این که وقتی به دیکته‌هایشان دقت می‌کنیم متوجه می‌شویم که فقط یک نوع غلط است که همیشه تکرار می‌شود. این دانش‌آموزان را اصطلاحا، دانش‌آموزانی با اختلالات دیکته می‌خوانیم.

هر چند مشکلات اینگونه دانش‌آموزان اگر در همان پایه‌ی اول تشخیص داده شود، با فرستادن به مراکز اختلالات قابل حل است؛ اما مشکل این‌جاست که مرکز اختلالات در همه‌ی شهرها و روستا‌ها وجود ندارند یا فاصله‌ی آن‌ها به قدری دور است که دانش‌آموزان توانایی مراجعه به این مراکز را ندارند.

در بخشی از کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته می‌خوانید:

ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف ادراکی - حرکتی دارند.
برای کمک به این دانش آموزان بهتر است نحوه‌ی به دست گرفتن مداد، نشستن بر روی نیمکت و چگونگی فشار قلم را آموزش دهید.

فاصله‌ی چشم با کتاب باید 30 سانتی‌متر باشد. قلم می‌بایست در میان دو انگشت شست و اشاره قرار بگیرد و به انگشت وسط تکیه کند. قلم را باید قدری راحت در دست گرفت، زیرا محکم گرفتن قلم موجب خستگی زود هنگام و تاخیر در آموزش خواهد شد.

1. با ارزیابی مبتنی بر برنامه، هم خوانا بودن و هم سرعت نوشتن را ارزیابی کنید. هر روز باید وقتی را برای ارزیابی کنار بگذارید.
2. پس از پایان دیکته، تعداد حروف ناخوانا را مشخص کنید. از دانش‌آموز بخواهید دوباره آن‌ها را بنویسد. به او بیاموزید در هر نوبت دیکته گفتن باید تعداد حروفی که بد خط نوشته است کاهش یابد.
3. حروفی را که حدس می‌زنید دانش‌آموز کند یا بد خط می‌نویسد را چندین بار در دیکته به کار ببرید. او را هدایت کنید تا آن کلمات را ضمن گفتن شما بنویسد.
4. ابتدا در دفتر به او سرمشق دهید و کلمات جدید را داخل دو خط موازی و صورت عمودی بنویسید، سپس با مرور زمان سرمشقش را روی تخته بنویسید.
5. چشم‌های دانش‌آموز را ببندید. کلمات را با فوم یا مقوا در آورده و به او بدهید تا لمس کند، سپس از او بخواهید آن را بنویسد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: تشخیص مشکل
فصل دوم: ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف حافظه‌ی دیداری دارند
فصل سوم: ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف حساسیت شنیداری دارند
فصل چهارم: آموزش به دانش آموزانی که ضعف آموزشی دارند
فصل پنجم: ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف حافظه توالی دیداری و تمیز دیداری دارند
فصل ششم: ارزشیابی از دانش آموزانی که وارونه یا قرینه نویسی دارند
فصل هفتم: ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف تمیز دیداری و کم دقتی دارند
فصل هشتم: ارزشیابی از دانش آموزانی که ضعف ادراکی - حرکتی دارند
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ضریح آفتاب
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۸
زبانفارسی
شابک978-600-476-062-1
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی، کتاب‌های کمک آموزشی دبستان
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته

نسرین فتحی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
من موضوع همه کتابها را پسندیدم و پیشنهاد میکنم تموم معلمان از پایه اول تا ششم این کتاب را حتما تهیه کنند واگر در حین درس دادن مشکل دانش آموزی را فهمیدند زود دست به کار شوند نه مثل پسر من که الان سومه ولی خواندن و نوشتن نمی‌داند و مدام معلمش از دست شلوغی‌اش داد داشت و هرگز به من والدین یاد آوری نکرد که شاید مشکل در یاد گرفتن اوست چرا که ریاضی را خوب و خوب می‌دانست ولی خواندن فارسی مشکل داشت
نسرین فتحی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
سلام کتابها خیلی خوبند ولی‌ای کاش رایگان در اختیار داشتم من خیلی به کتاب اختلال یادگیری نیاز دارم پسرم مشکل دارد وخیلی ناراحتم تو رو خدا یه کتابی معرفی کنید تا فرزندم بتواند به کمک آن پیشرفت کند مشاوره رفتم ولی...
kosar poordadkhodayi
۱۴۰۰/۲/۲۳
این کتاب بیشترش کپی از کتاب‌های اختلال دیکته نویسی و چند کتاب دیگه بود، مطالب دقیقا تکرار شده بود و ارزشیابی هم در کار نبود
Sara Rahmani
۱۳۹۹/۳/۲۴
کتاب مختصر ولی مفیدی بود به نظرم دانشجو معلمان بهتره ک اونو مطالعه کنند
علی بابالویان
۱۳۹۸/۸/۲۳
عالی بود. برای معلمان پایه اول بسیار کارایی دارد.
sa za
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتاب خوبیه بعنوان معلم دارم ازش استفاده میکنم کاربردیه
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته

برای دریافت کتاب ارزشیابی از دانش‌آموزان دارای اختلال دیکته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.