معرفی و دانلود کتاب راهنمای کاربردی دیابت

عکس جلد کتاب راهنمای کاربردی دیابت
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربردی دیابت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربردی دیابت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای کاربردی دیابت

کتاب راهنمای کاربردی دیابت نوشته‌ی محمدامین انصاریان، برای مبتلایان به بیماری مزمن دیابت که در جهان چندین میلیون نفر را درگیر کرده، نوشته شده است.

هدف از نگارش کتاب راهنمای کاربردی دیابت (applied guide for diabetes)، دادن آگاهی لازم به همگان است تا بدون ترس و وحشت به جنگ با بیماری دیابت موسوم به "قاتل خاموش" بروند و با آن مقابله کنند.

بیماران دیابتی نباید خودشان را به داروهای شیمیایی همچون انواع قرص‌ها و انسولین و... ببندند و علاوه بر پر کردن جیب شرکت‌های دارویی به ویژه شرکت‌های خارجی، افسرده شده و منتظر مرگ باشند. بلکه باید بدانند می‌شود با درمان‌های طبیعی، تغذیه و ورزش، تقویت روحیه و اعصاب نه تنها بر دیابت، بلکه بر بسیاری از بیماری‌های جسمی خود غلبه کنند و بقیه عمر خود را با شادی و سلامتی (حتی نسبی) سپری نمایند.

دیابت یکی از 10 بیماری دنیاست که لقب قاتل خاموش به خود گرفته است و از آنجایی که اغلب علائم به خصوصی ندارد 50 درصد مبتلایان، از بیماری خود آگاه نیستند. بیماران دیابتی باید بتوانند ضمن آگاهی از شرایط خود، با اعتماد به نفس به مراقبت از خود پرداخته و حداکثر بهره و لذت را از زندگی ببرند.

مرض قند یا دیابت اولین بار توسط "اوری تائوس "یونانی در قرن اول میلادی شناخته شد و بنام "دیابطیس"نامگذاری گردید.

تعداد مبتلایان به بیماری دیابت قبل از کشف انسولین به نسبت جمعیت خیلی کمتر از مبتلایان دیابت در عصر حاضر بوده است ولی متاسفانه امروزه حدود درصد زیادی از جمعیت ایران دیابتی هستند و این آمار همچنان رو به افزایش است.

الگوهای غلط تغذیه‌ای و عدم سلامتی روحی و روانی علاوه بر سایر عوامل (وراثتی، اضافه وزن، بارداری و... ) در عصر حاضر، سبب افزایش تعداد مبتلایان به دیابت بوده است.

این بیماری اغلب بدون نشانه است و در هنگام آزمایش خون و آزمایشهای معمول پزشکی یا هنگام بیمه کردن، افراد از ابتلای خویش آگاه می‌شوند. احساس ناخوشی و کسالت، خواب آلودگی، خسته کنندگی کار، بدخلق و زود رنج شدن، دشوار شدن تصمیم و... از علائمی است که افراد می‌توانند به توسط آن‌ها به احتمال وجود دیابت در خود، پی برده ودر این خصوص آزمایش بدهند.

در بخشی از کتاب راهنمای کاربردی دیابت می‌خوانیم:

بیماری قند (دیابت) که در قدیم دیابیطس خوانده می‌شد در ترجمه کتاب قانون (ابن سینا) به نام "دولاب کلیوی" نام برده شده است. چرا شیخ الرئیس این نام را برای دیابت مناسب دانسته: به نظر نویسنده از آنجائیکه کلیه‌ها که دفع آب اضافی و مواد زائد بدن را انجام می‌دهند و غدد فوق کلیوی با ترشح سه هورمون مهم کورتیزول، آدرنالین (اپی نفرین) و نورآدرنالین (نور اپی نفرین) در پیدایش بیماری دیابت بسیار موثر هستند و به قول امروزی‌ها قند یا دیابت عصبی ایجاد می‌کنند که همان دیابت نوع دو می‌باشد، بی‌تناسب به بیماری قند بالا (دیابت) نیست. دولاب به چرخ و ریسمان و ظرف (دول) اطلاق می‌شود که برای کشیدن آب و مواد از چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و احتمالا در بیماری دیابت که خروج آب و قند اضافی بدن از کلیه‌ها و تحت تاثیر غدد فوق کلیوی رخ می‌دهد، موجب نامگذاری "دیابت" به "دولاب کلیوی" توسط شیخ الرئیس ابوعلی سینا گردیده است.

ابن سینا درست انجام ندادن اعمال اندام‌ها و اجزاء بدن را دور شدن از سلامتی می‌دانست و در بیماری دیابت کلیه‌ها و غدد فوق کلیوی از اعتدال خارج می‌گردند و از سلامت کامل برخوردار نیستند، فلذا عوارض بیماری دیابت رخ می‌نماید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای کاربردی دیابت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سطر و قلم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۹
زبانفارسی
شابک978-622-6438-14-8
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای کاربردی دیابت

رخسار رضایی
۱۳۹۸/۷/۲۰
مطالب مفیدی رو یاداور میکنه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای کاربردی دیابت

برای دریافت کتاب راهنمای کاربردی دیابت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.