معرفی و دانلود PDF کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)

عکس جلد کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)

کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و نوین است که در سنجش میزان شجاعت و قاطع بودن نوجوانان شما را یاری خواهد کرد.

دای لی و همکارانش در سال 1985 جهت ارزیابی قاطعیت نوجوانان در شرایط بخصوص مقیاسی را طراحی کردند. مقیاس‌ها شامل 33 عبارت هستند که برای کودکان سنین 6 تا 12 سال تهیه شده‌اند. در این مقیاس 33 موقعیت تشریح شده است که هر یک سه گزینه پاسخ دارد و کودک یا نوجوان باید گزینه‌ای را که معمولا در آن موقعیت انجام می‌دهد، انتخاب نماید.

تقسیم‌بندی گزینه‌ها به صورت قاطع، غیرقاطع و تهاجمی یا انفعالی - تهاجمی صورت گرفته است. ابزار حاضر در کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (Assertiveness Scale for Adolescents) سه هدف را دنبال می‌کند:

1- دستیابی به گزارشی از رفتار معمولی نوجوانان که می‌تواند برای شناسایی حوزه‌های مشکل‌دار شخصیتی آن‌ها کمک کننده باشد.
2- برای برنامه‌های پیشگیری یا مداخله درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
3- به عنوان ابزاری در پژوهش، برای بررسی خصیصه قاطعیت استفاده می‌شوند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی، روش‌های نوین و علمی را برای سنجش قاطعیت نوجوانان در موقعیت‌های متفاوت به کار برده است.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج، میزان قاطعیت و جرات ورزی نوجوانان مشخص خواهد شد.

کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

استفاده از این کتاب برای والدینی که بابت عدم قاطع بودن فرزند خود در زمینه‌های مختلف نگران هستند، توصیه می‌شود. همچنین این کتاب برای علاقه‌مندان به مباحث روانشناسی کودک و نوجوان نیز کتابی جذاب و مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA) می‌خوانیم:

شرایط مختلفی بیان شده است که ممکن است در زندگی شما پیش آمده یا پیش نیامده باشد. ما می‌خواهیم بدانیم شما در هر وضعیت معمولا چه کار خواهید کرد. لطفا دور پاسخی که بیشتر از همه به کاری که شما در چنین شرایطی انجام می‌دادید نزدیک است خط بکشید.

شما و بهترین دوست‌تان چهار بلیط مسابقه فوتبال دارید. دو دوست دیگر شما پیدایشان نیست و با نیامدنشان دو بلیت روی دست شما گذاشته‌اند. بهترین دوستتان می‌گوید: «اگر بلیط اضافه ات را به من بدهی من هر دو بلیت اضافه را می‌فروشم.» او هر دو بلیط را می‌فروشد اما سهم شما را از پول بلیت‌ها نمی‌دهد. الف) شما کار او را می‌پذیرید چون معتقدید این پول را از فروختن بلیط اضافه شما در آورده است. ب) به آرامی می‌گویید: «پول من را بده.» ج) به او می‌گویید: «تو کلک زدی. همین حالا بهت می‌گویم اگر پول من را ندهی دیگر نه من نه تو.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
روش نمره‌گذاری
زیرمقیاس‌های آزمون
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۷
زبانفارسی
شابک978-600-7849-05-7
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA)

برای دریافت کتاب ارزیابی قاطعیت در نوجوانان (ASA) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.