معرفی و دانلود کتاب میهمانی سلیمان: نمایشنامه عروسکی

عکس جلد کتاب میهمانی سلیمان: نمایشنامه عروسکی
قیمت:
۳۲۵۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب میهمانی سلیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب میهمانی سلیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میهمانی سلیمان: نمایشنامه عروسکی

منصور خلج و افسانه شعبان‌نژاد در کتاب میهمانی سلیمان، با زبانی ساده و کودکانه همراه با شعرهای زیبا و جذاب، زندگی حضرت سلیمان و فرمانروایی او را بر تمام حیوانات و اتفاقاتی که برای ایشان رخ می‌دهد، به تصویر می‌کشند.

موضوع کتاب میمهانی سلیمان چیست؟

حضرت سلیمان با فرمان خداوند تمامی حیوانات را به یک مهمانی دعوت می‌کند. او از همه نقاط و از هر شکل و نوع حیوانات را به این مهمانی فرامی‌خواند. حضرت سلیمان که به این مهارت و توانایی خود مغرور شده، به سرعت پی می‌برد قدرت ناتمام پروردگار است که این ویژگی خاص را به او عطا کرده.

در فرهنگ‌ها و آیین‌های فرهنگی و جوامع گوناگون، عناصر نمایشی یکی از ابزارهای آموزش و انتقال اطلاعات محسوب می‌شوند به گونه‌ای که برخی فیلسوفان آن را وسیله‌ای جهت تزکیه نفس می‌دانند و اکنون نیز در آموزش و پرورشِ مبتنی بر حرکت، بازی، قصه‌گویی و... در مهدکودک‌ها و مدارس بسیار رایج است.

درباره مجموعه نمایشنامه‌های عروسک‌ها از بهشت می‌آیند:

در این مجموعه، تلاش شده نمایشنامه‌ها در قالب یک اثر مکتوب حتی اگر به اجرا هم درنیایند خواندنی و جذاب باشند، از این رو بر روایت داستانی آن‌ها بسیار تأکید شده است. همچنین با علم به اینکه اگر شخصیت‌های نمایشنامه‌های عروسکی حیوان باشند، بچه‌ها ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار می‌کنند، این نکته نیز در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از خصوصیات این مجموعه، آن است که داستان اصلی بعضی از نمایشنامه‌ها با رویدادهای ظهر عاشورا تلفیق شده‌اند و در یک رفت و آمد زمانی، به روایت بخش دیگری از تاریخ نیز می‌پردازند. از دیگر ویژگی‌های این مجموعه نمایشنامه‌ها می‌توان به بهره‌گیری از سمبل‌ها و تمثال‌های مشترک میان رخدادها اشاره کرد.

کتاب میهمانی سلیمان برای چه کسانی مناسب است؟

این نمایشنامه خواندنی برای کودکان بسیار جذاب و آموزنده خواهد بود.

با منصور خلج بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده در سال 1329 در تهران زاده شد و از سن 5 سالگی تا مقطع تحصیلی دیپلم در کرمانشاه زندگی کرد. در سال 1350 به دانشکده هنرهای زیبا راه یافت و تحصیلاتش را در رشته کارگردانی تا درجه کارشناسی ارشد ادامه داد.

شروع فعالیت هنری منصور خلج از دوران دانشجویی با مربیگری تئاتر کتابخانه‌های کانون بود. پس از انقلاب هم در تئاتر شهر مسئولیت روابط عمومی و بعدها سرپرستی و طراحی کتابخانه تخصصی را به عهده گرفت. او به تدریس در دانشگاه هنر، سوره، سینما، تئاتر و جهاد دانشگاهی نیز می‌پرداخت.

خلج گروه تئاتر امید را تأسیس کرد و هم‌اکنون نیز با این گروه مشغول همکاری است. او در سال 1369 به دعوت یونسکو در سمینار تئاتر در کشور اروگوئه حضور یافت. نمایشنامه جاری مثل جویبارِ وی مورد تقدیر جشنواره تئاتر کودک قرار گرفت و از نمایشنامه هدهد هم در سال 1379 در جشنواره کودک تقدیر به عمل آمد.

در بخشی از کتاب میمهانی سلیمان می‌خوانیم:

فرشته: سرورم! چیزی مفید و معجزه‌گر. حکیمان، چنان‌که راهنمایی فرمودید، این مرهم مومین را از گیاهان نایاب البرز ساخته‌اند.

سلیمان: به چه کار می‌آید؟!

فرشته: سرورم! هرچه بشکند آن‌ را به ‌کار برند و زود بهبود بخشد؛ استخوان دست یا پا، سر یا منقار پرندگان، دندان فیلان و بسیار چیزها.

سلیمان: چه نیکو! شفای دردمندان. خدای را شکر! [آن را نگاه می‌کند و سر تکان می‌دهد.] هدهد را بگویید همه را خبر کند تا هرکه محتاج است، بیاید و بستاند.

دلقک: خبری دیگر سرورم. آن بنا که فرموده بودید به اتمام رسید. نامش را گرمابه نهاده‌اند. از دیروز مردمان به آن‌جا می‌روند و تن و جان می‌شویند، آن هم به آب گرم و پاکیزه، و بیرون می‌آیند.

سلیمان: خوب! پس کار گرمابه نیز به انجام رسید.

دلقک: سرورم! هرگاه مرا برانید، به آن‌جا روم و بخوابم؛ گرم است و مطبوع.

[سلیمان لبخند می‌زند.]

فرشته: خبر دیگر بنایی است که کنار رودخانه به کار افتاده؛ چه زیبا و دیدنی!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب میهمانی سلیمان: نمایشنامه عروسکی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-175-204-9
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۲۵۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب میهمانی سلیمان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب میهمانی سلیمان

برای دریافت کتاب میهمانی سلیمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.