معرفی و دانلود کتاب راهنمای تولید ناب

عکس جلد کتاب راهنمای تولید ناب
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای تولید ناب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای تولید ناب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای تولید ناب

کتاب راهنمای تولید ناب به قلم دن اولسن، یک راهنمای گام‌ به گام و شفاف برای کمک به شما به منظور ساخت محصولات موفق و فروش حداکثر است.

به تمامی ابزار و وسایلی که در سال گذشته از آن‌ها استفاده کرده‌اید، فکر کنید. کدام یک را دوست دارید؟ از کدامشان متنفرید؟ اصلا کدامشان را به یاد می‌آورید؟ اگر شما هم مثل اغلب مردم باشید، در واقع بخش بسیار کوچکی از وسایلی که استفاده می‌کنید را دوست دارید.

دن اولسن (Dan Olsen) کتاب راهنمای تولید ناب (The lean product playbook) را برای پر کردن شکاف موجود در دانش افرادی نوشته است که خواهان تولید یک محصول با استفاده از اصول استارتاپ‌ ناب هستند.

اگر در گروهی بودید که محصولی را که مشتریان دوست داشتند، تولید کرده‌اید، می‌دانید که چه احساس خوشایندی است. اگر استانداردها و معیارهای تجاریتان در جهتِ درست گام بردارد کاربران از صحبت درباره محصولات‌تان دست نخواهند کشید و تقاضا برای محصول‌تان زیاد شده و مشتریان برای آن ارزش قائل خواهند شد.

اما تمامی محصولات چنین سرنوشتی ندارند و ساخت محصولی که نظر مشتریان را جلب کند کار آسانی نیست. اگر محصول شما نیاز مشتری را بهتر از گزینه‌های دیگر برآورده نکند با شکست مواجه خواهید شد. این مسئله، ماهیتِ تناسب محصول-بازار است. مارک اندرسن معتقد است که استارتاپ‌ها به خاطر عدم دستیابی به تناسب محصول-بازار، شکست می‌خورند.

برای ساخت یک محصول به تعداد زیادی پارامتر درست نیاز است لذا در این کتاب راهنمای جامعی‌ از موضوعات مهم را علاوه بر فرایند تولید ناب مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کتاب شما را در توصیفِ طراحی تجربه کاربری و توسعه چابک نیز همراهی خواهد کرد. به علاوه پوشش دقیقی از تحلیل‌ها و چگونگی استفاده از معیارها برای بهینه‌سازی محصولتان در اختیار شما قرار خواهد داد.

راهنمایی‌های ارائه شده در این کتاب، از همه بیشتر برای توسعه دهندگان نرم‌افزارها مفید است. با این حال به دسته محصولات دیگر همانند سخت افزارها و تکنولوژی‌های پوشیدنی (عینک تصویر مجازی، ساعت هوشمند و...) و یا حتی محصولات غیر فنی نیز مربوط است. همچنین این راهنما برای بازه گسترده‌ای از موارد تجاری مانند بنگاه تجاری (سازمان به مصرف کننده) (B2C) و بنگاه به بنگاه (B2B) قابل کاربرد است.

برخی نظرات دربارۀ کتاب راهنمای تولید ناب:

- اگر به دنبال ساخت محصولاتی موفق و خلاقانه‌اید، حتما باید این کتاب را بخوانید. (آرون لوی، مدیر عامل Box)
- راه شناسایی تناسب محصول-بازار، ارائه حداقل محصول پذیرفتنی و سپس بهبود سیتماتیک آن در طول زمان است. (کن فاین، مدیر ارشد بخش مشتریان، Medallia)
- دن اولسن توسعه محصول را ساده و منطقی نمود. اگر قصد تولید محصولی فوق‌العاده دارید، باید این کتاب را بخوانید. (دیو مک‌کلور، شریک تجاری استارت‌آپ 500)
- دن با این کتاب، رویکرد استارتاپ ناب را به سطح جدیدی رساند. این کتاب به راستی برای تمامی افراد – از طراحان تا مدیران و مهندسان – است. (کارن هانسن، نائب رئیس طراحان در Medallia)
- راهنمایی جامع و دقیق برای دستیابی به تناسب هرم محصول-بازار و تولید چیزی که مردم دوست دارند. خواندن این کتاب برای هر کسی که تصمیم دارد محصولی را بسازد، ضروری است. (لارا کلاین، نویسنده کتاب «تجربه کاربری برای استارتاپ‌های ناب)

در بخشی از کتاب راهنمای تولید ناب می‌خوانیم:

دیگر روش قدرتمند در تقسیم بازار، روش نیاز محور است. شما با استفاده از این روش، بازار را به بخش‌هایی با نیازهای متمایز تقسیم خواهید نمود. برای مثال شرکت Dropcam که دوربین‌های بیسیم مقرون به صرفه و با کاربری ساده فراهم می‌کند، را در نظر بگیرید. به عنوان پدر یا مادر از Dropcam برای نظارت و مراقبت از کودکانم در وقت خواب استفاده می‌کنم: بدون نیاز به رفتن تا اتاقشان، می‌توانم تصویر و صدایشان را از طریق برنامه‌ای در گوشی هوشمندم داشته باشم؛ دیگران از همین دوربین‌های Dropcam برای اهداف امنیتی و در خانه خود استفاده می‌کنند؛ افرادی که حیوانات خانگی دارند، از این دوربین‌ها برای زمانی که در سفرند و به منظور بررسی وضعیت حیوانشان استفاده می‌کنند؛ در کسب و کار از این دوربین‌ها در زمان بسته بودن شرکت و یا در زمان کار و برای پیشگیری از رفتارهای ناصحیح مانند دزدی استفاده می‌کنند.

قادر نخواهید بود تا با استفاده از توصیفات جمعیت‌شناختی یا روان‌شناختی به تعریفی دقیق و مشخص دست یابید که تمامی این دسته‌های نامتجانس مشتریان را در بر بگیرد. اما زمانی که از زاویه تقسیم نیاز محور به بحث نگاه کنیم، تمامی این افراد در دسته متحدی از مشتریان که نیاز به دیدن مکانی دیگر از طریق دوربین دارند، خواهیم یافت.

با این که تمامی آن‌ها نیازهای سطح بالای مشترکی دارند، اما وقتی با دقت به آن‌ها بنگریم، هر کدام از این دسته مشتریان نیازهای متفاوتی دارند. Dropcam این مسئله را درک نموده و بازاریابی محصولشان در میان آن‌ها را به شکلی درخور در نظر گرفته است؛ در زبانه «کاربرد‌ها» در وبسایتشان، صفحات مجزایی را به گزینه‌های «امنیت خانه»، «بررسی وضعیت کودک»، «حیوانات خانگی» و «کسب و کار» اختصاص داده‌اند؛ و Dropcam سعی داشته تا ویژگی‌های به خصوصی را متناسب با بخش‌های مختلف فراهم نماید.

فهرست مطالب کتاب

در ستایش کتاب
مقدمه
بخش 1: مفاهیم پایه
فصل 1: دست‌یابی به تناسب محصول بازار با استفاده از فرایند تولید ناب
فصل 2: فضای مسئله در مقابل فضای راه‌حل
بخش 2: فرایند تولید ناب
فصل 3: تعیین مشتریان نهایی (گام اول)
فصل 4: تعیین نیازهای برآورده‌نشده مشتریان (گام دوم)
فصل 5: تعریف ارزش پیشنهادی (گام سوم)
فصل 6: تعیین مجموعه ویژگی‌های حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) (گام چهارم)
فصل 7: ساخت نمونه اولیه MVP (گام پنجم)
فصل 8: اصول طراحی عالی UX را به کار ببندید
فصل 9: آزمایش حداقل محصول پذیرفتنی با مشتریان (گام ششم)
فصل 10: تغییر و تکرار برای بهبود تناسب محصول و بازار
فصل 11: یک مورد مطالعاتی تولید ناب از آغاز تا پایان
بخش سوم: طراحی و تولید بهینه محصول
فصل 12: محصول خود را به روش توسعه چابک بسازید
فصل 13: معیار‌های کلیدی خود را بسنجید
فصل 14: از تجزیه‌وتحلیل‌ها برای بهینه‌سازی کسب‌و‌کار خود استفاده کنید
فصل 15: جمع‌بندی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای تولید ناب
نویسنده
مترجموحید فخر
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۵
زبانفارسی
شابک978-600-8738-91-6
موضوع کتابکتاب‌های کارآفرینی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای تولید ناب

h p
۱۳۹۸/۸/۲۷
کتاب خوبیه، و توصیه میکنم بخونید. خصوصا اگه شروع کار راه اندازی کسب و کار و سنجش ایده اید. سعی کنید برای کسب و کار و طرح خودتون تشابه پیدا کنید یا مدلش کنید. ترجمه کتاب امیدوارم تو ورژن‌های بعدی روانتر شه.
reza abedi
۱۳۹۸/۱۲/۶
لین در اکثر کتاب‌ها به شکل مفاهیم بیان میشه ولی این کتاب نگاه عملی تر به لین رو آموزش میده، اما ترجمه می‌تونست خیلی بهتر باشه
امیر هموطن
۱۳۹۸/۴/۲۲
کتاب خوبیه و حتما باید به طورعملی اجرابشه. به خواندن صرف اکتفانکنید
امید واعظی
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
کتاب خوبیه برای کسایی مه میخان شروع کنن و خودشونو ارتقاء بدن
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای تولید ناب

برای دریافت کتاب راهنمای تولید ناب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.