معرفی و دانلود کتاب شهبانوی پنهان

عکس جلد کتاب شهبانوی پنهان
قیمت:
29000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شهبانوی پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شهبانوی پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهبانوی پنهان

رمانی از فرانسه‌ی قرن هفدهم که رازی بزرگ را بر ملا می‌کند. ساندرا گولاند در کتاب شهبانوی پنهان زندگی دختری را به تصویر می‌کشد که از میان فقر و تنگدستی برمی خیزد و قدم در دنیای تجملاتی و اشرافی دربار لویی چهاردهم می‌گذارد. زندگی جدید او به صحنه نمایشی می‌ماند که یادآور گذشته و هویت اوست.

درباره کتاب شهبانوی پنهان:

رویدادهای تاریخی تاکنون بارها دست‌مایه‌ی نویسندگان و فیلم‌سازان گوناگون قرار گرفته‌اند تا اثری تازه پا به عرصه‌ی وجود بگذارد. این پس‌زمینه‌های تاریخی نه‌تنها اثر را دلنشین‌تر و واقعی‌تر جلوه می‌دهند که در مواردی بینشی جهت‌دار به مخاطب القا می‌کنند. در این میان دنیای پر زرق و برق دربار و آنچه پشت درهای بسته‌ی کاخ‌ها‌ می‌گذرد همراه با نقش پررنگ ولی کمتر مورد توجه قرار گرفته‌ی زنان، جایگاه ویژه‌ای دارد. خانم ساندرا گولاند در رمان شهبانوی پنهان (The Shadow Queen) به‌مانند آثار دیگرش با نگاهی به تاریخ فرانسه، هنرمندانه زندگی کلودت دزاُیه و دنیای هنرهای نمایشی را با دربار لویی چهاردهم پیوند می‌زند تا کتابی را پیش روی شما قرار دهد که در کنار گیرایی و آرامش‌بخش بودن، آینه‌ای از فرانسه‌ی قرن هفدهم در برابرتان باشد.

گولاند همچنین با دنبال کردن آرزوهای قهرمان داستان به واژه‌ی فریبنده‌ی خوشبختی می‌پردازد و نشان می‌دهد که چگونه سمت‌وسوی این حسِ جادویی در بستر زمان و حوادث تغییر می‌کند و معنایی تازه می‌یابد. همچنین با نگاهی به تاریخچه‌ی هنرهای نمایشی، این امید را در دل شما زنده می‌کند که خورشید هیچ‌گاه پشت ابر پنهان نخواهد ماند و روزی حقیقت روشن می‌شود و گروه ستم‌دیده به حق خود خواهد رسید، هرچند در این راه زندگی‌هایی پایمال شوند که بی‌شک به امتیازهایی که برای نسل‌های بعد به جا می‌ماند خواهند ارزید. بینشی که شاید از این پس شما را بیشتر قدردان قهرمانان گمنامی کند که با تاب‌آوردن سختی‌های فراوان زمینه‌ی پیشرفت این هنر جادویی را فراهم آورده‌اند.

داستان کتاب شهبانوی پنهان درباره دختری به نام کلودت است که همه اعضای خانواده‌اش هنرپیشه‌های دوره گرد هستند. او کودکی خود را در فقر و تنگ‌دستی گذرانده و حالا، در آغاز دوران بلوغش رویای رسیدن به یک زندگی تجملی و فارغ از ناآرامی را در سرش می‌پروراند. کلودت پس از طی ماجراهایی پایش به دربار لویی چهاردهم ملقب به شاه خورشید باز می‌شود. به مرور زمان کلودت متوجه می شود که زندگی درباری و اشرافی هم بی‌شباهت با صحنه‌ی نمایشی که خانواده‌اش عمر خود را روی آن گذاشته‌اند نیست. صحنه نمایشی که کلودت کم کم برای ماندن روی آن یا ترکش دچار شک می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب شهبانوی پنهان:

- اثری با شکوه و جذاب برای مطالعه. (ام. جی رز نویسنده بین المللی و پرفروش)
- یک مطالعه تاریخی بسیار متفاوت و جالب (The Free Lance-Star)
- این کتاب به خوانندگان یادآوری می‌کند که چرا عاشق گذشته می‌شوند. گولاند از تحقیقات دقیق خود با مهارت بسیاری استفاده می‌کند. (تاشا الکساندر نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

کتاب شهبانوی پنهان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب را به طرفداران رمان‌های پرماجرا با محوریت تاریخ فرانسه پیشنهاد می‌کنیم.

با ساندرا گولاند بیشتر آشنا شویم:

او در نوامبر 1944 در فلوریدای آمریکا متولد شد. پس از دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به دانشگاه برکلی کالیفرنیا و بعد از آن به دانشگاه روزولت شیکاگو رفت و در رشته‌های ادبیات انگلیسی و ریاضیات فارغ التحصیل شد. ساندرا گولاند (Sandra Gulland) در سال 1969 به کانادا مهاجرت کرد و با ناشرین مختلفی به عنوان ویراستار همکاری نمود. از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به سه گانه‌ای که بر اساس زندگی ژوزفین همسر ناپلئون بناپارت، به نام‌های عشق‌ها و اندوه‌های ژوزفین – وقتی برای عشق، وقتی برای نفرت – واپسین رقص باشکوه بر زمین اشاره کرد. بعد از این سه گانه او رمان‌های معشوقه خورشید و شهبانوی پنهان را منتشر نمود که هر دو آن‌ها بر اساس زندگی لویی چهاردهم نوشته شده‌اند.

در بخشی از کتاب شهبانوی پنهان می‌خوانیم:

من، لرزان از سرما، از پیِ باربری که صندوقچه‌ی کهنه‌ی جامه‌هایم را بر دوش گرفته بود به‌تندی گام برمی‌داشتم. جای‌جای صندوقچه پر بود از برچسب آگهی نمایش‌های گذشته‌مان که گاستون آن‌ها را خط‌خطی کرده بود؛ موسیقی و پشتک‌واروهای شگفت‌انگیز! دلقک ژانگولر‌باز! آخرین شانس!

نگاه‌های دزدانه‌ی دیگران را بر خود حس می‌کردم. من هم با بی‌پروایی به چشمانشان زل می‌زدم. به خودم یادآوری می‌کردم که ندیمه‌ی آتنای والاتبار، ندیمه‌ی مارکیز دو مونتسپان هستم. من آن جا یک فرد زیادی نبودم؛ به آن جا تعلق داشتم.

باربر مرا به دری که به اتاقی با سقفی طاقی‌شکل در اشکوب دوم کاخ باز می‌شد راهنمایی کرد. بوی شیرینی که از آتشدان سیمین اتاق برمی‌خاست تنها می‌توانست اندکی از بوی تند گربه‌ی نری را که در اتاق می‌لولید بپوشاند.

پرده‌هایی به رنگ آبیِ کم‌رنگ بر سه پنجره‌ی باریکِ رو به دره‌ی رودخانه آویزان بودند. رود سن یخ‌بسته که گُله‌به‌گُله پشت حلقه‌های دود پنهان شده بود، همچون روبانی سیمین، پیچ‌وتاب‌خوران بر تپه‌های کم‌شیب خودنمایی می‌کرد. آن پایین در کرانه‌ی رود، شاتوی نوین که پادشاه و خانواده‌اش به‌همراه خدمتکارانشان در آن زندگی می‌کردند گسترده شده بود. این دژ کهن‌سال بر تپه‌ای بالاتر از رود ساخته شده بود تا از آسیب سیل به دور بماند.

رویم را از پنجره برگرداندم و به تماشای اتاق پرداختم. دیوارها همگی با مخمل گل‌دارِ برجسته پوشانده شده بودند. قالی‌های ترکی گران‌بها روی موزاییک‌های صیقلی اتاق جلوه‌ی بیشتری پیدا کرده بودند. چراغ آلاباستری زیبایی به شکل نیلوفر آبی بر میزی مرمرین خودنمایی می‌کرد. بر سقف‌ نیز نقاشی هنرمندانه‌ای از گل‌های جنگلی چشم را می‌نواخت.

آیا به‌راستی این خانه‌ی تازه من بود؟ به‌دشواری بخت خوشم را باور می‌کردم. با خود می‌گفتم باید جایی، همین دوروبر، رازداری، کسی، با دستگاهی پنهان شده باشد و در چشم‌برهم‌زدنی دوروبرم را همچون صحنه‌ی نمایش تغییر داده و مرا به جهانی دیگر فرستاده باشد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌زمینه‌ی تاریخی
بخش یکم: پرستوهای مهاجر
بخش دوم: تِراوِستی
بخش سوم: نبرد تالار‌های نمایش
بخش چهارم: در خدمت شهبانوی پنهان
بخش پنجم: باغ تودرتو
بخش پایانی
یادداشت نویسنده
درباره‌ی نویسنده
یادداشت برگرداننده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شهبانوی پنهان
نویسنده
مترجمفروزنده طبیب
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات416
زبانفارسی
شابک978-964-453-137-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
29000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شهبانوی پنهان

مرضیه جعفری
۱۴۰۱/۹/۶
سلام من این کتاب روخوندم؛ کتاب گیرا و جذابیه. قلم خوبی درنوشتن جزییات و بیان احساسات دارند برای همین خواننده دلش نمیادکتاب رو زمین بزاره. فقط نقدی که میشه به کتاب کرد اینه که ازاونجایی که کتاب قصد داره زندگی شهبانو آتنا رو بیان کنه ازاون قسمتی که آتناوارد داستان میشه روباید پررنگ تر بیان کرد چون تا خواننده نصفه‌های داستان فکر می‌کنه شهبانوی پنهان قراره کلودت باشه. من مدام فکر می‌کردم بالاخره کلودت هم درگیریک عشق آتشین می‌شود ولی خب این اتفاق رخ نداد.
سارا سوری
۱۴۰۱/۷/۲۱
کتاب سرگرم کننده‌ای بود هر چند تا نیمه‌های کتاب چند بار قصد داشتم ادامه ش ندم از نیمه‌ی کتاب تا انتها خوب بود. برای پر کردن وقت‌های خالی خوبه. برای من تاریخ فرانسه سده ۱۷ اونقدر جذاب نبود که بخوام با داستان کتاب همراه بشم فضای داستان انقدر چرک و دارک بود که یه جاهایی کلافه می‌شدم.
در کل اگر به تاریخ پادشاهی و تئاتر فرانسه علاقه دارید بخونید کتاب رو
Mahboobeh Nazemi
۱۴۰۱/۲/۲۲
وقتی شروع کردم به خوندن این کتاب توصیف صحنه‌ها و اتفاقهایی که می‌افتاد به نظرم خیلی زنده و ملموس نیومد. تا اواسط کتاب داستان معمولی داشت ولی از اون به بعدش خیلی کتاب جذاب شد و اصلا نمیشد زمین گذاشتش. بعد از تمام شدنش درباره تمام شخصیت‌های در اینترنت سرچ کردم و بیشتر باهاشون آشنا شدم. در کل کتاب خوبی بود و ارزش خوندن رو قطعا داره
Smko Ghahramani
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
به نظر من این کتاب تاحدودی رابطه دربار وکلیسا و بازیگری و تیاتر رو در دوره‌ای از تاریخ فرانسه نشان داده و بسیار از خوندنش لذت بردم ولی انتخاب اسم شهبانوی پنهان برای کتاب جالب نبود چون اگر منظور آتنا بوده بسیار کم درموردش نوشته شده و شخصیت اصلی نبود. درکل کتاب جذابی بود ممنونم کتابراه ❤️
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۲/۷
کتاب بسیار گیرا و زیبا بود، ولی من انتظار داشتم وقایع تاریخی بیشتری نگارش میشد، چون من به شدت علاقه به تاریخ فرانسه دارم، این کتاب رو هم طی چند روز مطالعه کردم، و به دوست داران رمان تاریخی که فقط داستان دوست دارند، و تاریخ براشون اهمیتی نداره پیشنهاد میکنم.
یاسمن آفرین
۱۴۰۰/۴/۱۰
من از خواندن نیمه دوم کتاب که بیشتر به خود قهرمان کتاب میپرداخت بیشتر لذت بردم نیمه اول کتاب یکم برام خسته کننده بود چون جزییات زیادی را از گذشته و تاریخ بیان میکرد تا خود قهرمان داستان. از نظر من که کتاب خیلی خوبی بود و ارزش خواندن داشت
AZURA
۱۴۰۱/۶/۱۵
تا اواسط کتاب به داستان جالبی برخورد نکردم و بعد از اون هم فراز و نشیب‌های خیلی خاصی نداشت
خوشحالم که پایانی زیبا برای کلودت رقم زده شد در نهایت
اگه بخوام به طور کلی بگم کتاب بدی نیست و ارزش یکبار خوندن رو داره.
Bahar
۱۴۰۱/۶/۱۵
منکه خیلی فرانسه و تاریخش رو دوست دارم بشخصه عاشق کتابش شدم
خیلی کتاب جالبیه و ادم رو جذب خودش میکنه و توصیف مکان‌ها و اشخاص و همچنین بنظرم خیلی خوب تونسته همه چیز رو بیان کنه جوری که انگار همونجا شاهد همه چیز بودیم
شهنازبراتعلی
۱۴۰۱/۱۰/۴
باخواندن این کتاب اوج شکوه راستی و درستی نمایان میشود چون بعد از تمام ناملایمات و سختی‌ها آنهایی که راستی و پاکی را الگوقرارداده اند موفق هستند و اینکه خوشبختی درکاخ ها و پول‌های فراوان نیست درهرزمان.
Soraya alb
۱۴۰۱/۷/۱۷
من عاشق کتابهای تاریخی هستم دراین کتاب داستان تاریخی به شکلی زیبا وجذاب بیان شده بود ومن تموم کتاب رو توی مدت کوتاهی خوندم ونمیتونستم رهاش کنم
در کل عالی بود ومن از خوندنش لذت بردم
Sun
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتاب خوبی بود در حقیقت برای پر کردن وقت مناسبه فضا کتاب حس خفگی به ادم دست میده خط داستانی فراز و فرودهای زیادی داشت نسبتا کشش داستانی حفظ شده بود.
Mitra Fakhra
۱۴۰۱/۷/۱۴
خیلی رمان زیبایی بود من زیاد رمان نمیخواندم به توصیه دکترم یکسال است که رمان میخوانم این رمان هم بسیار زیبا بود مخصوصا که مربوط به یک دوره تاریخی جذاب بود.
Afsaneh aram
۱۴۰۱/۶/۱۴
خیییلیییی دوسش دارم
هر چند بار بخونمش باز هم تازگی داره واسم
من با این کتاب خوشحال و ناراحت و خندون شدم و گریه کردم
فوق العاده اس
فوق العاده
Tahereh
۱۴۰۱/۶/۱۳
من همش‌منتظر‌نیمه‌دوم داستان بودم که اونقدر هیجان داشته باشه که نشه زمینش‌ گذاشت ولی حقیقتا چنگی به دل من نزد، اون فراز و نشیبی که انتظار داشتم رو نداشت
Negar
۱۴۰۱/۸/۲۶
در کل رمان زیبایی بود 👌، و بشدت منو وابسته خودش کرده بود، نثر روان و گیرایی داشت ولی آخراش انتظار یه چیز جدیدو داشتم 😕
مشاهده همه نظرات 51

راهنمای مطالعه کتاب شهبانوی پنهان

برای دریافت کتاب شهبانوی پنهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.