معرفی و دانلود رایگان فصلنامه جهان نوین - شماره سوم

عکس جلد فصلنامه جهان نوین - شماره سوم
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی فصلنامه جهان نوین - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی فصلنامه جهان نوین - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی فصلنامه جهان نوین - شماره سوم

فصلنامه جهان نوین - شماره سوم، منتشر شد. تاثیر اجرای طرح تحول سلامت بر نظام ارجاع و پسخوراند پزشکان بعد از طرح تحول در شهرستان بوکان و تبیین اجتماعی سیاست‌های آموزش عالی با تأکید بر توسعه پایدار در ایران، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از فصلنامه می‌خوانید.

این فصلنامه در آبان ماه 1396 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف‌ تولید و ترویج علوم مرتبط با مدیریت و به‌ منظور تقویت‌ مبادله‌ آخرین یافته‌های‌ علمی‌، تحقیقاتی و کاربردی مدیریت، اقدام به دریافت و انتشار مقالات پژوهشگران و صاحب نظران از سراسر کشور کرد.

هدف فصلنامه جهان نوین، اشاعه اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها، روش‌های نو و یافته‌های پژوهشی و همچنین گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش دانش جامعه در زمینه‌ مدیریت است.

در بخشی از فصلنامه جهان نوین می‌خوانیم:

در دو دهه اخیر نظام‌های سلامت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به سبب برآورده نساختن نیازها و انتظارات سلامتی و برای اجرای برنامه‌های اصلاحی تحت فشار قرار گرفته‌اند. اگر چه اهداف اصلاحات بر حسب نوع کشورها و به لحاظ میزان توسعه یافتگی در ظاهر می‌تواند متفاوت از هم باشد ولی در حالت کلی تامین نیازها و انتظارات جدید و در حال تغییر حوزه سلامتی هدف اصلی هر نظام اصلاحی است. بدون شک نظام سلامت ایران علی رغم دستاورهای متعدد و بسیار ارشمندی که در چند دهه اخیر داشته است دچار چالش‌ها و مشکلات متعدد نیز است.

اصلاحات در نظام سلامت ایران به دلایل مختلف همچون همه نظام‌های سلامت در جهان اجتناب ناپذیر است. نظام ارجاع از آغاز حرکت خود در بستر پزشک خانواده تاکنون متاسفانه نتوانسته است چنان کارآمد و هماهنگ عمل کند که پاسخوگی نیازهای بیماران باشد. حرکت در این بستر لغزان‌گاهی به قفل شدن مسیر درمان بیماران می‌انجامد و حلقه‌های ناقص فراوانی بیمار را در قسمتی از مسیر ارجاع به خروج از آن ترغیب می‌کند، کمبود برخی امکانات درمانی، سوء مدیریت در بخش درمان، عدم رغبت و همکاری متخصصین به خصوص در بخش خصوصی و عدم توجیه متخصصین بیمارستان‌های آموزشی و دستیاران با نحوه اجرای طرح و الزمات آن و شاید از همه مهم‌تر بی‌اعتقادی آن‌ها به اهمیت و هزینه اثر بخش بودن نظام اراجاع در کشور از مهم‌ترین عوامل بازدارنده روند تکامل و بالندگی این طرح ملی در گستره بازه زمانی چندین ساله از آغاز آن بوده است.

نظام ارجاع در بستر پزشک خانواده در کشور که تقریبا به طور تام‌های به سیستم‌های آموزشی و دانشگاهی وابسته است و بدتر از آن به آن‌ها ختم می‌شود. یکی بودن نظام درمانی دولتی و نظام آموزشی کشور لطمات جبران ناپذیری را بر پیکره درمان کشور وارد ساخته است. نظام ارجاع به گونه‌ای انحصاری و اجباری قدرت انتخاب را از بیمار سلب کرده است. اعتماد و اعتقاد بیمار به پزشک از ضروری‌ترین پیش نیازها برای درمان موفق هر بیماری است. هنگامی که پزشک و کانال درمان به بیمار تحمیل می‌شود. نتیجه‌ای جز بی‌اعتمادی بیمار، کاهش احتمال موفقیت در درمان، تکرار فرآیندهای درمانی و افزایش هزینه‌ها را در پی نخواهد داشت. در نظام ارجاع کنونی، بیمه شده محکوم به تبعیت از سیستمی پرنقیضه است. در حالی که می‌توان مسیرهای ارجاع متفاوت با فرانشیز گوناگون برای افزایش قدرت انتخاب بیماران دراین نظام ارجاع را تعریف نمود.

فهرست مطالب

تاثیر اجرای طرح تحول سلامت بر نظام ارجاع و پسخوراند پزشکان بعد از طرح تحول در شهرستان بوکان
تبیین اجتماعی سیاست‌های آموزش عالی با تأکید بر توسعه پایدار در ایران
بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و نظام تحول اداری سازمان امور مالیاتی استان آذربایجان غربی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابفصلنامه جهان نوین - شماره سوم
ناشر چاپی فصلنامه جهان نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات55
زبانفارسی
شابک2645-3479
موضوع کتابمجله‌های علمی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات فصلنامه جهان نوین - شماره سوم

محمدرضا
۱۴۰۲/۷/۸
در فصلنامه شماره سوم نشر نوین جهان به عناوینی مانند تبیین اجتماعی سیاست‌های آموزش عالی با تاکید بر توسعه پایدار در این پرداخته شده است.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه فصلنامه جهان نوین - شماره سوم

برای دریافت فصلنامه جهان نوین - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.