معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی

عکس جلد کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی

کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی نوشته‌ی حامد نگهبان، به مطالعه ساختار و مراحل زندگی قارچ‌ها، که در حیات زمین از گذشته تا به امروز نقش بسزایی داشته‌اند، به صورت تصویری می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی:

قارچ‌ها موجوداتی هستند، یوکاریوت، هتروتروف، فاقد کلروفیل، که از طریق جذب تغذیه کرده و با اسپور تولید مثل می‌کنند. قارچ‌ها یکی از فراوان‌ترین موجودات روی کره زمین هستند که بر اساس اطلاعات موجود، سن قدیمی‌ترین فسیل‌های قارچ‌ها، حدود 460 میلیون سال تخمین زده شده است.

کتاب راهنمای مصور قارچ‌شناسی (Illustrated GuideBook Of Mycology) در مورد قارچ‌ها که مهم‌ترین عامل تجزیه کننده روی زمین هستند، به شکل کامل و جامع صحبت می‌کند. برخی از قارچ‌ها به عنوان تغذیه برای انسان استفاده می‌شوند. آن‌ها در فرایند تخمیری مثل تولید نان، کاربرد دارند و در تولید آنتی بیوتیک و دارو نیز از برخی قارچ‌ها، استفاده می‌گردد.

قارچ‌ها می‌توانند به عنوان مدل ژنتیکی استفاده شوند و برخی از آن‌ها در کنترل بیولوژیکی موثرند. تولید قارچ‌ریشه و همزیستی برخی از قارچ‌ها با ریشه گیاهان، از دیگر نقش‌های مهم قارچ‌ها به شمار می‌آید.

پدیده نورافشانی در برخی از قارچ‌ها، در گذشته کاربرد داشته است. قارچ‌ها می‌توانند باعث فساد مواد غذایی شوند. برخی از آن‌ها در تولید سم نیز کاربرد دارند. اسپور برخی از قارچ‌ها می‌تواند آلرژی‌زا باشد و برخی از آن‌ها می‌توانند در انسان و حیوانات بیماری ایجاد کنند. همچنین تعدادی از قارچ‌ها از مهمترین بیمارگرهای گیاهی هستند. این موارد تنها بخشی از اهمیت قارچ در زندگی روزمره و دنیای پیرامونمان بود، که به آن‌ها اشاره شد.

کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که می‌خواهند اطلاعات کامل و جامعی در مورد قارچ‌ها کسب کنند، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی می‌خوانیم:

در تولید مثل جنسی بازیدیومیکوتا دو ریسه رویشی سازگار با هم آمیزش کرده و سلول‌های دیکاریوتیک (n+n) تولید می‌کنند، که قارچ مدت زیادی از زندگی خود را به این حالت گذرانده و در شرایط مساعد تولید بازیدیوکارپ یا اندام باردهی می‌کند، که درون یا روی این اندام‌های باردهی بازیدیوم‌ها (basidia) تشکیل می‌شوند که درون بازیدیوم‌ها با انجام کاریو گامی و میوز، چهار هسته دختری تشکیل می‌شود که به بازیدیوسپورهای تشکیل شده از بازیدیوم انتقال داده می‌شوند.

بازیدیوکارپ:

اغلب بازیدیومیست‌ها بازیدیوم‌های خود را روی اندام باردهی به نام بازیدیو کارپ تولید می‌کنند (به جز در عامل بیماری‌های زنگ‌ها، سیاهک‌ها و مخمرهای بازیدیومیست‌ها). بازیدیو کارپ ممکن است بافت نازک، ژلاتینی، گوشتی و یا هر بافت دیگری داشته باشد.

هیمنیوم (Hymenium):

به لایه زایای بازیدیومیکوتا در مرحله جنسی گفته می‌شود که شامل قسمت‌های زیر می‌باشد.

بازیدیوم (Basidia):

اندامی که در آن کاریو گامی و میوز صورت می‌گیرد و روی آن بازیدیوسپور تشکیل می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

قارچ چیست؟
اهمیت قارچ‌ها
رده‌بندی قارچ‌ها
فصل اول: بازیدیومیکوتا
فصل دوم: آسکومیکوتا
فصل سوم: دئوترومیکوتا
فصل چهارم: زیگومیکوتا
فصل پنجم: کیتریدیومیکوتا
فصل ششم: آمیکوتا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای مصور قارچ شناسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مرجع علم
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۲
زبانفارسی
شابک978-622-7766-09-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی

برای دریافت کتاب راهنمای مصور قارچ شناسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.