معرفی و دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی

عکس جلد کتاب جاناتان مرغ دریایی
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب جاناتان مرغ دریایی نوشته‌ی ریچارد باخ داستانی کوتاه درباره‌ی مرغی دریایی به نام جاناتان است که مثل بقیه‌ی مرغ‌های دریایی فکر نمی‌کند و به دلیل متفاوت بودن با سایرین از سوی همنوعان خود رانده می‌شود. این رمان معروف در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویوررک تایمز قرار دارد.

کتاب جاناتان مرغ دریایی (Jonathan Livingston Seagull) در سال 1970 نوشته شد و به ماجرای مرغ دریایی‌ای می‌پردازد که تمایل ندارد مانند بقیه زندگی کند و می‌خواهد که تندتر و بالاتر از دیگران پرواز کند. دیگر مرغ‌های دریایی چنین تغییری را دوست ندارند و او را از خود دور می‌کنند.

این رمان، داستانی تمثیلی است و به زندگی انسان‌ها و کشمکش درونی و بیرونی آن‌ها می‌پردازد. هر انسانی در قلب خود بر این باور است که منحصر به فرد می‌باشد و تمایل ندارد مانند سایرین باشد. چنین مسائلی درونمایه‌ی اصلی رمان جاناتان مرغ دریایی را تشکیل می‌دهد. از طرف دیگر می‌توان این داستان را ماجرای مرغ دریاییِ جوانی دانست که نمی‌خواهد مثل نیاکان خود باشد و کورکورانه از قوانین تبعیت کند. شاید این رمان به یادماندنی تلنگری برای شما باشد تا تعصبات بی‌معنی را کنار بگذارید و آزاد و رها همان‌طور که تمایل دارید، زندگی کنید.

شاید در نگاه نخست به نظر برسد که ریچارد باخ (Richard Bach) این کتاب معروف را برای کودکان و نوجوانان نوشته اما خواندن آن در هر سنی توصیه می‌شود و اقدامی شایسته است.

ریچارد باخ را بیشتر بشناسیم:

ریچارد باخ نویسنده‌ای آمریکایی است که به دلیل پیشینه‌ی خلبانی بیشتر داستان‌هایش با پرواز در ارتباط است و رمان جاناتان مرغ دریایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این نویسنده در سال در سال 1936 به دنیا آمد و یکی از نوادگان یوهان سباستین باخ محسوب می‌شود. باخ آثار متعددی دارد اما عمده‌ی شهرت خود را مدیون رمان جاناتان مرغ دریایی است. ریچارد باخ همواره تلاش می‌کند تا در کتاب‌های خود به معنا و مفهوم زندگی بپردازد و به دیگران امید و انگیزه برای تلاش بدهد.

نکوداشت‌های کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- اثری پیشگامانه. (Barnes & Noble)
- اثری پرفروش و شگفت‌انگیز در نکوداشت قدرت هر فرد و لذت پیدا کردن مسیر. (Amazon)
- این کتاب، درس‌های عمیقی از زندگی به مخاطب می‌دهد. (Invisible Mentor)

جملات برگزیده کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- مادر! اصلاً برایم اهمیتی ندارد که پر و استخوان شده باشم، فقط دلم می‌خواهد بدانم چه‌کارهایی را می‌توانم در هوا انجام بدهم و چه‌کارهایی را نمی‌توانم. فقط همین؛ دانستن برایم خیلی مهم است.
- با خودش عهد بست که بعد از این، یک مرغ عادی باشد و همه را با این کار خوشحال کند.
- در بهشت که نباید محدودیت وجود داشته باشد.
- بهشت، نه مکان خاصی و نه زمان خاصی‌ست. بهشت؛ یعنی رسیدن به کمال مطلوب.

در بخشی از کتاب جاناتان مرغ دریایی می‌خوانیم:

برقی عجیب در چشمانش می‌درخشید. شتاب‌زده گفت: باید چه‌کار کنم؟

چیانگ به‌ آرامی حرف می‌زد و تمام مرغان دریایی جوان را زیر نظر داشت: برای اینکه بتوانی باسرعت فکر، به هر مکانی که می‌خواهی پرواز کنی، باید با این علم شروع کنی که همین لحظه به آنجا رسیده‌ای!

طبق چیزی که چیانگ گفته بود، روش کار این بود که جاناتان، دیگر خود را در کالبدی محدود با بال‌هایی یک متری که تنها در چهارچوب مشخصی توان عمل کردن دارند، محبوس نکند. او باید می‌دانست که ماهیت حقیقی او، مانند عددی نانوشته کامل است و در هر زمان و مکانی موجودیت دارد.

جاناتان، هر روز پیش از طلوع خورشید تا نیمه‌های شب تمرین می‌کرد. او تمام توانش را به کار می‌گرفت، اما نتوانست حتی به‌اندازه‌ی یک پر از جایش تکان بخورد.

چیانگ مدام تکرار می‌کرد: ایمان را از یاد ببر جاناتان! برای پریدن، نیاز به ایمان نداشتی و فقط کافی بود آن را درک کنی. این نیز همان است، تلاش کن، تلاش کن!

روزی جاناتان روی ماسه‌های ساحل ایستاده بود، درحالی‌که چشمانش را بسته و غرق در تمرکز بود، به یک‌باره مفهوم حرف‌های چیانگ را فهمید: «بله. این عین حقیقت است! من کامل هستم! یک مرغ دریایی بدون هیچ محدودیتی!» لبریز از شعف شد. چیانگ با لحنی پیروزمندانه گفت: مرحبا!

جاناتان چشمانش را باز کرد. همراه مرغ پیر بر ساحل دیگری از دریا ایستاده بودند. درختان تا سطح آب خم شده و دو خورشید در آسمان روی سرشان در گردش بودند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جاناتان مرغ دریایی
نویسنده
مترجممحمدصدیق سپهری نیا
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات64
زبانفارسی
شابک978-600-451-669-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جاناتان مرغ دریایی

عیسی طاهریان
۱۴۰۱/۲/۳۰
کتاب زیبایی هست، هر چند داستان کوتاهی هستش، ولی به یک نکته مهم و اساسی تو امر موفقیت اشاره داره، اونهم شجاعت و اینکه از باورهای محدود کننده‌ای که سالهاست با اونها بزرگ شدیم، بالاتر بریم و قدرت درونی خودمون رو کشف کنیم و به این باور برسیم که ما بالاتر از این حرفها هستیم و مردم عادی تا زمانی که و و و باورها عادتها رفتارهایی که مقلد پدر مادر و محیط هستند رو ارتقا ندند به موفقیت و رشد شخصیت بالایی نمیرسند.
Maede
۱۴۰۲/۱/۴
بدون نگاه به مسیر کسل کننده و نیاز‌های اساسی زندگی فراتر از آن به بهشت میرسی اینکه تموم روزا مثل بدبختا ساده و با ترس و بدون توجه همون قانونهایی که دیگران برای حکومت بر این دنیا گذاشتن قانونهای اساسی که آسیب میزنند نه قانونهایی مثل تو نباید اینکارو کنی چون تو فقط یه آدم هستی منتظر بمونی بعد ۸۰ ۹۰ سال بمیری که بری بهشت؟ همون بهشت و همینجا رو زمین واسه خودت خلق کن
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت نشو!
رها دلبری
۱۴۰۱/۶/۱
این کتاب در واقع یاد میده دیدگاه ما خیلی مهمه که چجوری نگاه میکنیم به اطرافمون به خودمون به همه چیز، یاد میده لازم نیست همیشه خودمونو تو یه چهارچوب قرار بدیم گاهی اوقات برای رشد کردن و قوی تر شدن حتی برای موفقیت لازمه از قالب چهارچوب در بیای و پرواز کنی مثل جاناتان ‌. واقعا کتاب خوبی بود من پیشنهاد میکنم. البته بستگی داره این کتاب رو چجوری بخونید و چجوری برداشت کنید از کتاب...
نسیم شارقی
۱۴۰۱/۸/۲۱
این کتاب دیدگاه به اوج رسیدن و کمال موجودات رو داره که نشون می‌ده باید خواستت رو باور کنی براش تلاش کنی، به دیدگاه‌های منفی و نظرات مختلف توجه نکنی و فقط تمرکز روی هدفت داشته باشی تا موفق بشی، حتی اگر در این راه خانوادت و اطرافیانت بهت پشت کنند بازهم مسیرت رو پیش برو و تا به اوج کمال فردیت نرسیدی دست بر ندار
زهرا روشن
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
این کتاب داشتن تلاش و شجاعت رو در قالب یک داستان بهمون آموزش میده. و اینکه برای رسیدن به هدفمون بدونیم که نگاه و تفکرات نظرات دیگران نباید برامون محدودیت ایجاد کنه، باید به توانمندی خودمون باور داشته باشیم و از شکست ناامید نشیم.
فاطمه معاون
۱۴۰۱/۶/۲۴
به آدم یاد میداد که نگاه باز داشته باشی و از شکست ناامید نشی. و به خودت ایمان داشته باشی که باید به جایگاه‌های رفیع برسی حتی اگر محیط و اطرافیان رو از تو برگردوندن
haleh kordhaghi
۱۴۰۰/۲/۲۲
مفهوم کتاب خوب بود، جملات تفکر برانگیزی داشت، ولی داستان کمی گیج کننده بود، احتمالا به خاطر ترجمش بود. یهو اینور اونور میپرید. به نظرم سراغ ترجه‌های دیگه‌ای برید.
کوروش علی پور
۱۴۰۱/۲/۲۰
اوج لذت جاناتان در پرواز بود، و قانع نبودن، تجربه کردن و رسیدن به عشق و کمال آگاهی، کتابی جذاب و پر از مطالب الهام بخش، سپاس دوست کتابراه من. 💯🙏🏻🌹
Samira E.N.
۱۴۰۰/۲/۸
کمی متن گیج کننده داشت امادرکل شجاعت و شهامت برای اینکه خودت باشی و لازم نیست حتما مانند بقیه رفتار کنی تلنگر خوبی بود
سلاله سادات علوی پور
۱۳۹۹/۵/۱۱
بعضی وقتا متفاوت بودن به ما احساس گناه رو میده.. ولی با این کتاب میفهمی باید چ حسی پیدا کنی
محمد صدیق سپهری نیا
۱۳۹۹/۳/۵
کتابی عالی برای کسایی که میخوان برن دنبال معنای زندگی و چیزی فراتر از بقیه باشن.
مرجان محمدی
۱۴۰۰/۵/۱۷
جملات پر مفهوم در متن کتاب بود مثل اینکه تمام وجود تو اندیشه توست. کوتاه و مختصر و مفید بود به نظرم
شیدا ...
۱۴۰۰/۱/۱۷
خیلی زیبا بود. از اون کتابایی که آدمو به فکر وادار میکنه. ارزش چندبار خوندن رو داره
عسل اعرابی
۱۳۹۹/۹/۴
این کتاب تشبیه بسیار جالبی است، برای کسانی که راه کمال رو پیش رو دارند. عالی بود عالی
Selina Parsa
۱۳۹۹/۶/۵
عالی بود مادر من هم از این داستان خوشش امد
مشاهده همه نظرات 26

راهنمای مطالعه کتاب جاناتان مرغ دریایی

برای دریافت کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.