معرفی و دانلود کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی

عکس جلد کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی

داریوش دسترس در کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی به شما می‌آموزد که چطور مهارت‌های سخنگویی را کسب کنید و آن را در خودتان پرورش دهید و از صحبت کردن در میان جمع و برای دیگران نترسید.

درباره‌ی کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی:

کار کردن بر روی هر چیزی که به شما ابزار مناسبی برای صحبت کردن و سخن گفتن بدهد به طور کلی "بیان" گفته می‌شود. در مجموع، ارائه کلام و سخن گفتن به شکل فصیح و بلیغ و به صورت ساده و مختصر توسط یک فرد، مهارت سخنوری او را می‌رساند.

اینکه یک فرد چقدر توانایی در داستان‌گویی، استفاده از دایره‌ی واژگان وسیع، نقل قول از دیگران، به‌کارگیری عبارات تأثیرگذار و حتی طنز در سخن را دارد؛ همگی به مهارت‌ سخنوری او برمی‌گردد. به‌کارگیری تمام مهارت‌های سخنوری و مهارت‌های فن‌بیان برای انتقال یک ایده مهم و یا بزرگ هم به معنای سخنرانی است.

یک سخنران ممکن است رئیسی باشد که برای کارمندان خود در جلسه صحبت می‌کند و یا رهبری باشد که از ‌مسیر و گام‌های بعدی در آیین مملکت‌داری، برای ملتش سخن می‌گوید و یا استادی باشد که برای شاگردان خود جلسه‌ای برگزار می‌کند. البته واضح است که تدریس با سخنرانی متفاوت است.

هر فردی با هر جایگاه اجتماعی که دارد؛ اگر یک پله فراتر از حد معمول بگذارد؛ نیازمند کسب مهارت‌ فن بیان می‌شود و قدم اولش هم یادگیری و تمرین همین مهارت‌های پایه است.

در مسیر تغییر، مقاومت‌های زیادی سر راه افراد قرار می‌گیرد؛ مقاومت‌ها ممکن است به شکل درونی مانند: کمال‌گرایی، ترس و یا تنبلی و یا به شکل مقاومت‌های بیرونی مثل: قرار گرفتن در میهمانی‌ها و یا هدایای سرگرم‌کننده کوچک بیرونی، برای منحرف کردن تمرکز شما از روی هدف اصلی‌تان باشند. وقتی فرصت‌هایی برای مسافرت و مهمانی به وجود می‌آید، طبیعی است که افراد تغییر را در اولویت خود قرار نمی‌دهند؛ اما اگر می‌خواهید در سخنوری، سخنرانی و فن بیان به جایگاهی بالا و مهارت‌های کافی برسید؛ لازم است از روی مقاومت‌ها عبور کنید و مواقعی که امتحان می‌شوید؛ نشان دهید که همچنان به تمرین کردن و کسب آگاهی وفادارید.

کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید فن بیان خود را تقویت کنید و مهارت سخنوری به دست آورید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی می‌خوانیم:

مهارت سخنوری و بیان، تنها در محدوده تکنیک‌ها نیست، بلکه نوع گفتار ما و کیفیت جان کلاممان نیز مهم است. فردی را تجسم کنید که در حال سخنرانی و یا صحبت در یک جمعی است، ولی گفتارش، سراسر پر از خشونت و انتقاد و تهاجم است، مشخص است، چنین گفتاری هر چند در نگاه فرد سخنران درست و منطقی باشد ولی در دنیای بیرونی و نزد شنوندگان قابل دریافت و پذیرش نیست!

حتی جدی‌ترین سخن‌ها را نیز می‌توانیم با لحن و کلامی مناسب‌تر و اثرگذارتر بیان کنیم، تا اینکه بخواهیم بدون تفکر هر آنچه در ذهنمان می‌گذرد را، بر زبانمان جاری کنیم!

یکی از مواردی که به دلنشین‌تر شدن کلام‌مان کمک می‌کند، حسن‌جویی واقعی است، به معنی که ما حقیقتاً، شخصی حسن‌جو باشیم، و در دل تاریک‌ترین موضوعات و افراد نیز، نکات خوب و نقاط قوت واقعی پیدا کنیم و آن‌ها را بیان کنیم!

بی‌تردید تملق و چاپلوسی هیچ گونه اثرگذاری‌ای ندارد و ما نیز هرگز قصد چنین چیزی را نداریم!

بلکه لازم است سعی کنیم، در ابتدا کامل و خوب افراد و شخصیتشان را نگاه کنیم و در روند مشاهده‌گری‌مان نسبت به افراد و مسائل، زیبایی‌های حقیقی و واقعی آن افراد و موضوعات را در وهله اول ببینیم و بعد در زمان مناسب و به اندازه متعادل نسبت به آن‌ها اشاره کنیم و آن‌ها را بیان کنیم!

مطمئنم شما نیز با من موافقید که حسن‌جویی بجا و دقیق از افراد، اثر زیادی در بهبود کیفیت رابطه ما با افراد دارد و همچنین باعث اثرگذارتر شدن صحبت ما، در نزد آن‌ها نیز می‌شود، پس لازم است در این امر هم، جدی‌ات و مداومت به خرج دهیم، تا در این مهارت نیز، توانایی و چیرگی بالایی پیدا کنیم!

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
اهمیت تمرکز
تعهد اولیه
تعریف واژگان
تفاوت سه حوزه‌ی فن بیان، سخنوری و سخنرانی
ارزیابی اولیه سطح مهارت!
فصل اول: مهارت بیان
گرم کردن صدا
مراحل و تمرینات صداسازی
گرم کردن صورت
فراز و فرود صدا
تمرین فراز و فرود صدا
آهنگین کردن صدا
واجگاه‌های مشترک
اشکال واجگاه‌های مشترک
تمرین حروف هم‌واجگاه
تمرین حروف غیرهم‌واجگاه
بهداشت دهان و مراقبت از حنجره
برد صدا و طی مسافت صدا
گردش خون و سوخت‌وساز سالم بدن
نوشیدن آب و مرطوب بودن حنجره
فصل دوم: مهارت سخنوری
انواع لحن‌های کلامی
لحن‌های اصلی
لحن‌های فرعی
قاطعیت کلامی
تمرین حماسی‌خوانی
تأکید کلامی
انواع مکث
اضافات کلامی و تکه کلام
افزایش دایرۀ واژگان
یادداشت‌های صبگاهی
کلمات مترادف
لطیفه‌گویی
داستان‌گویی
زبان بدن و اجرای پانتومیم
ساده‌سازی
تونالیتۀ صدا
مدیریت لهجه
بیان کُند و تند
کُندگویی
تندگویی
ارزش سکوت
فصل سوم: مهارت سخنرانی
بداهه‌گویی
بداهه سه کلمه‌ای
کم نیاوردن مطلب و یا فراموش نکردن محتوا
مخاطب‌شناسی
هنر ادراک
آرمیدگی استایل نشستن یا ثابت ایستادن
ارتباط چشمی
هوش کلامی
سوال با سوال
کلمه‌یابی
صحت علمی محتوا
صحبت کردن درباره خود و خودافشایی
گشاده‌رویی
تکنیک لبخند با خودکار
حسن‌جویی
آنالیز سخنرانی دیگران
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات السانا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-622-7584-05-9
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی

fatemeh hiva
۱۴۰۱/۴/۲۰
نسبت به کتابای قبلی که در این حیطه خوندم مطالبش تکراری نبودند
کتاب خوبیه👍
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی

برای دریافت کتاب خودآموز فن بیان، سخنوری و سخنرانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.