معرفی و دانلود کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان

عکس جلد کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان
قیمت:
۱۴۹۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان

کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان که محصول مطالعه و تحقیق جمعی از اندیشمندان مسلمان و آگاه معاصر در این باره است، سعی در بررسی و تفسیر عقاید آخرالزمانی غرب و عملکرد آن‌ها براساس این عقاید دارد.

آن روز که «رونالد ریگان»، هنرپیشه فیلم‌های وسترن، به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد، بسیاری از مردم به ویژه ظاهربینان ساده‌اندیش در کشورهای شرقی، یا انگشت به سوی مردم آمریکا دراز و آنان را به دلیل بلاهت سرزنش کردند و یا با حسرت تمام ناله سر دادند که:‌ ای عجب از این همه آزادی و دموکراسی! اما، کسی به این سخن کابوی پیر توجه نکرد که گفته بود: من از خدا می‌خواهم، به من توفیق بدهد کلید شلیک موشک هسته‌ای را فشار دهم تا جنگ آرمگدون آغاز شود.

همین گاوباز خنده‌رو در سال 1983 در حالی که روی سخن را متوجه آیپاک (لابی یهود) نموده بود گفت: هنگامی که به پیامبران گذشته در عهد قدیم، کتاب مقدّس و نشانه‌هایی که نبرد آرمگدون را پیشگویی می‌کند، بازمی‌گردم، از خود می‌پرسم: «ممکن است نسل ما شاهد وقوع این نبرد باشد؟» باور کنید، این پیشگویی‌ها به تأکید منطبق بر دوره‌هایی است که ما در کانون آن به سر می‌بریم.

«جیمی کارتر» هم با هیأتی دمکرات‌منش، پس از آنکه میزان علاقه و نسبت آمریکا و یهودیت را در حد «وحدت در اخلاق و فرهنگ و احکام» خواند، اعلام کرد: تأسیس دولت اسرائیل در سال 1948، بازگشت به سرزمین آفتاب مقدّس را که یهود صدها سال پیش از آن بیرون رانده شده، فراهم می‌سازد. تأسیس امت اسرائیل، تکمیل پیشگویی‌های کتاب مقدّس و جوهر تمام کارهاست.

ریگان، کارتر و پس از همه این‌ها «جورج بوش» براساس این پندار که «زمینه‌سازان ظهور مقدّس» و «مأموران برگزیده از سوی خداوند» هستند، سر در پی محقق ساختن «اراده خداوند» در عرصه زمین گذاشته بودند. «بوش» در آستانه سال 2003 در گردهمایی گویندگان مذهبی در شهر «ناشویل ایالت تنسی» گفته بود: ایالات متحده فراخوانده شده تا آزادی را که یکی از مواهب الهی، است به تمام مخلوقات سراسر جهان ارزانی دارد. و پس از حادثه 11 سپتامبر اعلام کرد: ما می‌خواهیم اراده خداوند را محقق کنیم.

شاید وقتی «جیمز وات»، وزیر کشور اسبق آمریکا، در جمع کمیته مجلس نمایندگان اعلام کرد: به علّت ظهور دوباره و قریب‌الوقوع مسیح نمی‌توانیم خیلی در بند نابودی منابع طبیعی خودمان باشیم. تنها جماعت «مسیحیان صهیونیست» و میلیون‌ها نفر از مخاطبان کلیساهای انجیلی پروتستان آمریکا و انگلیس ژرفای کلام او را درک می‌کردند. بی‌گمان همانان نیز، در زمره اوّلین کسانی بودند که از راز حضور آمریکا در خاورمیانه و عراق و تصمیم‌های بعدی سران کاخ سفید خبر داشتند.

در زمانی که سران کشورهای عربی و اسلامی در گیر‌و‌دار تردید و شک، تسلط بر چاه‌های نفت خاورمیانه را عامل و انگیزه جنگ خلیج‌فارس و عراق می‌شناسند، شاید تنها عده معدودی از تحلیل‌گران متوجه عملکرد بیش از ده‌ها کانال ماهواره‌ای و فراگیر باشند که با استفاده از جدیدترین روش‌ها و قالب‌های تبلیغاتی، آخرین آموزه‌های مبلغان کلیسای پروتستان «آمریکایی و انگلیسی» را توسط زبده‌ترین و البته شیک‌پوش‌ترین مبلغان (مانند خانم جویس‌مایر و آقای بنی‌هین) ابلاغ می‌کنند.

کسانی که بدون بستن زنّار، پوشیدن ردا و... با بیانی شیوا و با نقل کلمات کتاب مقدّس از ظهور دوباره مسیح، محبت او و شفای بیماران سخن می‌گویند؛ در یک زمان ده‌ها هزار نفر را به گریه می‌آورند و لحظه‌ای دیگر می‌خندانند و با مژده قریب‌الوقوع بودن ظهور حضرت مسیح و دعای دسته‌جمعی برای واقع شدن آرمگدون و کشته شدن موجودات شرور (مسلمانان و اعراب) به دست سپاهیان خیر (آمریکا و انگلیس) برنامه را خاتمه می‌دهند.

این‌همه تنها جزیی از برنامه‌های شبانه‌روزی بیش از 1550 شبکه رادیویی و تلویزیونی، 80/000 کشیش سخنران و مبلّغ، 200 مؤسّسه و کالج علمی و 100/000 دانشجوی پروتستان است. شاید ذکر اینکه از برنامه تلویزیونی «جری‌فال‌ول»، 610/000 هزار خانواده از طریق 160 مرکز استفاده می‌کنند. حجم این جریان فرهنگی و تبلیغی را که امروزه نه تنها «بنیادگرایی» را در مرکز حکومتی کاخ سفید وارد ساخته، بلکه با استفاده از تمامی امکانات اقتصادی و نظامی آمریکا وارد «خاورمیانه» شده، روشن می‌سازد.

آغاز هزاره جدید، بحران‌های فراگیر در اقصا نقاط جهان و بن‌بست‌های حاصله از ناکار آمدی انواع ایدئولوژی‌های سیاسی و اجتماعی، طی یک قرن اخیر، در حل و فصل معضلات بزرگ انسان معاصر، زمینه‌های مراجعه به آثاری را فراهم آورده که به اتکا دریافت‌های قدیسان، پیشگویان و طالع‌بینان سعی در عرضه تصویری از آینده جهان و سرنوشت انسان دارد. 

پوشیده نیست که در میان اقوام مختلف، قوم یهود از دیرباز دستی گشاده در امر پیشگویی داشته و برای تحمیل خواسته‌های سیاسی و اقتصادی خود به ملل جهان، نهایت سوء استفاده را از آقار و اقوام پیشگویان به عمل آورده است و شاید از همین روست که بسیار از دولت‌مرادان و سیاست‌مداران جهان به ویژه آمریکا به تبع اغراض یهودیت صهیونیستی و پیشگویی‌های همانان، سعی در محقق ساختن طرح‌ها و برنامه‌های خود در جهان و به‌ویژه خاورمیانه داشته‌اند. 

به همان سان که انتظار دستیابی به مدینه فاضله و وضعی بهتر و متفاوت با وضع موجود و گریز ناملایمات، از ابتدای خلقت یار قرین و رفیق دائمی انسان بوده و وعده فرارسیدن روزگار رهایی توسط انبیا، اولیا و حکما نیز این تمنا و انتظار رو قوت بخشیده، تلاش برای کسب آگاهی از امکان و زمان وقوع وعده رهایی و فصل بهار حقیقی نیز او را رها نساخته است.

در بخشی از کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان می‌خوانیم:

در خلال اعصار و قرون، شماری از معلمان روحانی و غیب‌گویان، بصیرت خاصی نسبت به آینده پیدا کرده‌اند. یکی از عمیق‌ترین این بصیرت‌ها نسبت به آنچه اتفاق خواهد افتاد، 2000 سال پیش، در دامنه کوهی خارج از اورشلیم اعطا شد. گروه کوچکی از حقیقت‌جویان در گرد معلم‌شان، عیسای ناصری، جمع شده بودند. سؤالی که از او پرسیدند، جوابی را در پی داشت که سال‌ها و قرن‌ها، تا این زمان که ما در آن زندگی می‌کنیم، ادامه دارد:

«و همانطور که او [عیسی] بر فراز کوه زیتون‌ها نشست، حواریون به سوی او آمدند، گفتند: به ما بگو نشانه‌های آمدن تو و پایان دنیا چه خواهد بود؟» عیسی (ع) با شماری از مشخصات جواب‌شان را داد تا مراقب باشند. (عبارت «پایان دنیا» که در اینجا به کار رفته به معنای پایان عمر کره زمین نیست، بلکه منظور پایان سلطه غیر‌انسانی بشر بر روی زمین است). اگر چه بسیاری از نشانه‌هایی که او داد، قرن‌ها گریبان‌گیر دنیا بوده؛ امّا جالب توجه آن است که شدّت و کثرت این نشانه‌ها اکنون افزایش یافته است:

- افزایش جنگ‌ها: «از جنگ‌ها خواهید شنید و شایعات جنگ‌ها؛ زیرا ملتی علیه ملتی بر‌خواهد خاست، و مملکتی علیه مملکت دیگر.» هیچ مقطعی از تاریخ مانند قرن بیستم، شاهد افزایش تعداد جنگ‌ها نبوده است. طبق برآورد صلیب سرخ جهانی، بیش از 100 میلیون نفر در جنگ‌هایی که از آغاز این قرن به وقوع پیوسته است؛ جان خود را از دست داده‌اند.

از جنگ جهانی دوم تاکنون، بیش از 150 جنگ عمده و صدها شورش مسلحانه و انقلاب رخ داده است. از پایان جنگ جهانی دوم، ارقام کشته‌ها در نزاع‌های مسلحانه، بیش از 23 میلیون نفر است. طبق گزارش واشنگتن پست: «جنگ‌های قرن بیستم، جنگ‌های تمام عیاری علیه جنگجویان و غیر‌نظامیان بوده است... در حالی که در قیاس با آن، جنگ‌های وحشیانه قرون پیشین مانند جنگ‌های خیابانی بوده است.»

- گسترش خشکسالی: «و نیز خشکسالی خواهد بود.» اواخر سال 1996، بانک جهانی گزارش کرد که روزانه بیش از 800 میلیون نفر گرسنه، در جهان به سر می‌برند و بیش از 500 میلیون کودک، غذای کافی برای رشد روانی و جسمانی دریافت نمی‌کنند. معاون بانک جهانی می‌گوید: «روزانه حدود 40 هزار نفر در جهان، بر اثر گرسنگی می‌میرند، که غالباً در مناطق روستایی رخ می‌دهد.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اوّل: مجموعه مقالات
سیمای کلّی دوران ظهور
زمزمه‌های ظهور
نشانه‌هایی از پایان
جهان امروز و پیشگویی‌های آخرالزّمان
آینده نزدیک
هزاره‌گرایی در فلسفه
پیشگویی‌های نوسترآداموس
صهیونیسم مسیحی
مسیحیان صهیونیست را بهتر بشناسیم
کلید فهم سیاست آمریکا
نقد و بررسی اندیشه مسیحیت صهیونیستی
واقعه آرمگدون
احداث معبد بزرگ در بیت‌المقدّس
معبد جدید یهودی
سومین معبد سلیمان
فیلم‌سازان آمریکایی و مهدویت
غرب، سینما و آخرالزّمان
فهرست تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی
بازتاب بنیادگرایی آمریکایی در سیاست خارجی آمریکا
جنگ عراق، زمینه‌ساز وقوع آرمگدون
اهداف بعدی آمریکا در خاورمیانه
بخش دوم: میزگردها و گفت‌وگوها
گفت‌وگو با سخنگوی رسمی ناتوری کارتا
مسیحیت صهیونیستی در آینه گذشته، امروز، فردا
مهدویت و مسیحیت صهیونیستی
تخریب مسجدالاقصی، تهدیدها و تکلیف‌ها
آمریکا چگونه مذهبی شد؟
آخرالزّمان‌شناسی در آثار اسلامی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان
نویسنده، ، ،
ناشر چاپینشر موعود عصر
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۷۳
زبانفارسی
شابک978-964-6968-94-3
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۹۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان

حمیدرضا جعفری
۱۳۹۹/۸/۱۵
باسلام، درموردکتاب میتوان گفت که اکثرنوشته‌ها وگفت هادرست بوده است. ازلحاظ ارزش خواندن برای من که خیلی جالب وخواندنی است.
مرتضی حاجی پور
۱۴۰۰/۶/۲۹
در کل بد نیست. مطالبش جدید نیست و اکثر مقالاتش واسه ۱۵ یا ۲۰ سال پیشه.
vahid khosroabadi
۱۳۹۹/۲/۲۴
بعضی جاهای کتاب و که خوندم واقعا میترسیدم و ناراحت بودم از بشریت فعلی
سید حسینی
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
تا حدی تخیلی است
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان

برای دریافت کتاب پیشگویی‌ها و آخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.