معرفی و دانلود PDF کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

عکس جلد کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب نوشته عادل علاف صالحی، به بررسی الگوهای ریاضی تصفیه فاضلاب و تصفیه زیستی فاضلاب می‌پردازد.

در غلظت‌­های بالای جامدات، نیروهای بین ذرات قابل توجه می‌­شوند. به­ علت مقاومت اضافی در برابر حرکت ناشی از ذرات اطراف، از ته‌­نشینی جلوگیری می‌­شود. تعلیق تمایل دارد که به­ صورت یک پتو ته‌­نشین شود. یک سطح مشترک توسعه می‌یابد که منطقه تصفیه شده در بخش بالایی لجن­‌گیر را باقی می­‌گذارد. در زیر سطح مشترک، در حالی­ که لجن به آرامی فشرده می­‌شود، تعلیق به­ سمت پایین تغلیظ، به ­سمت لایه پایینی حرکت می­‌کند.

داده­‌های ته­‌نشینی منطقه­‌ای به ­طور معمول از تست ستون ته­‌نشینی ناپیوسته جمع­‌آوری می­‌شود. ممکن است یک استوانه مدرج یک یا دو لیتری استفاده شود، اگرچه دومی ترجیح داده می­‌شود تا تأثیرات دیوار را به حداقل برساند و از اتصال جلوگیری کند. هم زدن ملایم با سرعت حدود 1 دور در دقیقه توصیه می­‌شود.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب می‌خوانیم:

استفاده از مدل‌های پیشرفته دینامیکی سیالات محاسباتی (CFD) در سال‌های اخیر محبوب بوده است. بسته‌های نرم‌افزاری CFD قدرتمند دو یا سه بعدی (D2 یا D3) در حال حاضر برای کمک به مهندسان در طراحی لجن‌گیر به ‌صورت تجاری در دسترس هستند. برنامه‌های کاربردی بالقوه استفاده از مدل‌های CFD در (الف) اعتبارسنجی معیارهای طراحی یک بعدی (SOR و SLR) و (ب) ارزیابی گزینه‌های آرایش چاه ورودی / تغذیه برای پراکندگی کارآمد انرژی، توزیع یکنواخت جریان و لخته شدن ایده‌آل، (ج) کمک به توسعه آرایش بافل مناسب برای کاهش اتصال کوتاه به‌دلیل جریان‌های متراکم، و (د) مطالعه تعادل بین لجن پسماند و موجودی مواد جامد گزارش شده است. بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات نیز ممکن است پکیج اختصاصی سیستم‌های لجن‌گیر را برای تصفیه بهینه ارائه دهند. به‌عنوان مثال، پکیج لجن‌گیر بهینه (COPTM) با پارامترهای طراحی کلیدی ایجاد شده توسط تولیدکننده، بر اساس شرایط خاص محل توزیع می‌شود. به‌طور معمول، تست آزمایشی برای تأیید ادعاها و اثربخشی این سیستم‌ها مورد نیاز است.

فهرست مطالب کتاب

1- تصفیه ثانویه
1-2- ملاحظات طراحی برای لجن‌گیر ثانویه
1-3- ته‌نشینی تعویقی یا منطقه‌ای (نوع III)
1-3-1- تست ستون ته‌نشینی ناپیوسته مجزا
1-3-2- معادلات طراحی بر اساس داده‌های تست ستون ته‌نشینی ناپیوسته مجزا
1-3-3- طراحی بر اساس آنالیز شار مواد جامد
1-3-4- طراحی بر اساس آنالیز نقطه شرایط
1-4- طراحی لجن‌گیرهای ثانویه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۷
زبانفارسی
شابک978-622-7037-78-4
موضوع کتابکتاب‌های تأسيسات، کتاب‌های آزمون‌های استخدامی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

برای دریافت کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.