معرفی و دانلود PDF کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم

عکس جلد کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم
قیمت:
۱۴۱۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم

کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم نوشته‌ی عبدالرضا وارسته و فاطمه حمید، موضوعاتی مانند متابولیسم قندها، زنجیره انتقال الکترون، تنظیم هورمونی، انتقال اطلاعات ژنتیکی، متابولیسم چربی‌ها و... را به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم:

بخش بزرگی از زیست­‌شناسی نوین بر پایه‌ی دانشی به نام بیوشیمی متابولیسم استوار است؛ دانشی که واکنش‌های شیمیایی بدن موجودات زنده، همچنین علت و هدف آن‌ها را جستجو می ­کند.

در کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم (ABC of Metabolism Biochemistry)، سعی شده که مطالب با زبانی ساده و شیوا همراه با تصاویر متعدد بیان شوند و در عین حال چارچوب اصلی متابولیسم به خوبی تفهیم گردد تا دانش­ پژوهان، برای مطالعه مطالب پیچیده‌­تر و ظریف‌تر متابولیسم دچار مشکل نشوند.

درباره‌ی مجموعه الفبای علوم:

خواندن کتاب‌های این مجموعه، وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و به دلیل اینکه زبان ساده و روانی دارد، شما را در پیچ و خم دشواری‌های مطالب گرفتار نخواهد کرد. این کتب موضوعات و مطالب را در حجمی فشرده و با روش‌هایی جدید به شما انتقال می‌دهند. از آثار این مجموعه به دلیل اینکه موضوعات گوناگونی را مورد بررسی قرار داده است، می‌توان به عنوان دایرۀ‌المعارف استفاده نمود.

در بخشی از کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم می‌خوانیم:

پیرووات، برای تولید انرژی بیشتر که با اکسیداسیون ممکن می‌شود، باید وارد چرخه کریس شود. بسیاری از مسیرهای متابولیک دیگر نیز با این چرخه مرتبطند و متابولیت‌های مشترکی دارند، در واقع سیکل کریس یک چهارراه متابولیسمی است. نام دیگر این مسیر، چرخه تری کربوکسیلیک اسید است.

آنزیم‌های کاتالیزکننده این چرخه در ماتریکس میتوکندری واقع شده‌اند، در نتیجه برای اکسیداسیون بیشتر، پیرووات باید از سیتوپلاسم به میتوکندری منتقل شود. بنابراین ابتدا ورود پیرووات به میتوکندری، سپس واکنش‌های دخیل در کریس بررسی می‌شوند. تنفس سلولی سه مرحله دارد که این دو گام مراحل اولیه آن بوده و سومین گام، زنجیره انتقال الکترون است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: آشنایی با متابولیسم
فصل دوم: متابولیسم قندها
فصل سوم: متابولیسم چربی‌ها
فصل چهارم: متابولیسم نیتروژن‌دار
فصل پنجم: زنجیره انتقال الکترون
فصل ششم: انتقال اطلاعات ژنتیکی
فصل هفتم: تنظیم هورمونی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات وارستگان
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۷۵
زبانفارسی
شابک978-600-6252-27-8
موضوع کتابکتاب‌های زیست شناسی، کتاب‌های شیمی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۱۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم

maham hasanpour
۱۴۰۱/۳/۲۲
کتاب روان و مفیدی بوده
سعید محمد رضا زاده
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
نکات کامل و ریز به ریز گفته شده
سیما علوی
۱۴۰۰/۱۲/۸
ازخریدم راضی بودم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم

برای دریافت کتاب الفبای بیوشیمی متابولیسم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.