معرفی و دانلود کتاب فوتبال موفقیت زندگی

عکس جلد کتاب فوتبال موفقیت زندگی
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فوتبال موفقیت زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فوتبال موفقیت زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فوتبال موفقیت زندگی

کتاب فوتبال موفقیت زندگی نوشتۀ احسان احمدی، سعی دارد دلایل مختلف موفقیت را در فوتبال که به نوعی یک ماکت کوچک زندگی است، جستجو کند.

اکثر انسان‌ها در دنیای امروز در زندگی غرق می‌شوند و کم‌تر وقت تحلیل و بررسی پستی و بلندی‌های زندگی را دارند. ‌اما‌ انسان‌های موفق به محیط پیرامون خود نگاه ویژه‌ای دارند و تلاش می‌کنند که از زندگی جاری دیگران درس بگیرند. زندگی افرادی مانند بازیگران سینما و یا ورزشکاران که حرفه‌ای جذاب دارند در کانون توجه عموم می‌باشد. مسلما بررسی عوامل موفقیت چنین افرادی لذت‌بخش و تاثیرگذار است و می‌تواند بسیار راحت‌تر ملکه ذهن افراد شود و در زندگی آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

فوتبال ورزش محبوب بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان است. کمتر خانواده‌ای پیدا می‌شود که اعضای آن چندین ساعت هفته را به تماشای بازی تیم‌های محبوب خود نگذرانند. همان‌طور که از بازی کردن و یا تماشای فوتبال لذت می‌بریم‌، می‌توان از پیروزی‌ها‌ و شکست‌های تیم‌ها‌، بازیکنان و مربیان درس‌های زیادی گرفت و در زندگی خود بکار بست. کتاب فوتبال موفقیت زندگی، به زبانی ساده چند درس از صدها درسی که می‌توان از این پدیده فرا ورزشی گرفت را بیان می‌کند و امید است که خوانندگان این کتاب علاوه بر لذت بردن از تماشای فوتبال راه کشف عوامل موفقیت فوتبالی‌ها را بیشتر مورد توجه قرار دهند و در زندگی خود بکار گیرند.

در بخشی از کتاب فوتبال موفقیت زندگی می‌خوانیم:

بسیاری از ما با تأخیر به قرارهای خود می‌رسیم و در واقع تأخیر پیش‌فرض همۀ کارهای ماست. میز کار یا مطالعۀ شلوغ و آشفته‌ای داریم. برای خانواده‌ و همسر و فرزند وقت کم می‌آوریم یا قول‌های خود به آن‌ها را فراموش می‌کنیم. معمولاً از برنامه‌ای که در روز برای خود تنظیم می‌کنیم، کمتر از 50 درصد عملی می‌شود. به‌دلیل آشفتگی موجود در برنامه‌هایمان، برای تفریح و استراحت زمانی باقی نمی‌ماند. به‌ دلیل عملی‌ نشدن برنامه‌هایمان، لبخند از لب‌هایمان می‌رود و تندخویی و نارضایتی جانشین خوش‌رفتاری می‌شود.

پپ گواردیولا در مدت چهار‌ سال حضور خود در نیوکمپ، از نوزده جام ممکن، چهارده‌ جام را برد و انقلابی در بارسا به‌وجود آورد. بسیاری تیم او را در این مدت بهترین تیم تاریخ می‌دانند. بارسلونا در دورۀ پپ بزرگ، در مقابل بیشتر تیم‌ها جشنوارۀ گل راه می‌انداخت. یکی از دلایل موفقیت بارسلونا و گواردیولا در آن روزها، وجود نظم و انضباط دقیق بود. این مربی بزرگ قوانین خاصی برای بازیکنان وضع کرد و همۀ بازیکن‌ها و ستاره‌های تیم، این قوانین را رعایت می‌کردند. شش بازیکن برتر این تیم به‌ علت یک دقیقه تأخیر، آن‌ هم دو روز پس از قهرمانی در جام حذفی، جریمۀ سنگینی شدند. از دیگر قوانین گواردیولا حضور همۀ بازیکن‌ها در زمین یک ساعت قبل از تمرین بود. شاید این قوانین سخت‌گیرانه به‌نظر برسد؛ ولی نشان می‌دهد که موفقیت‌های بارسلونا تصادفی به‌ دست نیامده است. بسیاری منتقدان یا تحلیلگران فوتبال معتقد بودند هر مربی معمولی هم می‌تواند با بازیکن‌هایی مثل مسی، ژاوی، اینیستا و... این موفقیت‌ها را به‌دست آورد؛ ولی دو فصل ‌ناموفق بارسلونا بعد از رفتن گواردیولا‌، در حالی‌ که همان بازیکن‌ها حضور داشتند‌، خلاف این مطلب را اثبات کرده است. شیوۀ مدیریت و قوانین خاص و برقراری نظم و انضباط توسط گواردیولا، از رمز‌های اصلی پیروزی و برتری بارسلونا در آن سال‌ها بود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار‌ نویسنده
تشکر و قدردانی
بخش 1: پایه و اساس موفقیت
درس 1: سبک زندگی‌ داشته باشیم‌
درس 2: اهداف روشن تعریف کنیم
‌درس 3: ابتدا برنامه‌ریزی‌، سپس حرکت کنیم
‌درس 4: مشاوران بزرگ داشته باشیم‌
‌درس 5: مسئولیت 100‌ درصد کارهایمان را بپذیریم
بخش 2: قوانین موفقیت
درس 6: نظم را اولویت همیشگی خود سازیم
درس 7: ساده و تأثیرگذار زندگی کنیم
‌درس 8: جاه‌طلبی مثبت داشته باشیم
درس 9: شخصیت موفقیت را پیدا کنیم
‌درس 10: تیم موفقیت خود را بسازیم
بخش 3: حرکت در مسیر موفقیت
‌درس 11: قدم‌به‌قدم به‌سمت پیروزی حرکت کنیم
درس 12: میزان دوندگی و تلاش خود را افزایش دهیم
درس 13: جنگنده باشیم‌
درس 14: تا آخرین لحظه با تمام انرژی و امید ادامه بدهیم
‌درس 15: به‌موقع استراحت کنیم
بخش 4: مدیریت شکست
‌درس 16: طرح و استراتژی دوم طراحی کنیم
درس 17: باهوش و خلاق باشیم
‌درس 18: شکست پایان نیست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فوتبال موفقیت زندگی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نوید شیراز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-600-192-796-6
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فوتبال موفقیت زندگی

امین مهدوی
۱۳۹۸/۲/۶
باعرض سام. کتاب خوان نیستم متاسفانه. تازه دارم جذب میشم. اما ازش خوشم اومد...
محمد حسین همتی
۱۳۹۸/۲/۲۷
واقعا کتاب خوبیه. البته برای کسایی که مثل من فوتبال می‌بینند وگرنه مثالاشو درک نمی‌کنید
پریسا افضلی
۱۳۹۸/۲/۱۸
کتابی بسیار ساده و خودمانی و ملموس. از نویسنده کتاب بسیار سپاسگذارم🌹🌹
حسین فروزنده
۱۳۹۷/۶/۲
کتاب بسیار خوبی ست و برای کسانی که دنبال موفقیتند مفیده
mahmood Gasemi
۱۳۹۸/۲/۱۶
عالی ممنون و سپاسگزار از نویسنده محترم و همراهان عزیزشون
Ahmdrz ...
۱۳۹۸/۲/۵
دنبال همچین کتابی بودم ممنون واقعا
sajad kiani
۱۳۹۸/۲/۹
یخورده ساده تر مینوشت خیلی بهتر بود
مریم حیدری دره
۱۴۰۰/۴/۱۸
این کتاب بسیار عالی بود ممنونم
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب فوتبال موفقیت زندگی

برای دریافت کتاب فوتبال موفقیت زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.