معرفی و دانلود PDF کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

عکس جلد کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری نوشته‌ی محسن رستمی و سعید سیدی، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی آذری نشین کشور می‌پردازد.

آذری‌ها بزرگ‌ترین گروه اقلیت قومی در ایران، بعد از فارس‌ها هستند که در شمال غربی ایران و در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین استقرار دارند. همچنین این قومیت به صورت ادغام شده در استان‌های تهران، قم و اراک نیز جمعیت زیادی را دربرمی‌گیرند. آذری‌ها در متغیرهای لهجه و احساس قومیت با اکثریت ملت ایران تفاوت دارند؛ اما در متغیر دین و مذهب و نیز تکلم به زبان رسمی کشور با اکثریت ملت مشترک‌اند.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری می‌خوانیم:

مهمان نوازی
از جمله ویژگی‌های بارز مردم آذربایجان به خصوص تبریزیان، مهمان نواری آن‌ها است که برای مهمان اهمیت زیادی قائل‌اند. در سفرنامه جکسن، جهانگرد آمریکایی از مهمان نوازی مردم تبریز به خوبی یاد شده است. حتی فرهنگ مهمان نوازی را می‌توانید در ادبیات، اشعار، نوع برخورد آذری‌های بومی ایران به راحتی مشاهده کنید.
غرور
بسیاری از جهانگردانی که به ایران سفر کرده اند، در سفرنامه‌های خود غرور و شأن مردم تبریز و آذری‌ها را به تصویر کشیده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

قوم آذری
آداب و رسوم
ویژگی‌های رفتاری و روحیه
مشاهیر
جاذبه‌های گردشگری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴
زبانفارسی
شابک978-622-6598-02-6
موضوع کتابکتاب‌های جهانگردی و گردشگری، کتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

برای دریافت کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.