معرفی و دانلود کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)

عکس جلد کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)

کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول) نوشته عاطفه حسینی الست، بخشی از زندگی‌نامه مهندس حسن حسینی الست، مردی که در گذار از سرزمین‌ها، فصل‌ها، تقدیرها و تصمیم‌ها چون کوه پرصلابت و چون دریا جاری بود تا خورشید صنعت و تکنولوژی را بر فراز آسمان کشورش تابنده‌تر از همیشه بنشاند، است.

مردی که زندگی فقیرانه را در آغوش کشید تا نشان دهد سختی‌ها و رنج‌ها جز لاینفک زندگی هستند. مردی که سال‌ها غربت و دوری از وطن را تحمل کرد تا با کوله باری از علم و دانش به وطن خود بازگردد و زندگی هم‌وطنان خود را متحمل کند. او مرد بزرگی است که در زمان شاه به جرم نبوغ و اختراعات ارزنده خود در زمینه ارتباطات از ایران طرد شد و در جمهوری اسلامی نیز خدمات او درک نشد و مورد آزار قرار گرفت. مهندس الست که مخترع ایده آیفون، کارت تلفن، انرژی خورشیدی، مستر کارت، استفاده از لیزر در نصب ماهواره‌های فضایی و صدها اختراع دیگر است کتاب‌های متعددی نیز در زمینه ماهواره و مخابرات به رشته تحریر درآورده که سال‌ها در دانشگاه‌های ایران منبع و مرجع تدریس اساتید بوده است.

این سرنوشت درس نوشته‌ای است برای آنان که از مصائب زندگی ناامید و در راه رسیدن به اهداف خود احساس شکست و اندوه دارند. باشد که چراغ راهی شود برای روزهای تاریک و سرد و سخت.

در بخشی از کتاب تورنتو پایان همه سفرها (Toronto the end of all journeys) می‌خوانید:

به عقیده من مهاجرت یک انقلاب است. کودتا بر علیه آنچه که هستی برای دست یافتن به آنچه که می‌خواهی باشی. مهاجرت یک انقلاب فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و اقتصادی‌ست که تمام زندگی را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد و اگر موفقیت‌آمیز نباشد ممکن است بهای سنگین مهاجرت نمودن تمام عمر دامن‌گیر انسان باشد.

هنگامی که من از ایران مهاجرت کردم، مردم ایران در دوران گذار از جهل به علم، از بی‌سوادی به باسوادی، از عقب‌ افتادگی به پیشرفت بودند. ‌چنانچه هنگامی که کتاب ارتباطات ماهواره‌ای را نوشتم، ممکن بود حکم ارتداد مرا صادر کنند؛ زیرا آوردن نام ماهواره بر زبان و سخن راندن پیرامون آن جرم بزرگی محسوب می‌شد و آن را کفر و زندقه می‌دانستند در حالی که دنیا از این کتاب استقبال کرد و مقالات فراوانی از این کتاب اقتباس شد و در دانشگاه‌ها تدریس شد. کتابی که چند بار توسط انتشارات سروش به چاپ رسید اما مردم هنوز نمی‌دانستند که ماهواره یعنی اتصال زمین به فضا و اتصال مناطق مختلف کره زمین به یکدیگر و گسترش اطلاعات و ارتباطات.

من در دوره‌ی گذار مردم از سنت به مدرنیته، جهل به علم و بی‌فرهنگی به فرهنگ مجبور به ترک ایران شدم و گمان می‌کنم انقلاب اسلامی در آن زمان بیشتر به نفع کسانی بود که در بحبوحۀ جنگ و اختناق از ایران خارج شدند، خوانندگان، هنرمندان، دانشمندان و بسیاری از کسانی که از آن فضای خون و خشونت استفاده کرده و به آسانی ایران را ترک گفتند. سال‌هاست که غربت را خانه خود ساخته‌ایم و با علم و دانش خود به جای وطن غربت را آباد کرده‌ایم. اما امیدوارم روزی در ایران شرایطی فراهم گردد که ایران قدر ایرانی را بداند و وطن و هموطن دشمن یکدیگر نباشند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آتریسا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات152
زبانفارسی
شابک978-600-8754-12-1
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)

رعنا سرمالیان
۱۳۹۸/۵/۲۳
کتاب خوبی بود ولی واقعا غم انگیزه که مهندس الست علیرغم توانایی وتلاشی که که داشته نتونسته دروطن خودش کار کنه واین رفتارها باعث فرار مغزها شده درحین مطالعه بغض گرفتم. (بمیرم برات ایران)
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول)

برای دریافت کتاب تورنتو پایان همه سفرها (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.