معرفی و دانلود PDF کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت: براساس استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

برای دانلود قانونی کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت: براساس استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت اثری آموزشی از فرزاد نرگسی است که اصول اولیه لازم برای تعمیر این وسیله نقلیه پرطرفدار را آموزش می‌دهد و نکاتی مهم برای حفظ امنیت سرنشینان را با شما در میان می‌گذارد.

درباره کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت:

این روزها موتورسیکلت به‌عنوان یکی از وسایل نقلیه سبک، کم هزینه و با مصرف سوخت اندک توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. در عین حال رعایت نکردن ضوابط و مقررات می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای سرنشین به دنبال بیاورد و در بهترین حالت، به ضرر مالی منجر شود. فرزاد نرگسی، مولف کتاب تعمیرکار موتورسیکلت با در نظر گرفتن این شرایط، تصمیم به آموزش تعمیر این وسیله نقلیه پرفایده پرداخته و یک راهنمای کامل و جامع در اختیار مخاطبان قرار دهد.

کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت (Repairman Motorcycle) دربرگیرنده مطالبی اساسی مانند ایمنی به‌عنوان اصل اساسی در محیط کار و کارگاه، ابزارهای تعمیرگاهی، معرفی اجزا و قطعات موتورسیکلت و تعمیرات فنی و اساسی آن است. نکته مهم دیگر درباره این اثر، تهیه و تدوین مطالب آن بر اساس استانداردهای سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور است که باعث می‌شود تعمیرکاران نیز بتوانند از مطالب آن استفاده کنند.

کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت مناسب چه کسانی است؟

اگر در رشته صنایع خودرو تحصیل می‌کنید، تعمیرکار موتور هستید یا تصمیم دارید با کمک گرفتن از یک منبع آموزشی خود مشکلات موتورسیکلت خود را به تنهایی برطرف کنید، تهیه این اثر را به شما توصیه می‌کنیم.

در بخشی از کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت می‌خوانیم:

ایمنی و پیشگیری از حادثه در محیط کار: داشتن محیط کار ایمن و به دور از خطر در هر شغلی امری لازم و ضروری است. در تعمیرگاه و کارگاه‌های مکانیکی مانند تعمیرگاه موتورسیکلت رعایت اصول ایمنی در جهت جلوگیری از بروز حادثه و حفاظت افراد از خطر یک امر اجتناب‌ناپذیر است. همیشه در محیط کار خطراتی وجود دارند که فرد یا افراد را تهدید می‌کند. در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی مرگ‌ومیر یا خسارات جبران‌ناپذیری به وجود می‌آید. در این بخش به برخی از نکات و ضروریات ایمنی اشاره می‌شود.

تعریف ایمنی ایمنی عبارت از علم و هنر پیشگیری از به وجود آمدن حادثه یا عوامل ایجاد حادثه است. ایمنی به‌عنوان یک اصل ضروری در فعالیت‌های صنعتی و مکانیکی است.

خطرات مهم ایمنی در محیط تعمیرگاهی: 1- سقوط اشیا و اجسام سنگی 2- آلودگی و مواد آلوده در محیط کار 3- برق‌گرفتگی در محیط کار 4- آتش‌سوزی و مواد آتشزا 5- بلایای طبیعی در محیط کار 6- کار با ماشین‌آلات خطرناک نظیر پرس‌ها و دستگاه‌های ماشین‌کاری 7- مواد خطرناک و سمی اعم از مایع، جامد و گاز 8- حمل‌ونقل اشیا توسط افراد ایجاد محیط ایمن کار از وظایف اصلی مدیریتی در هر کارگاه و تعمیرگاهی است. در چنین محیطی می‌توان انتظار داشت، افراد در راستای تعمیر و تولید بهره‌ور تلاش کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1- پیشگیری از حوادث و انجام کمک‌های اولیه
فصل 2- ابزارشناسی
فصل 3- موتورسیکلت
فصل 4- موتور (مولد قدرت)
فصل 5- سرسیلندر
فصل 6- سیلندر، سرسیلندر و معایب آن
فصل 7- پیستون و رینگ و میل‌لنگ
فصل 8- سیستم روغنکاری و خنک‌کاری موتورسیکلت
فصل 9- سیستم سوخت‌رسانی
فصل 10- مدارات الکتریکی موتورسیکلت
فصل 11- باتری (باطری)
فصل 12- سیستم جرقه‌زنی
فصل 13- موتورسیکلت‌های انژکتوری
فصل 14- موتورهای گازسوز
فصل 15- سیستم انتقال قدرت
فصل 16- سیستم تعلیق و فرمان
فصل 17- سیستم ترمز
فصل 18- شاسی موتورسیکلت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت: براساس استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور
نویسنده
ناشر چاپی موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات181
زبانفارسی
شابک978-622-218255-7
موضوع کتابکتاب‌های خودرو
قیمت نسخه الکترونیک
85000 ت - 15.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت

مازیار
۱۴۰۱/۳/۱۳
کتاب در سطح آشنایی کلی هست و برای کسانی که دنبال افزایش اطلاعات عمومی هستنددخوبه امااطلاعاتی درباره موتورهای روزبازار ایران ارائه نمیدهد عکسهای واضحی ارائه داده که نقطه قوت کتاب هست.
علی محمدبیگی
۱۴۰۲/۱/۴
چقدر خوب میشد این گونه کتب هم صوتی بود ولی به دلیل عدم توصیف تصاویره ابزار آلات نمیشود
Morteza Seifi
۱۴۰۱/۶/۲۲
میتونه خوب باشه، بستگی به خودتون داره
Ss
۱۴۰۱/۵/۹
خوبه
ولی برا تعمیرات همه چیز‌رو نداره
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت

برای دریافت کتاب افزایش مهارت‌های شغلی: تعمیرکار موتورسیکلت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.