معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و مفید است که به شما کمک خواهد کرد تا از میزان اضطراب جدایی در خود و همچنین در کودکان آگاه شوید. این کتاب در کنترل و کاهش اضطراب جدایی نقش موثری دارد.

هر فردی در شرایط مختلف زندگی احساس اضطراب را تجربه می‌کند که امری کاملا طبیعی است. ترس غیرمنطقی و نگرانی بیش از حد نسبت به شرایط روزمره، احساسی است که افراد مبتلا به اختلالات اضطراب تجربه و به نوعی با آن زندگی می‌کنند. وجود این احساسات در درون افراد باعث اختلال در زندگی روزمره می‌شود، معمولا هنگام بروز، این احساسات به سختی کنترل می‌شوند و برای مدت طولانی باقی می‌مانند. استرس و اضطراب ممکن است از کودکی ظاهر شده و تا بزرگسالی ادامه یابد.

اضطراب جدایی در بزرگسالی عبارت است از مواقعی که بزرگسالان نسبت به جدایی از وابستگان نزدیک خود واهمه و نگرانی داشته و بسیار مضطرب می‌شوند. اضطراب جدایی در کودکان نیز وجود دارد که عبارت است از اضطراب، نگرانی و ترس کودکان به دلیل جدایی آنان از پدر و مادرشان که می‌تواند بخشی از فعالیت‌های روزمره آنان را مختل کند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای کاهش اضطراب در زمان جدایی به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان اضطراب و استرس شما را در این موقعیت سنجیده و به طور کل اقدامی موثر در کاهش فشارهای روحی، روانی خواهد بود.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج، میزان اضطراب شما و یا کودکتان از جدایی مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان اضطراب، گامی موثر برای کنترل و کاهش آن است.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افرادی که طعم تلخ جدایی از عزیزان را چشیده و یا در طول زندگی روزمره از اضطراب جدایی و دوری از عزیزان رنج می‌برند، کتابی مفید و کاربردی است و در شناخت، کنترل و رهایی از این نوع از استرس یاری دهنده خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پرسشنامه اضطراب جدایی کودکان
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
پرسشنامه
پرسشنامه اضطراب جدایی در بزرگسالی
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
تفسیر نتایج
منابع
پرسشنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۳
زبانفارسی
شابک978-622-6833-20-2
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی)

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 6 (اضطراب جدایی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.