معرفی و دانلود کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان

عکس جلد کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان

در کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان اثر یورگ‍ن ه‍اب‍رم‍اس، مسئله مهندسی ژنتیک و استلزام‌های اخلاقی آن مطرح شده و در معرض بررسی دقیق فلسفی قرار می‌گیرد.

پیشرفت‌های اخیر در زیست فناوری و تحقیق ژنتیکی، پرسش‌های اخلاقی پیچیده‌ای را در مورد چارچوب و حدود مشروع مداخله ژنتیکی مطرح کرده است.

هنگامی که ما درباره امکان‌پذیری مداخله در ژنوم انسان برای پیشگیری از بیماری‌ها تأمل می‌کنیم، این احساس اجتناب‌ناپذیر است که احتمال دارد انسان به زودی تکامل زیست شناختی‌اش را در اختیار بگیرد: «نقش خدا را بازی کردن» استعاره‌ای است برای این تحول که ظاهرا به زودی در دسترس انسان خواهد بود.

متن اصلی کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌ (Zukunft der menschlichen Natur) شرح و بسط سخنرانی کریستین ولف در دانشگاه ماربورگ در بیست و هشت ژوئن 2001 است و به منزله مدخلی برای وارد شدن در بحث فوق است، بحثی که از قضایای تفکر پساما بعد فیزیکی چشم‌پوشی نمی‌کند.
‏‫‭‭‭‭‏‏‏‏‏‏‭‭‎
تاکنون این بحث درباره فن‌آوری و پژوهش‌های ژنتیکی بدون نتیجه‌ای حول پرسش وضعیت اخلاقی زندگی انسانی پیشاشخصی می‌گردیده است. از این رو یورگ‍ن ه‍اب‍رم‍اس (Jurgen Habermas) چشم‌انداز آینده حاضر را در نظر می‌گیرد و از این چشم‌انداز ممکن است روزی اقداماتی را که فعلا بحث‌انگیز هستند به مثابه اولین قدم در حرکت به سوی نوعی به‌سازی نژادی لیبرال درنظر بگیریم.

بهسازی‌ که با عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود. تحقیقات جنینی و تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی تخم باعث به وجود آمدن هیجانات شدید می‌شود زیرا آن‌ها نمونه‌ای از خطری هستند که با استعاره «تولید مثل انسان» پیوند دارند. بدون دلیل نیست که ما از ظهور احتمالی نوعی شبکه بین نسلی قوی کنش‌ها نگران هستیم.

شبکه‌ای که هیچ‌کس را نمی‌توان برای تبیین و توضیح آن فرا خواند زیرا این شبکه به صورت یک‌طرفه و عمودی در شبکه تعامل‌های معاصر به پیش می‌رود. برعکس هدف‌های درمانی که تمام رویه‌های فن‌آوری ژنتیک می‌بایست بر آن مبتنی باشند.
برای هر اقدام ژنتیکی حدود و ثغور دقیقی را تعیین می‌کند. از چشم‌انداز درمانی فرد باید نگرشی را نسبت به دوم شخص در پیش بگیرد، دوم شخصی که توافق و رضایت او بایستی حاصل شود.

در بخشی از کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌ می‌خوانید:

فرد بیماری که با اقدام پیشگیرانه «معالجه شده است» ممکن است بعدا، به عنوان یک فرد، نگرش متفاوتی نسبت به این نوع مداخله ماقبل‌ تولد اتخاذ کند در مقایسه با کسی که مطلع می‌شود که ترکیب ژنتیکی او بدون رضایت واقعی او و بنابر ترجیحات یک شخص سوم برنامه‌ریزی شده است. فقط در مورد حالت دوم است که مداخله ژنتیکی شکل ابزاری شدن سرشت انسان را به خود می‌گیرد. در این حالت برخلاف مداخله بالینی، مواد ژنتیکی از چشم‌انداز شخص درگیر در کنش ابزاری دستکاری می‌شود تا «با همکاری» در قلمرو ابژه‌ها موقعیتی را به وجود آورد که بنابر اهداف خودش مطلوب است. مداخلات ژنتیکی متضمن دستکاری صفات ارثی اگر از مرزی که منطق شفابخشی معین می‌کند یعنی پیشگیری از مصائب که می‌توان پذیرفت که در معرض مستعد توافق عمومی قرار بگیرند، عبور کنند به‌سازی‌ ژنی مثبت را پایه‌گذاری می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
آیا پاسخ‌های پسامابعدالطبیعی برای این پرسش وجود دارد: «زندگی خوب» چیست؟
بحث درباره خودفهمی اخلاقی گونه‌
اخلاقی کردن سرشت انسانی
منزلت انسان در برابر منزلت زندگی انسان
گنجاندن اخلاق در اخلاق گونه‌
امر رشد یافته و امر مصنوع
ولادت، توانایی خود بودن، و ممنوعیت ابزاری شدن
محدودیت‌های اخلاقی بهسازی‌ژنی
تعیین حد خود ابزاری شدن گونه
ضمیمه (ژانویه 2002)
ایمان و دانش
عرفی شدن در جامعه پساسکولار
علم به مثابه به کارگزار عقل سلیم آگاه
عقل سلیم دموکراتیک و دین
مجادله بر سر یک میراث فلسفه در برابر دین
مثال مهندسی ژنتیک
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان
نویسنده
مترجمی‍ح‍ی‍ی ام‍ام‍ی
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۷
زبانفارسی
شابک978-964-7002-00-9
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان

حسین رضایی
۱۴۰۰/۱/۱۳
عالیه به نظر من تمام روشنفکران باید این کتاب را در کتابخانه خود داشته باشند.
و تمام طرفداران ادیان الهی باید توجه ویژه‌ای به نظریات نویسنده بنام اندیشه مکتب فرانکفورت یعنی یورگن هابرماس داشته باشن.
باید متذکر شوم در حال حاظر تنها کسی که درباره معایب تکنولژی به نوع بشر هشدار تاکیدی داده است کسی
نیست جز یورگن هابرماس.
انسان و نوع بشریت بدست مدرنیته در خطر است.
باید یادآوری شود حتی انسان کامل فردریش ویلهلم نیچه با پیشرفت مدرنیته هرگز ظهور نخواهد کرد.
خواهش میکنم هشدار هابرماس واقعا جدی گرفته شود.
زنگ خطر یورگن هابرماس با تزریق واکسن کوید نوزده به صدا در آمده است.
پایان انسانیت نواخته شده است.
شروع شد.
خدایا بنام بسم الله الرحمن الرحیمت قسمت میدم کمکمون کن.
میخواهن برایت شریک قائل شون.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان

برای دریافت کتاب مهندسی ژنتیک و آینده سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.