معرفی و دانلود کتاب فرایند رابطه

عکس جلد کتاب فرایند رابطه
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرایند رابطه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرایند رابطه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرایند رابطه

تیل سوان نویسنده‌ی پرفروشی‌ست که در کتاب فرایند رابطه به شما این قدرت را می‌بخشد تا با قلب، احساسات، ذهن دیگران و جهان پیرامون خود ارتباطی مؤثر و شفابخش برقرار کنید و از داشتن این روابط سالم نهایت لذت را ببرید.

درباره‌ی کتاب فرایند رابطه:

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چقدر همه‌چیز عالی پیش می‌رود اگر فردی کاملاً شما را درک کند و با نیازها و دنیای درون‌تان آشنا باشد؟ یا حتی چقدر همه‌چیز خوب می‌شود که به جای رنج کشیدن از بحث و مشاجره، از روابط هماهنگ‌تان با دیگران لذت ببرید!

بیایید از اینجا آغاز کنیم که تمام درد و رنج‌های جهان هستی با نوعی از جدایی شکل می‌گیرند. به دنیا آمدن و وارد شدنمان به این دنیا با جدایی همراه است؛ جدایی از مادرمان در هنگام تولد، جدایی از چیزهایی که دوستشان داریم و ... آنقدر این گسیختگی پیوندها در زندگی ادامه می‌یابند که ما همواره احساس درد و تنهایی می‌کنیم؛ به راستی که مسیر انسان‌ها با جدایی آغاز می‌شود تا از این طریق مسیری جهت بازگشت به رابطه بیابیم.

با وجود میلیاردها انسان بر روی کره‌ی زمین، بشر باز هم احساس تنهایی می‌کند و این جزو اصلی‌ترین رنج‌هایمان به شمار می‌رود. این درد قطع رابطه با هر چیزی همانند سرطان در کل سیاره‌ی زمین پخش شده است. رابطه یعنی پیوند با هر چیز دیگری و در تمام مراحل زندگی‌مان وجود دارد. در واقع ما می‌توانیم از لحاظ فکری، احساسی و یا انرژی با چیزی پیوند برقرار کنیم. حال فکر می‌کنید در صورت قطع رابطه چه اتفاقی می‌افتد؟

کتاب فرایند رابطه (Connection process) توضیح می‌دهد که قطع ارتباط منجر به ایجاد درد، تنهایی و رنج می‌شود. اگر جهان همینطور پیش برود و انسان‌ها تلاشی برای برقراری رابطه‌ی مجدد نکنند، دیگر نمی‌توان زندگی کرد. بقا و شکوفایی زندگی فردی، اجتماعی و کل جهان به ارتباط بین یکدیگر وابسته است، پس زنده کردن احساس و برقراری مجدد روابط از بین رفته امری ضروری و حیاتی به شمار می‌رود.

کتاب فرایند رابطه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید روابط خوبی با دیگران داشته باشید و دیگر تنها نباشید، حتماً این کتاب را مطالعه کنید.

با تیل سوان بیشتر آشنا شویم:

این معلم معنوی در سال 1984 به دنیا آمد. آموزه‌های سوان در خصوص چگونگی مدیریت مسائل به ویژه سلامت روان غیرمعمول هستند و بسیاری از آن‌ها انتقاد می‌کنند. این نویسنده زندگی پرفراز و نشیبی داشته و در دوران کودکی مورد سوءاستفاده‌های شدیدی قرار گرفته است. او به رغم مشکلات بسیاری که دارد، امروزه از تجربیات تلخ زندگی خود برای الهام بخشیدن به میلیون‌ها انسان به سوی آزادی و شادی استفاده می‌کند و به مردم می‌آموزد که چگونه دردهای احساسی، روحی و جسمی خود را تغییر دهند. از میان آثار دیگر سوان می‌توان به فرآیند رابطه اشاره کرد که به فارسی نیز ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب فرایند رابطه می‌خوانیم:

تصور کنید که در دهۀ 1860 زندگی می‌کنید. هیچ انسانی هرگز موفق نشده بود که به اعماق دریا برود. در حقیقت، اکتشاف دریای عمیق شاخۀ علمی جدیدی است. به عنوان اولین کاشف دریای عمیق، در حالی‌که کنار ساحل ایستاده‌اید و بر گسترۀ اقیانوس نگاه می‌کنید، نمی‌دانید که چه چیزی آن پایین پیدا خواهید کرد. نمی‌دانید که چقدر عمق دارد. نمی‌دانید که چه گونه‌هایی از حیات در آن جا زندگی می‌کنند. نمی‌دانید که آیا جهان دست‌ نخوردۀ دیگری در آن پایین است. نمی‌دانید که آیا از اکتشاف، جان سالم به در می‌برید. تمام آنچه دربارۀ اقیانوس می‌دانید آن چیزی است که امواج با خود به کنار ساحل می‌آورند. تمام آنچه می‌دانید داستان‌هایی است که ماهی‌گیران از آنچه ممکن است آن پایین باشد می‌گویند. تخیل و کنجکاوی شما، تنها متحدان شما در این اکتشاف هستند. راهنمای شما چیزی بیش از تمایل شما به دیدن، حس‌کردن، شنیدن و فهم آنچه ممکن است در پایین پیدا کنید نیست.

از شما می‌خواهم به خاطر این فرایند تصور کنید که هر فرد دنیایی در درون پوست خودش دارد. این دنیاها کوچک نیستند، به اندازۀ دنیای واقعی بزرگ هستند. این حقیقت که این دنیا در درون بدن انسان جای گرفته به‌ سادگی حقه‌ای برای درک جهان فیزیکی‌ ماست. اکثر مردم دنیا درون خودشان و حتی کمتر از آن، دنیای دیگران را کاوش نکرده‌اند. جهان درون ما دست‌ نخورده باقی مانده و این درد زندگی‌ ماست. پس برگردیم به اولین قیاسی که استفاده کردم، از شما می‌خواهم تصور کنید زمانی که فرد جدیدی را ملاقات می‌کنید، کنار ساحل اقیانوسی ایستاده‌اید که هرگز قبلاً جست‌و‌جو نشده است. وضعیت شما در برابر این فرد درست همانند وضعیت اولین کاشفان دریای عمیق در برابر اقیانوس واقعی است. قرار بود که فرایند اکتشافی را شروع کنند که نمی‌دانستند با چه چیزی ممکن است روبه‌رو شوند. فرایند دوستی در یک رابطه، نفوذ عمیق‌تر و کشف بیشتر اقیانوس درون آن‌هاست.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فرایند رابطه با قلب خود
فرایند رابطه
الف. مقدمه‌ای بر فرایند رابطه
سفر کردن
تخیل و شهود
جهان درونی معنوی
ب. دیوارها
دیوار مانع
دیوارِ آیا می‌توانی در کنارم باشی
دیوار محدودکننده
دیوار درد
دیوار ترس
دیوار آینه‌ای
دیوار چالش
دیوار نفرت
دیوار دفع
دیوار حفرۀ سوزنی
دیوار قتل
دیوار متلاشی‌کننده
دیوارِ تو من را نمی‌بینی
دیوار انحراف
دیوار دفاعی
پ. مناظر
ت. حضور بی‌قید و شرط
ث. آینۀ گم‌شده
ج. مراحل فرایند رابطه
چ. انجام فرایند رابطه با خودتان
ملحق شدن به جهان فرد دیگری
ح. مثالی دقیق و کامل از فرایند برقراری رابطه غار درون
بازتاب
خ. برقراری رابطه با جسم، احساس و ذهن
د. رابطه به عنوان مایۀ حیات ما

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرایند رابطه
نویسنده
مترجمپریسا ابن یامینی
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۳
زبانفارسی
شابک978-622-668363-0
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرایند رابطه

hesam pars
۱۴۰۱/۴/۱۵
حقیقتا کتابش برای بُعد فراتر از شهوده و یکمی هم سنگینه چون خانومِ توی این کتاب میگه ما باید برهنه باشیم و یک آقایی ظاهرا مشگل داشته.
و طبق گفته این کتاب باید لخت باشیم. این خانوم هم این جناب که مشگلی در کودکی داشته. دیگه برهنه نشده ولی لباس نازک پوشیده تا این آقارو از ترس‌های کودکی نجات بده. نظر
نمیدونم دقیقی نمیتونم بدم اما یکمی یا فرای تصور ماست. یا تخلیه. در هر صورت. متشکرم برای وقتی که گذاشتید.
احمد محمدی
۱۴۰۱/۱/۲۶
کتاب خوبیه برای کسانی که می‌خوان به درون خودشون یا کسی دیگه سفر کنند میشه از مطالب اول کتاب برای برون فکنی و بیرون آمدن از جسم خود یا برای مراقبه و رویا بینی هم استفاده کرد
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب فرایند رابطه

برای دریافت کتاب فرایند رابطه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.