معرفی و دانلود کتاب مدیریت زمان مناسب شما

عکس جلد کتاب مدیریت زمان مناسب شما
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت زمان مناسب شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت زمان مناسب شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت زمان مناسب شما

کتاب مدیریت زمان مناسب شما نوشته‌ی لری دیمارست، به شما کمک می‌کند ابتدا تیپ شخصیتی خود را بشناسید و سپس به ارائه روش‌هایی می‌پردازد که هر کدام از تیپ‌های شانزده‌گانه شخصیتی برای مدیریت زمان و کارهایشان به آن احتیاج دارند.

لری دیمارست (Larry Demarest) در کتاب مدیریت زمان مناسب شما (Out of time: how the sixteen types manage their time and work) معتقد است که هر شخصی باتوجه به نوع تیپ شخصیتی‌اش باید از روش مناسب خود برای مدیریت زمان استفاده کند تا بتواند به اهداف خود در کار و زندگی‌اش برسد. اگر شما تاکنون کتابى درباره مدیریت زمان خوانده باشید یا در کلاسى آموزشى درباره این موضوع شرکت کرده باشید، احتمالاً فهمیده‌اید که براى مدیریت زمان باید اهداف روزانه و هفتگى براى خودتان تعیین کنید، براساس اولویت‌بندى که براى اهداف‌تان تعیین کرده‌اید روى آن‌ها کار کنید، فعالیت‌هاى غیرمفید را به حداقل برسانید و فهرستى از کارهای در دست انجام‌تان داشته باشید.

افراد مختلف با روش‌هاى متفاوتى زمان‌شان را مدیریت مى‌کنند. بعضى‌ها دوست دارند قبل از شروع هر کارى، برنامه دقیقى بریزند و تمام منابع و وسایل لازم براى انجام آن کار را از قبل فراهم کنند و بعضى دیگر ترجیح مى‌دهند بدون معطلى آن کار را شروع کنند و به‌ تدریج و در طى انجام آن تصمیم بگیرند که در ادامه چه کنند.

دلایل بسیارى وجود دارد که چرا افراد مختلف با شیوه‌هاى مختلفى زمان‌شان را مدیریت مى‌کنند. یکى از عواملى که به‌ عنوان عاملى قوى در بروز این تفاوت‌ها شناخته مى‌شود، تیپ‌هاى شخصیتى متفاوت افراد مختلف است. براساس تئورى تیپ‌هاى شخصیتى، این یک موضوع طبیعى است که اشخاص با گرایش‌هاى شخصیتى متفاوت، کارهایی مثل مدیریت زمان را به شیوه‌هاى مختلفى انجام دهند.

تیپ شخصیتى روان‌شناختى شما مى‌تواند تأثیرات مختلفى روى نحوه انجام کارهاى‌تان بگذارد. مثلاً این‌که چگونه برنامه‌ریزى مى‌کنید، منابع مورد نیازتان را چگونه سازمان‌دهى مى‌کنید، در مقابل زمان نهایى که براى تحویل پروژه‌هاى‌تان تعیین شده چگونه رفتار مى‌کنید، چه زمانی و چگونه با دیگران در انجام کارها مشارکت مى‌کنید، سرعت انجام کارهاى‌تان، نحوه برخوردتان با حوادث و اتفاقات غیرمنتظره و این‌که در انجام کارها ترجیح مى‌دهید از روش‌هاى از پیش امتحان شده استفاده کنید یا به‌ دنبال راه‌حل‌هاى نوآورانه هستید، همه و همه مواردى هستند که از تیپ شخصیتى سرچشمه مى‌گیرند.

بررسى تیپ‌هاى شخصیتى مختلف مى‌تواند به‌ خوبى به شما نشان دهد که چرا بعضى از افراد به‌ راحتى مى‌توانند از این روش‌ها براى مدیریت زمان‌شان استفاده کنند و بعضى دیگر با دشوارى‌هاى زیادى براى مدیریت زمان روبه‌رو مى‌شوند.

«جودى پروست» دیدگاه جدیدى را درباره مدیریت زمان مطرح کرد. او معتقد بود که نیاز نیست حتما روش خاصى را براى مدیریت زمان الزامى بدانیم؛ بلکه مدیریت زمان در واقع به معنى «مسئولیت‌پذیرى در استفاده از زمان در زندگى» است.

اگر چنین دیدگاهى را بپذیرید، پس مدیریت زمان مؤثر در واقع به‌ کارگیرى روش‌هایى است که به بهترین نحو بتواند به شما کمک کند تا بتوانید به اهدافى که براى‌تان مهم هستند، دست پیدا کنید و الزاما نیازى نیست همه شما با وجود تیپ‌هاى شخصیتى متفاوت از یک روش پیروى کنید. شناخت تیپ‌هاى شخصیتى مى‌تواند به شما کمک کند تا خودِ واقعى‌تان را بشناسید و به آن احترام بگذارید.

کتاب مدیریت زمان مناسب شما بر اساس یکی از معتبرترین و قوی‌ترین ابزارهای شخصیت‌شناسی در جهان، یعنی‌ MBTI به رشته‌ی تحریر درآمده است.

در بخشی از کتاب مدیریت زمان مناسب شما می‌خوانیم:

براى افرادى که تیپ شخصیتى INFJ دارند، برنامه‌ریزى روش مناسبى است که به آن‌ها کمک مى‌کند تا چشم‌انداز ایده‌آل‌گرایانه‌شان را درباره نحوه انجام کارها، عملى سازند. این افراد معمولاً با یک ایده کلى کارهاى‌شان را شروع مى‌کنند و درباره جزئیات آن بعدا و در طول انجام کار، تصمیم مى‌گیرند. یک فرد INFJ برنامه‌ریزى کردن را این‌گونه توصیف مى‌کند: «من اول یک دیدگاه کلى در ذهنم دارم و بعدا جزئیات رو به اون اضافه مى‌کنم. اول فقط مى‌دونم که چه کارى قراره انجام بدم و در طول انجام کار بارها برنامه‌ریزى‌ام رو تغییر مى‌دم و هر بار اون رو کامل‌تر و سازمان‌یافته‌تر مى‌کنم.»

این افراد نسبت به روش‌هاى جایگزین براى انجام کارها موضعى باز و پذیرا دارند و اگر تشخیص بدهند، روش دیگرى مفیدتر است آن را به‌ جاى روش فعلى به‌ کار مى‌گیرند. موقعى که آن‌ها قصد دارند براى انجام کارها برنامه‌ریزى کنند ممکن است دچار تنش و استرس شوند؛ چون بین تمایل درونى‌شان به استفاده از روش‌هاى جدید و خلاقانه و استفاده از روش‌هایى که قبلاً درستى‌اش ثابت شده، مردد مى‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه
مدیریت زمان و تیپ‌هاى شخصیتى مختلف
مدیریت مؤثر زمان
چگونه از این کتاب استفاده کنید
اگر نمى‌دانید که تیپ شخصیتى‌تان چیست
ترجیحات شخصیتى
درون‌گرایى و برون‌گرایى
حسى و شهودى
تفکرى و احساسى
قضاوتى و ادراکى
مدیریت زمان
ISTJ
ISFJ
INFJ
INTJ
ISTP
ISFP
INFP
INTP
ESTP
ESFP
ENFP
ENTP
ESTJ
ESFJ
ENFJ
ENTJ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت زمان مناسب شما
نویسنده
مترجمفرناز منتظری فر
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۲
زبانفارسی
شابک978-6006268-38-5
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدیریت زمان مناسب شما

. .
۱۳۹۹/۲/۲۴
من این کتاب رو پارسال نیاز داشتم و تو کتابراه موجود نبود به خاطرش مجبور شدم به کتابراه خیانت کنم و یه اپلیکیشن کتاب دیگه نصب کنم! کتاب بدی نبود ولی ارزش خیانت به کتابراه رو نداشت! اول تست شخصیت شناسی رو تو اینترنت انجام دادم بعد رفتم قسمت مربوط به شخصیت خودم رو از کتاب خوندم ولی خودم تقریبا میدونستم
رها صالحی
۱۳۹۹/۵/۶
من این کتاب مطالعه کردم همون طور که میبینید روی جلد هم روی عنوان MBTIبیشتر بُلد شده و اینم لازمه بگم که این یکی از مجموعه کتابای لری دیمارست هست با محتوای Mbti خب میشه نتیجه گرفت که چندان نباید روی مدیریت زمانی که تصور کرد فکوس کرد چون الویتش شناسای تیپ شما و داشتن پیشنهاداتی کوتاه در اون بارس.
الهه نظری
۱۳۹۹/۴/۲۶
نمیدونم چرا دوستان برای مدیریت زمان این کتاب رو مطالعه کردن! این کتاب هیچ ربطی به مدیریت زمان نداره! این‌ یک کتاب روانشناسی بر اساس شخصیت شناسی MBTI که بسیار شخصیت شناسی معروفی هست برای یافتن شغل مورد علاقه و یا استخدام کارمند با ویژگی‌های اخلاقی مرتبط با شغل مورد نظر هست
فاطمه قاسم زاده
۱۴۰۰/۱/۷
صرفا درمورد تیپ شخصیتی بود و ارتباطی با مدریت زمان نداشت با توجه به این که من قبلا تستmbtiرو داده بودم چیز جدیدی دستگیرم نشد صرفا چیزایی که میدونستم رو انگار بازبینی کردم
ممنون کتابراه
Ali Amadi
۱۴۰۰/۳/۱۹
تونستم تیپ شخصیتی خودم رو بشناسم و ببشتر با خودم آشنا شم، ولکن راهکارهایی سطحی داده بود اونم به تعداد کم، به نظرم روی بخش راهکار‌ها بیشتر می‌شود نوشت و توضیح داد
mansure sa
۱۳۹۹/۴/۲۳
در مورد تیپ‌های شخصیتی تا حدودی توضیح داده، کتاب مفیدی هست اما برای مدیریت زمان به نظرم کامل نبود یا میتونست بهترم باشه
زهرا والامنش
۱۳۹۹/۴/۱
من با هدف اینکه روشی در مورد زمان بندی کارها بگه دانلود کردم ولی کلا راجع به تیپ‌های شخصیتی بود
Mahsa Hashemi
۱۳۹۹/۳/۱
همچین کتابایی، از اون دسته کتابا هستن که خوندنشون برای حداقل یک بار ضروریه... خسته نباشید آقای دیمارست
javid noorani
۱۳۹۹/۳/۲۳
اکثر چیزهایی که در کتاب گفته شده صحیح است، اما توضیحات میتوانست بیشتر باشد
Roozbeh Nik Andish
۱۳۹۹/۲/۲۶
تیپ‌های شخصیتی رو فقط توضیخ داده بود، خیلی از مدیریت زمان خبری نبود‌.... ارزش خرید 🤔
مهیار کلانتری
۱۴۰۱/۴/۶
کلی گویی زیاد داشت. مطالب تکراری زیاد داشت
بهتر بود راهکارهای جزئی تر و بهتر ارائه میکرد.
میلاد جمشیدی
۱۳۹۹/۲/۲۵
کلا من نظرم اینه به شخص بر میگرده اگه من براه باشم کتاب خوبیه.
علیرضا و.ش
۱۴۰۰/۸/۲۹
به نظرم از اینترنت اطلاعات خیلی بهتر و جامع تری میتونید بدست بیارین
Ehsan Noroozi
۱۳۹۹/۶/۷
طریقه استفاده از نوع شخصیت رو نمی‌گوید
hadi jaber
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کتاب عالی و پرکاربرد
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب مدیریت زمان مناسب شما

برای دریافت کتاب مدیریت زمان مناسب شما و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.