معرفی و دانلود کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)

عکس جلد کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)
قیمت:
۴۹۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)

کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان (ع) اثر اسماعیل شفیعی سروستانی دارای ۲ بخش از جمله مباحث نظری و مباحث مصداقی است. هر فصل از آن به بخش‌هایی اعم از جاهلیت مدرن و پوستین وارونه اسلام، جاهلیت دوم در آخرالزمان، مهدویت رودررو با جاهلیت، معنا و مفهوم جاهلیت، مرگ جاهلی و سرمایه‌داری، موجد خودآرایی جاهلی است.

در این کتاب نویسندگان با استفاده از مولفه‌های جاهلیت اول، به سراغ عصر می‌آیند و ثابت می‌کنند که تمامی ویژگی‌های جاهلی جاهلیت اول (در شبه‌جزیره عربستان)، در جهان حاضر وجود دارد؛ بلکه به طور گسترده‌تری موجود است. مسائلی همچون شراب نوشی و عشرت‌طلبی، زنده به گور کردن دختران، تبرج و ...  که همگی با استناد به آمار روز در جهان معاصر ثابت می‌گردند تا مستندی باشند برای روایت امام صادق (ع) که فرمودند حضرت صاحب الزمان (عج) با جاهلیتی سخت‌تر از جاهلیت اوّل مبارزه خواهند کرد.

در بخشی از کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان (ع) درباره «زنان، هدف تبلیغات سرمایه‌سالاران»، آمده است، اساس نظام اقتصادی سرمایه‌سالاری، تولید کالا است؛ تولید و توزیع و پس از مصرف کالاست که باعث انباشت سرمایه برای تولید بیشتر می‌شود، هر کدام از این حلقه‌ها که نباشد، نظام اقتصادی موجود به دست‌انداز می‌افتد؛ از این نظر، تبلیغات که نقش مهمی در گسترش فرهنگ مصرفی موجود دارد برای تکمیل این حلقه، اهمیت پیدا می‌کند.

در ابتدای کار، تبلیغات به طور عمده صورت اطلاع‌رسانی داشت، نزدیک به صد سال پیش، بعضی از خلصت‌های این کالای تازه وارد بازار، در آگهی تجارتی عمده می‌شد، کمتر اتفاق می‌افتاد که آگهی تجارتی درباره چیزی به غیر از خود کالا باشد، به عبارت دیگر، نقش اصلی تبلیغات در این دوره، اطلاع‌رسانی بود ولی از سال ۱۹۲۵ میلادی این شیوه تبلیغات تغییر کرد؛ شرکت‌ها به این نتیجه رسیدند که نگرش متفاوتی لازم است تا بتوان کالای بیش‌تری فروخت، از آن تاریخ به بعد، آگهی‌های تجارتی کوشید کالا را به خواسته‌ها و احساسات انسانی گره بزند. یکی از ابتدایی‌ترین خواسته‌های بشری هم تمایلات جنسی است و از این جاست که بهره‌گیری به واقع سوء استفاده از زنان در تبلیغات آغاز می‌شود، کمتر اتفاق می‌افتد که در آگهی‌ها نشانی از کالای مورد نظر باشد و اغلب نیز خواننده و بیننده از آگهی، چیزی درباره مختصات کالا نمی‌آموزد به عوض، آگهی تجارتی می‌کوشد که تصویرپردازی کند.

در این کوشش برای تصویرپردازی، بدن زن چه به طور کامل و چه به صورت اجزا وارد معادله می‌شود تا کالای مورد نظر به فروش رود؛ گذشته از نتایج دیگر، یکی از پیامدهای آن، این است که از زنان، تصاویر کاملأ غیرواقعی ساخته می‌شود، زنان آگهی‌های تجارتی را در هیچ کجا پیدا نمی‌کنید به عوض با تزریق ناامنی و غیرکامل بودن زنان و به ندرت مردان، پیام اصلی این آگهی‌ها این است که اگر کالاهای مورد نظر را مصرف کنند، هر کمبودی واقعی یا خیالی بر طرف می‌شوند.

در همه آگهی‌ها، پیام اصلی این است که زن و مرد ایده‌آل چه مشخصاتی باید داشته باشند در خصوص مردان، پیام مشخص و روشن است: او باید با قدرت، ثروتمند، ورزشکار و دارای اعتماد به نفس باشد. در خصوص زنان، ولی پیام‌ها یک گره‌گاه مشترک دارند؛ یک زن باید زیبا باشد البته باید گفت که تبلیغات، مبدع این شیوه نگرش به زن نیستند ولی آنچه که تبلیغات کرده و می‌کند، این است که همگام با جنسیت‌گرایی، این تصور ویژه از زیبایی را دست نیافتنی‌تر کرده است؛ یکی از پیامدهای جدی تبلیغات این است که این تصور زیبایی، منحصر به فرد و جزمی‌تر شده است که در عمل، پیامد آن به صورت زجر و عذاب زنان و نیز گاهی مرگ آنان بوده است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مباحث نظری
جاهلیت مدرن و پوستین وارونه اسلام!
اسماعیل شفیعی سروستانی
جاهلیت دوم در آخرالزمان
مهدویت رودررو با جاهلیت
معنا و مفهوم «جاهلیت» در حدیث معرفت
مرگ جاهلی
سرمایه‌داری، موجد خودآرایی جاهلی
فصل دوم: مباحث مصداقی
عصبیت مدرن موجد جاهلیت دوم
مساجد ساختارشکن و ابنیه شرک و نفاق
کشتار خاموش؛ زنده به گور کردن در عصر مدرن
خیانت در رأس: فمینیسم، باروری و فاشیسم
زنان؛ هدف تبلیغات سرمایه‌سالاران
ماکیاولی، مرید شیطان
ماکیاولی و سیاست
اصول‌گرایی علوی و ماکیاولیسم اموی
الگوهای مصرف چند ملیتی
داعی جاهلیت و پدر تبلیغات مدرن!
نظری بر برخی آمار و اطلاعات درباره جاهلیت مدرن
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)
نویسنده
ناشر چاپینشر موعود عصر
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-964-2918-23-2
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)

رضا فیض زاده
۱۴۰۰/۸/۲۶
باسلام. جمله بندی نوسینده این کتاب مخصوصا فصل اول افتضاح است و خیلی کلمات و جملات اصلا غیر ضروری است و. نویسنده به حساب خود میخواسته مطلب را شاخ وبال بدهد و یا اظهار فضل کند ولی به زیبایی محتوی شدیدا آسیب زده. و تکرار احادیث و مفاهیم بشدت به چشم میخورد و در مجموع خواننده را خسته و از ادامه خواندن و کتاب منصرف میکند ولی از دید اینکه اطلاع رسانی بشه که ما در چه عصر چه جایگاهی زندگی میکنیم خوب بوده ولی در رساندن مطلب ضعیف بوده. بعنوان مثال اشعاری که حافظ در رابطه با حضرت مهدی سروده کجا و اشعار شاعران امروزی کجا. التماس دعا
saeed sabet
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اگر بعضی از جمله‌های کودکانه و تخیلی این کتاب رو نادیده بگیریم کتاب خوبی هست من شک ندارم که خود اقا امام زمان (عج) هم چند صفحه‌ی از این کتابها رو ورق زده باشند تا ببینن امتشون در چه حد با وقایع زمان اشنایی دارند
Samaneh Saghafi
۱۳۹۶/۸/۱۷
متأسفانه خیلی هامون درگیر این مسائل هستیم.
خیلی خوبه که کتابی با این موضوع، اون هم توی این اوضاع و احوال چاپ شده.
خدا خیرتون بده.
ali ASHS
۱۳۹۶/۸/۱۸
راستی راستی کتاب واقعا بی‌نظیری است. مصادیق امروزی جاهلیت مدرن را در این کتاب می‌توان شناسایی کرد.
mary m
۱۳۹۶/۸/۱۵
مصادیق کتاب خیلی تکان دهنده است. آدم حس میکنه خودش هم گاهی چقدر درگیر این جاهلیت‌ها شده. کتاب خیلی خوبی بود. ممنون
حسین کریمی
۱۳۹۹/۴/۱۵
سلام علیکم ضمن تقدیر از زحمات مولف متاسفانه این کتاب ارزش علمی قبل ستایشی ندارد البته منهای ایات و روایات
arsalan Kohjani
۱۳۹۷/۶/۲۶
چه خوب بود که با تدابیر مسولیین این دسته کتاب‌ها رایگان می‌بودندتا همه مردم بتوانند این واقایع را درک کنند
هیما حسینی
۱۳۹۶/۹/۱۹
شاید الان که به ظهور آقا داریم تزدیک میشیم خوندن این کتاب خیلی مفید باشه
ممنون از کتابراه
Mahdi Ch
۱۳۹۶/۸/۲۶
من تا حالا مصادیق جاهلیت را به این دقت ندیده بودم ممنون
Mehran Saberi
۱۴۰۰/۱۱/۴
کتاب خوبی بود، پبشنهاد میشه
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)

برای دریافت کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.