معرفی و دانلود PDF کتاب هندبال پایه و مقدماتی

برای دانلود قانونی کتاب هندبال پایه و مقدماتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هندبال پایه و مقدماتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هندبال پایه و مقدماتی

جانس زیرونسکی و فراستیک تابورسکی در کتاب هندبال پایه و مقدماتی، توصیفی کلی از این ورزش و تاریخچۀ آن ارائه می‌دهند و قوانین و روش‌های آموزشی این بازی محبوب را بیان می‌کنند.

دربارۀ کتاب هندبال پایه و مقدماتی:

هندبال (Handball) نوعی از ورزش است که به گروه شناخته شده‌ای با عنوان بازی‌های ورزشی که پیش از این رایج بوده، تعلق دارد. این بازی را می‌توان نسبتاً سریع یاد گرفت چرا که بر اساس حرکات طبیعی انسان بنا شده و همین نکته نیز موجب رواج پرسرعت آن در دنیا شد. از جمله عوامل جذابیت و گسترش سریع آن در جهان حرکات متنوع و برخورد مستقیم با حریف حین بازی است.

چنین برخوردی به آمادگی بدنی خوب بازیکن نیاز دارد. بازیکنان رقابتی هندبال دارای قد مناسبی هستند چرا که این بازی تمام عضلات بدن آنان را به کار می‌گیرد. حرکات دائمی در مفاصل بالاتنه و پایین‌تنه دامنۀ حرکتی آن‌ها را بسیار بهتر و بیشتر می‌کند. همچنین فعالیت بدنی مداوم و فشرده تغییراتی در سیستم عصبی مرکزی و عضلات و اندام‌هایی همچون کبد، قلب، شش‌ها و کلیه‌ها به وجود می‌آورد.

بازی هندبال تنها متأثر از تناسب بدنی نیست بلکه همانند هر فعالیت فیزیکی دیگری همراه با تفکر است. بازیکن در یک بازی جدی باید سریع ببیند، به حافظه بسپارد، تخمین بزند، تصمیم بگیرد و به شکل مناسبی عمل کند.

هر دو تیم هنگام بازی برای هدفشان که پیروزی است مبارزه می‌کنند. بازیکنان باید تمامی قانون‌های بازی جوانمردانه و مقررات ورزش‌ها که برای حفظ ویژگی‌های ورزشکارانه معین شده‌اند را رعایت کنند.

هندبال یک بازی تیمی است که در تعلیم و تربیت نقش مهمی دارد. بازیکنان می‌آموزند که با یکدیگر همکاری کنند. بازی باید محکم اما بر طبق قوانین بازی جوانمردانه، کار گروهی و رفتار ورزشکارانه باشد. همۀ این جنبه‌های مثبت و شیوه‌های رفتاری به مرور زمان منجر به رفتار پسندیدۀ اجتماعی در زندگی روزمره می‌شود. این یک جنبه تربیتی مهم از بازی هندبال است.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. جانس زیرونسکی (Janusz Czerwiński) و فراستیک تابورسکی (František Taborský) در بخش اول تکنیک‌های پایه هندبال و شیوۀ آموزش آن را معرفی می‌کنند و در بخش دوم به معرفی تمرین‌های کامل‌تر و پیشرفته‌تر فنون مقدماتی هندبال می‌پردازند.

خواندن کتاب هندبال پایه و مقدماتی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمام علاقه‌مندان به ورزش هندبال و افرادی که قصد دارند آن را دنبال کنند توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب هندبال پایه و مقدماتی می‌خوانیم:

بازیکن حرکتی را در سمت راست و با پای راست خود به همراه خم شدن بدن انجام می‌دهد سپس یک نیم چرخش به چپ داشته و با توجه به موقعیت، با پای چپ پریده یا یک شوت پرشی می‌زند ویا توپ را با یک پرش پاس می‌دهد.

این فریب اغلب توسط بازیکنان خط‌زن به کار می‌رود و به هنگام حمایت از یکدیگر همه بازیکنان پشت به حریف قرار می‌گیرند. در موقعیتی که یک بازیکن مهاجم با توپ و دروازه باشد، پرش فریب‌دهنده انجام می‌دهد و سپس کار را با یک شوت و در صورت حمله یک مدافع با پاس دادن توپ تمام می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
قوانین آموزش
روش‌های آموزشی
شیوه‌های آموزش
مراحل آموزش یک اصل جدید
قوانینی برای آموزش مبتدیان
آموزش دفاع فردی
شیوۀ تاکتیکی
روش‌های تاکتیکی تیمی و گروهی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هندبال پایه و مقدماتی
نویسنده،
مترجمجواد زارعی، اکرم منظم نژاد، حمید قبادی
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات130
زبانفارسی
شابک978-600-5751-80-2
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هندبال پایه و مقدماتی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب هندبال پایه و مقدماتی

برای دریافت کتاب هندبال پایه و مقدماتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.