معرفی و دانلود PDF کتاب اقتصاد مالی: رویکرد تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی

عکس جلد کتاب اقتصاد مالی: رویکرد تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی
قیمت:
۳۰۰۰۰ 15000 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد مالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد مالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اقتصاد مالی: رویکرد تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی

سعید کیان پور و مجید محمدرضایی در کتاب اقتصاد مالی به بررسی نظریه اقتصاد مالی، تصمیمات سرمایه‌گذاری، نقش معامله‌گرها در بازارهای مالی، تحلیل رفتاری، فاندامنتال، تکنیکال و... می‌پردازند.

درباره کتاب اقتصاد مالی:

در اقتصاد مالی دو مسئله مورد توجه است. اول گذاشتن قیمت بر روی دارایی‌ها و دوم امور مالی و اقتصادی شرکت‌ها. مورد نخست از دید تامین کنندگان سرمایه و مورد دوم از دید مصرف کنندگان آن می‌باشد. هدف اقتصاد مالی استفاده از منابع اقتصادی در فضا و جوی بی‌ثبات در طی مدت زمانی مشخص است. بنابراین اقتصاد مالی بر آن است تا بر روی تصمیم‌گیری‌های بازارهای مالی در شرایط غیرقابل اطمینان تمرکز کند.

مفهوم کلی این مسئله، ارزش موجود یک دارایی و ارزش مورد انتظار آن است. به منظور اقدامی صحیح در این حوزه، استفاده از ابزارهای مالی برای ارزش‌یابی‌ها پیشنهاد شده است. بنابراین نویسندگان کتاب اقتصاد مالی (Financial Economics)، برای به وجود آوردن درکی کامل نسبت به این مسئله، دست به تحریر کتاب حاضر زدند تا در آن به طور کامل و کاربردی راجع به دیدگاه تحلیل تکنیکال در بازار مالی صحبت کنند.

کتاب اقتصاد مالی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به کسانی که در پی بینشی جدی و حساب‌گرانه در رابطه با اقتصاد هستند پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب اقتصاد مالی می‌خوانیم:

اقتصاد مالی همانند اقتصاد خرد، رفتار افراد و مدیران را بررسی و نقش بازارهایی را که این عاملان در آن معامله می‌کنند تبیین می‌کند. به هر حال در اقتصاد مالی، تصمیمات به وسیله افراد و مدیران اتخاذ می‌شود و تصمیمات آن‌ها با پیامدهای پولی همراه است و قیمت‌های تعیین شده در بازارهای مالی همان قیمت دارایی‌های مالی می‌باشد.

دو نوع عمده از تصمیمات مالی مدیران را می‌توان به شرح موارد زیر برشمرد:

- چگونگی تامین مالی بنگاه
- چگونگی انتخاب دارایی‌های مولدی که بنگاه برای برای فعالیت در روش حداکثرسازی ارزش بدان نیاز دارد.

اولین نوع تصمیم تامین مالی مدیریت، مستلزم تصمیم گیری پیرامون ساختار سرمایه بنگاه می‌باشد. ساختار سرمایه یک بنگاه متشکل از بدهی و حقوق صاحبان سهام است که مدیریت در خصوص استفاده از آن‌ها در تامین مالی فعالیت‌های بنگاه تصمیم می‌گیرد. برای مثال از سپتامبر سال 2010 شرکت اپل هیچ‌گونه بدهی بلند مدتی نداشته و تامین مالی آن از محل حقوق صاحبان سهام صورت گرفته است.

به هرحال اغلب بنگاه‌ها برای تامین مالی خود از بدهی بلند مدت استفاده می‌کنند. برای مثال از سال 2010 حدود 45 درصد تامین مالی شرکت انرژی دو از محل بدهی و 55 درصد مابقی از محل حقوق صاحبان سهام تامین مالی شد. از سال 2010 ساختار سرمایه شرکت پارکر هانیفین به صورتی بود که حدود 70 درصد آن از محل بدهی و 30 درصد از محل حقوق صاحبان سهام تامین مالی شد.

نوع دوم تصمیمات مالی مدیریت به بررسی سرمایه گذاری‌های بنگاه می‌پردازد. مدیریت به‌طور پیوسته به سرمایه گذاری وجوه در دارایی‌هایی می‌پردازد که انتظار می‌رود درآمد و جریان نقدی ایجاد کنند. دارایی‌ها شامل دارایی‌های فیزیکی (نظیر زمین، ساختمان، تجهیزات و ماشین‌آلات)، همچنین موارد نشان‌دهنده‌ی حقوق مبتنی بر مالکیت (نظیر حساب‌های دریافتی، اوراق بهادار، حق ثبت اختراع و حق انتشار) است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: نظریه اقتصاد مالی
فصل دوم: تصمیمات سرمایه‌گذاری
فصل سوم: تحلیل رفتاری، فاندامنتال، تکنیکال
فصل چهارم: الگوها
فصل پنجم: معامله‌گرها در بازارهای مالی
فصل ششم: پیش نیاز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اقتصاد مالی: رویکرد تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات فراگیر هگمتانه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات204
زبانفارسی
شابک987-600-219-285-1
موضوع کتابکتاب‌های مالی و بیمه، کتاب‌های آموزش سرمایه گذاری، بورس و فارکس
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ 15000 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اقتصاد مالی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اقتصاد مالی

برای دریافت کتاب اقتصاد مالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.