معرفی و دانلود کتاب سنترال پارک

عکس جلد کتاب سنترال پارک
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سنترال پارک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سنترال پارک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سنترال پارک

از خواب بیدار می‌شوند درحالی‌که دست‌هایشان به‌هم بسته شده است، اما یکدیگر را اصلاً نمی‌شناسند... کتاب سنترال پارک نوشته‌ی گیوم موسو آغازی چنین غافلگیرکننده دارد، اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ در سرتاسر این رمان رازآلود و پرفروش ما با ماجراهایی روبه‌رو می‌شویم که خواب را از چشمانمان خواهد ربود.

درباره‌ی کتاب سنترال پارک:

نیویورک، 8 صبح. آلیس پلیس وظیفه‌شناس پاریسی، از خواب بیدار می‌شود. در سنترال پارک است، پارک مرکزی نیویورک. لباسش خونی است، آن هم خون فردی دیگر. یک گلوله از اسلحه‌اش کم شده. غریبه‌ای کنارش نشسته است که او را اصلاً نمی‌شناسد. اما ماجرا فقط همین نیست: دست او به دست غریبه بسته شده است.

نیویورک، 8 صبح. گابریل، پیانیست آمریکایی جاز، از خواب بیدار می‌شود. در سنترال پارک است، پارک مرکزی نیویورک. یادش می‌آید که شب گذشته در باشگاهی در دوبلین اجرا داشته است. غریبه‌ای کنارش نشسته است که او را اصلاً نمی‌شناسد. اما ماجرا فقط همین نیست: دست او به دست غریبه بسته شده است.

کتاب سنترال پارک (Central Park) این‌چنین آغاز می‌شود. آلیس و گابریل هریک می‌کوشند به خاطر بیاورند که چه اتفاقی افتاده است. شب گذشته چه بر آن‌ها گذشته؟ آیا دزدیده شده‌اند؟ این لکه‌های خون متعلق به کیست؟ چرا یک گلوله از اسلحه‌ی آلیس شلیک شده؟ چه کسی آن‌ها را به اینجا آورده و...

آلیس و گابریلِ رمان گیوم موسو (Guillaume Musso) چاره‌ای ندارند جز اینکه با هم همکاری کنند. اگر می‌خواهند به زندگی عادی‌شان بازگردند این تنها راه ممکن است. آن‌ها در بیست‌وچهار ساعت بعد در نیویورک می‌چرخند، سرنخ‌ها را کنار هم می‌گذارند، و حقایقی که در این میان کشف می‌کنند زندگی‌شان را تا ابد دگرگون می‌کند.

رمان جنایی روان‌شناختی سنترال پارک که از جمله کتاب‌های پرفروش محسوب می‌شود، از همان صفحات ابتدایی خود خواننده را میخکوب می‌کند و باعث می‌شود نفسش در سینه حبس شود. فضای عاشقانه‌ی کتاب نیز به جذابیت این رمان رازآلود کمک کرده و خواننده را تا انتها همراه خود می‌کشاند.

نکوداشت‌های کتاب سنترال پارک:

- گیوم موسو استعداد حقیقی‌اش را در مقام یک قصه‌گو اثبات کرده است. (فیگارو)
- گیوم موسو نویسنده‌ای سازش‌ناپذیر است و همانند روباه، باهوش است. او درخشان‌ترین رمان‌نویس ماست. (پاریسین)
- پیش‌بینی‌ناپذیر و هیجان‌آور. رمانی جنایی روان‌شناختی که سبب می‌شود تا پایانِ حیرت‌آورش نفستان را در سینه حبس کنید. (ژروم ورملین)
- گیوم موسو بار دیگر موفق شد تا ما را غافلگیر کند. سنترال پارک باعث می‌شود تا نفس خود را تا آخرین صفحاتش حبس کنید. ماجراجویی‌ای که کمتر از بیست‌وچهار ساعت طول می‌کشد و در چند قسمت فلاش‌بک دارد و پایانی که به‌شدت شوکه‌کننده است. (فرنس اینفو)

کتاب سنترال پارک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر علاقه دارید کتابی جنایی و رازآلود بخوانید که هم‌زمان حال‌وهوای عاشقانه نیز دارد، این کتاب هیجان‌انگیز را در فهرست خواندنی‌های خود جای دهید.

با گیوم موسو بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی فرانسوی از کودکی به مطالعه علاقه داشت و خیلی زود شروع به نوشتن کرد. گیوم موسو در جوانی به آمریکا رفت و پس از چند ماه به فرانسه بازگشت و کار نویسندگی خود را آغاز کرد، اما تأثیر زندگی در کشوری دیگر به‌خوبی در کلیه‌ی آثارش به چشم می‌خورد، زیرا ماجراهای کتاب‌های او، از جمله رمان سنترال پارک، در آمریکا می‌گذرد.

دیگر اتفاقات رخ‌داده در زندگی موسو نیز بر کارش تأثیر داشته‌اند؛ او در سال 2003 تصادفی شدید کرد و بعد از آن کتاب «و بعد...» را نوشت که درباره‌ی مردی است که دوباره به زندگی بازمی‌گردد. از این کتاب فیلمی نیز با همین عنوان به کارگردانی گیلز بوردوز ساخته شده است.

دیگر کتاب‌های موسو نیز موفقیت زیادی را میان خوانندگان کسب کرده‌اند و به 44 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. فیلم سینمایی «تو آنجا خواهی بود؟» محصول کره‌ی جنوبی نیز برگرفته از یکی از کتاب‌های این نویسنده‌ی فرانسوی‌زبان است.

«دختری از بروکلین»، «ماجرای ناپدید شدن ونکاراکول»، «زندگی پنهان نویسنده‌ها»، «آوای فرشته» و «فردا» از دیگر آثار منتشرشده‌ی این نویسنده به زبان فارسی هستند.

در بخشی از کتاب سنترال پارک می‌خوانیم:

آلیس دو چراغ راهنمایى پشت سر هم را رد کرد و چیزى نمانده بود باعث تصادف شود، اما در رهایى از خودروى رهگیر پلیس که همچنان گاز مى‌داد، هنوز توفیقى پیدا نکرده بود. مینى ماینر از لحاظ راحتى، خودرویى منحصر به‌فرد نبود، اما زن همچنان به راه خود ادامه مى‌داد. وقتى ابوقراضه به جاده مسلط شد، تلاش کرد با سرعت تمام و چرخ‌هاى جیرجیرکنان ویراژى بدهد تا به شریان اصلى محله برسد. آلیس، در آینه عقب، محفظه تهدیدکننده رادیاتور فورد تاورس را دید که به آنان نزدیک مى‌شد.

گابریل، درحالى‌که سرش را برمى‌گرداند، هشدار داد: «اونا درست پشت سر ما هستن!»

آلیس آماده ورود به تونل منتهى به راه میانبر مى‌شد. اقدام به ذوب شدن در میان ترافیک، اقدامى خطیر بود، اما در میان اتوبان، مینى ماینر در حد و اندازه‌اى نبود که با خودروى رهگیر هشت سیلندر پلیس دربیفتد. آلیس با اعتماد به غریزه خود، ترمز کرد و ناگهان فرمان را طورى گرداند که خودرو وارد محوطه عابران شد، محوطه‌اى که دستیابى دایم به سقف گذرگاه زیرزمینى را براى کارگران ممکن مى‌کرد.

گابریل، درحالى‌که با همه قدرت سگک کمربندش را مى‌فشرد، داد زد: «شما دارین ما رو به کشتن مى‌دین!» آلیس که یک دستش را بر روى فرمان و دست دیگرش را بر روى دسته دنده محکم کرده بود، بیست مترى بر روى سنگریزه‌ها پیش رفت. خودرو کم‌کم در شن فرو مى‌رفت که زن با ورود به راه فرعى بتونى که به سمت کاب هیل مى‌رفت، توانست آن را خلاص کند. چیزى نمانده بود...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سنترال پارک
نویسنده
مترجمسعیده بوغیری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-442-934-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سنترال پارک

فروغ حقیقی
۱۴۰۱/۵/۲۱
این سومین کتابیه که از این نویسنده می‌خوانم، باز هم یک کتاب پلیسی معمایی عالی با یک پایان غیر منتظره
یاسمین زارع دزفولی
۱۴۰۱/۵/۵
سلام.
به طور کلی خوب بود اما بخش آخرش خیلی بی منطق و فانتزی بود. ترجمه ضعیف بود. مترجم به کلمه تباین علاقه عجیبی داشت!
Kiana
۱۴۰۱/۸/۱۳
به نظرم واقعا کتاب جذابی بود، و ارزش یک بار خوندن رو کاملا داره، فقط ترجمه ضعیف بود
الهام. ت
۱۴۰۱/۱۰/۳
دو سوم اول واقعا خسه کننده و گنگ بود از یک‌سوم آخر کم کم داستان نسبتا خوبی میشه
fateme ...
۱۴۰۱/۵/۸
سبک جدیدی نداشت. اگه کتابایی توی این سبک رو قبلا خونده باشین دیگه جذابیتی نداره
لیلا شیرازی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
اصلا منطق نداره. حتی نتونستم تمامش کنم.
M.sh
۱۴۰۱/۸/۲۹
جذاب و سرگرم کننده
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب سنترال پارک

برای دریافت کتاب سنترال پارک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.