معرفی و دانلود کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول

عکس جلد کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول
قیمت:
9000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول

فرهاد حسن زاده در کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول، داستان بامزه و خنده‌دار پشه‌ای را به تصویر می‌کشد که به دنبال راهی برای انتقام گرفتن از قاتل نامزدش می‌گردد، اما اتفاقاتی می‌افتد که او را از این تصمیم منصرف می‌کند.

درباره‌ی کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول:

این خون‌آشام که یک پشه است، با تمام خون‌آشام‌های دنیا تفاوت دارد. او هم شعر می‌سراید و هم می‌خواهد از قاتل نامزد محبوبش انتقام بگیرد که یک مرد آب‌میوه‌فروش است؛ امااز اعماق قلبش حامی صلح و دوستی‌ست!

اما هیچ می‌دانستید کشتن پشه‌ها یک جنایت بزرگ محسوب می‌شود که شاید بهتر باشد هیچ‌گاه مرتکب آن نشوید؟ آیا می‌دانستید پشه‌ها هم مانند ما انسان‌ها عاشق می‌شوند، ازدواج می‌کنند و وام ازدواج می‌گیرند؟!

قصه این کتاب از نقطه‌ای آغاز می‌شود که میگوری به همراه نامزدش جیگوری برای یک قرار عاشقانه به یک آبمیوه‌فروشی می‌روند و زمانی که سرگرم خوردن آب‌انار هستند، آقای آبمیوه‌فروش آن‌ها را می‌بیند و ناگهان با مگس‌کش به جان نامزد میگوری می‌افتد و او را می‌کشد. میگوری که با وجود این درد و غم جانکاه بسیار تنهاست و به افسردگی دچار شده، برای گرفتن انتقام از آبمیوه‌فروش بدجنس نقشه‌های بی‌رحمانه‌ای می‌کشد، اما در آخر از این کار صرف‌نظر می‌کند.

با این وجود یک روز آبمیوه‌فروش با بی‌احتیاطی‌ای که به خرج می‌دهد با موتورش تصادف می‌کند و دست و پایش می‌شکند و راهی بیمارستان می‌شود. میگوری هم بعد از گذشت مدتی با پشه دیگری آشنا می‌شود که با روحیات او بسیار سازگاری دارد به همین خاطر به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و با هم ازدواج می‌کنند.

فرهاد حسن زاده در داستان پیش رو می‌کوشد با زبانی طنزآمیز به بیان برخی مسائل اجتماعی همچون محیط‌زیست، رعایت بهداشت و خلاف‌هایی که مردم مرتکب می‌شوند بپردازد.

کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای نوجوانانی که به داستان‌های طنز علاقه‌مند هستند، بسیار جذاب خواهد بود.

با فرهاد حسن‌زاده بیشتر آشنا شویم:

این طنزپرداز، نویسنده و روزنامه‌نگار آبادانی در 20 فروردین 1341 متولد شد. حسن‌زاده نویسندگی را از دوره نوجوانی با نوشتن نمایشنامه و داستان شروع کرد. نخستین کتابش به نام ماجرای روباه و زنبور در سال 1370 به چاپ رسید و پس از آن به صورت حرفه‌ای وارد دنیای نویسندگی در حوزه‌ی کودک و نوجوان شد.

از فرهاد حسن‌زاده تا به امروز بیشتر از 100 اثر در زمینه‌های مختلف مانند داستان کودک و نوجوان و رمان بزرگسال منتشر شده است. بعضی از کتاب‌های او به زبان‌های چینی، انگلیسی، مالایی، ارمنی، ترکی استانبولی، عربی و کردی ترجمه و چاپ شده است. همچنین چندین فیلم و انیمیشن براساس آثار او ساخته شده. حسن‌زاده یکی از اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان نیز محسوب می‌شود.

برخی از آثار او عبارتند از: عشق و آینه، سرما نخوری کوتی‌کوتی، روزگار شیرین، این وبلاگ واگذار می‌شود، دو لقمه چرب و نرم، مرده‌ای که زنده شد، قصه طوطی خانم و آقای بازرگان، نمکی و مار عینکی، انگشت مجسمه و...

در بخشی از کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول می‌خوانیم:

پریدم و به سرعتِ لیزر خودم را رساندم جلوی آبمیوه‌فروشی که. فکر می‌کردم بسته باشد، ولی با تعجب دیدم که باز است که. این دفعه از در جلویی نرفتم که. از درِ پشتی رفتم که. می‌خواستم که غافلگیرش کنم که. اما از شانس آشغالم جیم شد و از مغازه بیرون زد که. دنبالش راه افتادم که حسابش را برسم که. او می‌رفت و من هم دنبالش می‌رفتم که دیدم رفت توی یک ساختمان متروکه که. با خودم گفتم مخفی‌گاهش اینجاست که. خوب گیرش آوردم که. وقتش بود که. خیلی وقتش بود که. قلبم به تاپ تاپ افتاده بود که. داشت از پله‌های تاریک بالا می‌رفت که. خون‌آشام‌ها قانونی دارند که می‌گوید: پله‌های تاریک بهترین جا برای از پا انداختن دشمن است. داشتم می‌چرخیدم و آماده‌ی نیش‌مالی می‌شدم که... رفت توی آپارتمانی که روی درش عکس یک دندان بود که.

حدس زدم که مخفی‌گاهش اینجاست که. یک مطب دندانپزشکی متروکه که بوی بدی می‌داد که. عجب قاتلی! معلوم شد که خیلی حرفه‌ای است که. خواستم پشت سرش بروم تو ولی او در را محکم بست و بادش مرا پرتاب کرد وسط پاگرد که. نباید گمش می‌کردم. سریع بیرون آمدم که. رفتم توی آسمانِ‌ خیابان. می‌خواستم از پنجره داخل شوم ولی نمی‌دانستم کدام واحد و کدام اتاق است که. با ترس و لرز یکی‌یکی پنجره‌ها را نگاه کردم که بالاخره پیدایش کردم که. خوشبختانه پنجره باز بود و توری هم نداشت. من از پنجره‌های توری‌دار خاطره‌های خوبی ندارم که. مثل برنامه‌های دوربین مخفی می‌ماند که برای ضایع کردن مردم ساخته شده‌اند. شیرجه زدم توی اتاق و آبمیوه‌فروش را دیدم. آره، دیدمش که نشسته بود روی صندلی چراغ‌دار. یعنی خوابیده بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات چرخ فلک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات64
زبانفارسی
شابک978-600-5225-51-8
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول

برای دریافت کتاب خاطرات خون آشام عاشق - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.