معرفی و دانلود کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن آنچه نمی‌دانید

عکس جلد کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن آنچه نمی‌دانید
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دوباره فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوباره فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن آنچه نمی‌دانید

اگر از دست افکار منفی و قدیمی‌تان خسته شده‌اید و می‌خواهید سر و شکل جدیدی به آن‌ها ببخشید، باید مهارت‌های بازاندیشی را بیاموزید. آدام گرانت در کتاب دوباره فکر کن به‌خوبی به شما می‌آموزد که چطور ایده‌های قدیمی را رها کرده و در مسیر ساختن باورهای صحیح حرکت کنید. این کتاب پرفروش در سال 2021 به‌عنوان نامزد جایزه‌ی گودریدز برای آثار غیرداستانی نیز معرفی شد.

درباره‌ی کتاب دوباره فکر کن

تا حالا برایتان اتفاق افتاده است که با یادآوری یک خاطره قدیمی یا کاری که در گذشته انجام داده‌اید، متعجب شوید؟ یا زمانی که به موقعیت‌های گوناگون در زندگی‌تان فکر می‌کنید، از واکنش و رفتاری که داشته‌اید، شرمنده شوید؟

تقریباً همه آدم‌ها درچنین موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند و با یادآوری برخی از رفتارهای خود احساس ناخوشایندی در آن را به وجود می‌آید. اما، نکته مهم این است که تغییر فکر، نگرش و در ادامه‌ی آن، تغییر دادن رفتارها کار آسانی نیست. به این صورت که گاهی آدم‌ها نسبت به اشتباه بودن رفتار، عملکرد و عکس‌العمل‌های خود آگاهند، اما برای اصلاح آن‌ها دچار تردید و ترس می‌شوند و این تردید از ناشناخته بودن موقعیت جدید سرچشمه می‌گیرد!

کتاب دوباره فکر کن (Think Again: The Power of Knowing What You Don't Know) مانند یک راهنمای کاربردی برای شما عمل می‌کند که به کمک آن می‌توانید شیوه‌‌های معمول و دردسرساز زندگی‌تان را تغییر دهید. آدام گرانت (Adam Grant) در این کتاب به شما کمک می‌کند که نسبت به ایده‌ها و تفکرات قدیمی‌تان، دیدگاهی انتقادی داشته باشید و با نقد خود و دیگران، به شکل دیگری به مسائل بنگرید. با خواندن این اثر، می‌توانید مهارت‌های بازاندیشی و بازنگری را بیاموزید و در مسیر تغییر مثبت، خودسازی و رسیدن به موفقیت پیش بروید.

این کتاب در 11 فصل و 4 بخش نوشته شده است و گرانت در فصول مختلف کتاب خود، ابتدا این موضوع را بررسی می‌کند که چرا باید باورهای ذهنی کهنه‌ی خود را تغییر دهیم و برای داشتن این مهارت کوشش کنیم. پس از آن به شما می‌آموزد که دیگران را هم در این مسیر یاری کنید. نویسنده در نهایت به نقد کوتاهی‌ها و نقص‌های نظام آموزشی و دولتی در رابطه با این موضوع می‌پردازد.

جوایز و افتخارات کتاب دوباره فکر کن

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- بهترین کتاب غیر داستانی واشنگتن پست در سال 2021
- نامزد جایزه انتخاب Goodreads برای آثار غیرداستانی (2021)

نکوداشت‌های کتاب دوباره فکر کن

- خوانندگان در بسیاری از استدلال‌های جذاب گرانت نقاط مشترک را پیدا می‌کنند. این کتاب یک مطالعه‌ی قابل‌ تأمل است. (Booklist)

- در دنیای امروز، کتاب دوباره فکر کن یک مورد خاص و قدرتمند برای تجدیدنظر در مورد آنچه قبلاً می‌دانیم ارائه می‌دهد... (Financial Times)

- دوباره فکر کن توصیه‌های هوشمندانه‌ای در مورد فرضیات یاد نگرفتن و باز کردن ذهن خود نسبت به کنجکاوی ارائه می‌دهد. (واشنگتن پست)

- در کتاب دوباره فکر کن، آدام گرانت تحقیقات علمی خود را با لحن قصه‌گوی خود همراه کرده تا به ما کمک کند به اندازه کافی در مورد جهان کنجکاو باشیم و آن را تغییر دهیم. (برن براون، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

- برای هر کسی که می‌خواهد فرهنگ یادگیری و کشف کردن در خانه، محل کار یا مدرسه را ایجاد کند، گرانت تحقیقات پیچیده‌ای را در مورد اینکه چرا هر یک از ما باید به طور مداوم مفروضات قدیمی را زیر سوال ببرد و از ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید استقبال کند، ارائه می‌دهد. (Entrepreneur)

کتاب دوباره فکر کن برای چه کسانی مناسب است؟

همه افرادی که به کتاب‌های روانشناسی علاقه‌مندند و می‌خواهند به ایده‌ها و افکار خود، شکل جدیدی ببخشند،‌ از مطالعه‌ی کتاب دوباره فکر کن لذت می‌برند.

با آدام گرانت بیشتر آشنا شویم

یکی از برجسته‌ترین و بهترین سخرانان TED که تقریبا در دنیا شناخته‌شده است، آدام گرانت نام دارد. این سخنران و نویسنده در زمینه روانشناسی و مسائل انگیزشی، تغییر عادات و سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. گرانت مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه هاروارد گذرانده و مدرک دکترایش را از دانشگاه میشیگان دریافت کرده است.

گرانت به‌عنوان یکی از ده متفکر تأثیرگذار دنیا در حوزه مدیریت شناخته می‌شود و نام او در میان لیست چهل متفکر برتر زیر چهل سال در مجله‌ی فورچون به ثبت رسیده است.

دیدگاه‌های تازه‌ی گرانت در زمینه روانشناسی، موفقیت و خودسازی به کمک بسیاری از افراد آمده و تغییرات مثبتی را برای فکر، ایده و شیوه زندگی آن‌ها به وجود آورده است. از این نویسنده بی‌نظیر، کتاب‌های زیادی به چاپ رسیده است که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب «ببخش و بگیر»، « نوآوران: چگونه افراد خلاق دنیا را تغییر می‌دهند» و «نوآفرینی» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب دوباره فکر کن

- به‌ندرت پیش می‌آید کسی مایل به شنیدن چیزی باشد که دلش نمی‌خواهد بشنود.
- وقتی تعارض به کلیشه تبدیل می‌شود، پیچیدگی همان خبر فوری است.
- اگر انسان‌ها نبودند.. زمین بهشت مهندسی بود.
- جمله‌ی «من معتقدم» یک فرآیند است نه پایان کار.

در بخشی از کتاب دوباره فکر کن می‌خوانیم

وقتی کسی پرخاش می‌کند، نباید با حمله یا عقب‌نشینی بحث را به جنگ و مبارزه تبدیل کرد. اگر آن را چیزی چون رقص در نظر بگیرید، راه دیگری خواهید داشت. می‌توانید خود را کنار بکشید. درباره‌ی گفت‌وگوی‌تان صحبت کنید تا توجه‌ها از اصل اختلاف نظر منحرف شده و به فرآیند داشتن یک مکالمه معطوف شود. هر چه طرف خشمگین‌تر و پرخاشگرتر بود، خود را کنجکاوتر و علاقه‌مندتر نشان دهید.

وقتی فرد کنترلش را از دست می‌دهد، آرامش شما نشانه‌ی قدرت است. با این کار رشته‌های احساسی طرف پنبه می‌شوند. به‌ندرت پیش می‌آید کسی با جیغ و داد بگوید: «من ترجیح می‌دهم با جیغ و داد با بقیه حرف بزنم.»

این پنجمین حرکتی است که مذاکره‌کنندگان خبره را از دیگران متمایز می‌سازد. آن‌ها راجع به حس‌شان به فرآیند صحبت می‌کنند و درک خود از احساسات طرف مقابل را می‌آزمایند: ناامید شدم، چون این بحث خوب شروع نشد. کلافه‌ای؟ امیدوار بودم این پیشنهاد را عادلانه ببینی. یعنی به نظر تو این رویکرد هیچ نقطه‌ی قوتی ندارد؟ راستش واکنش تو به داده‌ها کمی گیجم کرد. اگر برای کارم ارزش قائل نیستی، چرا استخدامم کردی؟

در بحثی پرحرارت، همیشه می‌توانید بپرسید: «چه شواهدی نظرت را عوض خواهند کرد؟» اگر طرف مقابل گفت «هیچ»، دلیلی ندارد به صحبت ادامه دهید. می‌توانید طرف را سر چشمه ببرید، ولی نمی‌توانید او را وادار به اندیشیدن کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: بازاندیشی فردی: به‌روزرسانی دیدگاه‌های خود
1. گشت‌و‌گذاری ذهنی همراه با یک واعظ، دادستان، سیاستمدار و دانشمند
2. نیمکت‌نشین و شیاد: یافتن نقطه‌ی مطلوب اعتمادبه‌نفس
3. لذت حاصل از اشتباه: هیجانی که با باور نکردن تمام افکارتان حاصل می‌شود
4. یک باشگاه مبارزه‌ی خوب: روان‌شناسی تعارضات سازنده
بخش دوم: بازاندیشی میان‌فردی: افق فکری دیگران را گسترش دهید
5. رقص با مخالفان: چگونه در مناظره‌ها پیروز شویم و روی دیگران تأثیر بگذاریم
6. دشمنی و خصومت: کاهش تعصب به کمک حذف کلیشه‌ها
7. منادیان واکسن و بازپرس‌های موقر: شیوه‌ی درست گوش دادن، افراد را به سمت تغییر سوق می‌دهد
بخش سوم: بازاندیشی جمعی: ایجاد جوامعی مالامال از یادگیرندگان مادام‌العمر
8. گفت‌وگوهای پرتنش: بحث‌های مجزا را قطب‌بندی نکنید
9. بازنویسی کتاب‌های درسی: به دانش‌آموزان بیاموزید دانش را زیر سؤال ببرند
10. با همیشه فرق دارد: ایجاد فرهنگ یادگیری در محل کار
بخش چهارم: نتیجه‌گیری
11. فرار از دید تونلی: تجدید نظر در بهترین برنامه‌های زندگی و شغلی
پایان‌بندی
اقدامات تأثیرگذار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن آنچه نمی‌دانید
نویسنده
مترجممحدثه احمدی
ناشر چاپینشر سنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۰
زبانفارسی
شابک978-622-7383-10-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوباره فکر کن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوباره فکر کن

برای دریافت کتاب دوباره فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.